Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti milyen munkaidő...

Anyukák, ti milyen munkaidő beosztásban dolgoztok kicsi ovis gyerek mellett? Van, hogy este már nem látjátok a gyermeket?

Figyelt kérdés

Én munkahelyet szeretnék váltani, de nagyon vacillálok. Most 7.50-17.20 van a munkaidőm. Minden nap és minden szombaton dolgozok 7.50-12.20ig. Így 1,5 napom van a 7végén, de szombaton arra jövök haza, hogy ő már alszik, majd csak utána tudunk együtt lenni meg a vasárnap. Minden reggel viszem a bölcsibe (szept-ben kezdi az ovit, 3 éves múlt). Viszont sosem tudok érte menni.

A városban többnyire szezonális munkák vannak a vendéglátásban, idegenforgalmi-turisztikai városban élünk.

20 km-re van egy nagy város, ahol szülés előtt is dolgoztam, rengeteg munkalehetőséggel. Busszal jártam be és most is azzal kéne, ami reggel-este +1 órát jelentene. Imádtam dolgozni az ott lévő bevásárlóközpontban és most is találtam ott munkalehetőséget. De lenne olyan, hogy csak reggel látom a lányom és este már nem. Viszont több szabadnapom lenne, mert 1 nap több munkaórát dolgoznék.

Meg lehet csinálni 3 éves mellett, hogy több estét nem lát 1 héten? Ráadásul a férjemnek is most kezdődik a munkájában a szezon, több ilyenkor a túlórája, később ér haza. Mindkét nagymama nyugdíjas és segítenek is, csak nem tudom mit szólnának, ha esetleg fürdésig, fektetésig kellene maradniuk.


2014. ápr. 26. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát én altatásra azért mindi hazaérek szerencsére, hamarosan 3 lesz a fiam. Nekem elvileg 7:45-16:30ig van a munkaidőm, de sajnos 6 illetve nem sokára 8 óra túlóra lesz előírva hetente, így most h-szig 18:30ig vagyok bent ha 8 óra túlóra lesz akkor h-csig leszek 18:30ig ami azt jelenti fél8-3/48ra esek haza épp az altatásra. Nagyon rossz, de hát ez van. Pénteken már 3kor végzek akkor tudok menni érte én a bölcsibe és a hétvégék szabadok, de hát ez nem túl sok.
2014. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvasva Téged és az első válaszolót, szerencsésnek érzem magam. Hétfőtől-csütörtökig 8-16-ig, pénteken 8-fél 2-ig dolgozom, túlórázni akkor kell, ha van határidős munka, de nagyon ritkán szoktam benn maradni, akkor is max. negyed órát, 16:30-ra itthon vagyok. Kislányunk lassan 4 éves lesz, szeptember óta ovis. Mivel én mindig ilyen munkarendben dolgoztam, el sem tudom képzelni milyen lehet, ahogy Ti dolgoztok.


Bár segíteni sajnos nem tudtam, de ha ez Neked jobb lenne és a Nagyik segítenének, próbáld meg, mert ha lenne plusz napod, azt csak a kicsivel tölhetnéd.

2014. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én 12 órázok.Egyik nap 06.30-18.45-ig,másnap 18.30-06.45-ig dolgozok.Ezután két szabadnapom van.Így dolgozok 17 éve.nekem ez nagyon megfelel,ezt szoktam meg.és lehet,hogy egy héten egyszer vagy kétszer nem vagyok otthon este,meg hétvégén is dolgozok,meg ünnepnapon,de nem vagyok kevesebbet a gyerekkel,mint aki 08-16-ig dolgozik.Minden megcsinálok itthon,amikor oviban van a fiam,így a délután már az övé.Ha pihenős vagyok,vagy aznap,amikor éjszakás vagyok,reggel nyolckor indulunk oviba,és négykor megyek érte.Amikor nappalos vagyok,akkor a férjem viszi-hozza.amikor én hazaérek hétkor,akkorra már megfürdött,vacsorázott.utána még játszunk,beszélgetünk,nyolckor viszem fogat mosni és aludni.tehát ilyenkor 1-1,5 órát töltünk csak együtt

ez így van 2,5 éve,a fiam így szokta meg,nem okoz problémát,hogy így van.és nem cserélném fel ezt a munkarendet másra

2014. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

8-4-ig dolgozom hétfőtől péntekig.

3 perc sétára van a munkahely.

Szerencsésnek érzem magamat, hogy megtaláltuk egymást ezzel a munkahellyel :)

3 pici gyerekem van (2 ovis, 1 nagymamával van, szept-től bölcsis)

2014. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3. egyet értek veled. Én is változatosságra vágynék. Mindegy lenne ha 7végén dolgoznék, mert akkor 7köznap itthon lehetnék néha. Így sehova sem jutok el, mert minden akkor van nyitva, amikor én is dolgozok. Se bank, se orvos, se semmi... Iszonyatosan rugalmatlan munkahely, minden nyűgömre szabit kéne kivennem, amire húzzák a szájuk. Én is boldog lennék a te beosztásoddal.
2014. ápr. 26. 21:47
 6/12 anonim ***** válasza:

Vasárnaptól péntekig, 3 műszak.

Délelőttös héten: 6-14-ig, (4kor indulok, fél 4re érek az oviba). Ilyenkor miénk a délután.

Délutános héten: 14-22-ig (délben indulok, este 3/4 12re érek haza). Ezen a héten szinte nem is látom a gyereket, csak míg reggel felkelünk és elviszem az oviba.

Éjszakás héten: 22-06ig (este 8kor indulok, reggel fél 8ra érek haza). Reggel elrohanok vele az oviba, majd haza aludni, délután megyek érte.


Szombatom mindig szabad, de ez éjszakás hét után nem sokat jelent.

2014. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem, hogy a fiam 4,5 éves, 2. éve ovis.
2014. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Második, akkor nálad a 8 óra ki se jön...


Szerintem az új munka jobban hangzik, és úgy érzem, téged is efelé húz a szíved meg az eszed. A nagymamákat te ismered, mennyire lehet rájuk számítani, mindenestre az lenne a korrekt, ha őket is bevonnád a döntésbe. A gyereknek semmi baja nem lesz, amennyiben a család megfelelően el tudja látni és érzelmileg is megkapja tőlük, ami kell. Ő is jobban járna, többet kapna belőled, bár kicsit rendszertelenebb elosztásban.

2014. ápr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet ilyet, hogy heti 52 órát dolgozol és csak 1 nap pihenőd van? Persze, gondolom nem hivatalosan.

Én 40 órát dolgozom h-p-ig, amit én osztok be, de a gyerekek miatt 8-4-ig vagyok. Ha van valami dolgom, akkor később megyek be vagy korábban eljövök és azt valamikor ledolgozom, ilyenkor a párom vagy anyósom viszi/hozza a gyerekeket.

Így jó, mert szinte minden szabadidőnket együtt tudjuk tölteni, bár néha a fél karomat odaadnám egy gyerekmentes délutánért :)

2014. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, 1 nap 9 órát dolgozok, mert 20 perc a kaja idő. Szombaton 4,5 órát, mert nincs kajaidő. Persze papíron ki van adva minden héten még fél nap, és elvileg 1 óra a kajaidő.

Egyelőre sajnos nem lesz ebből az új munkahelyből semmi :( Mindenkinek idegen és új a helyzet. Bár a nagymamák 100% ellátják a lányomat, anyukámnak említettem ezt a dolgot és nincs odáig érte...

2014. ápr. 27. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!