Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukak, SOS tanacsra lenne...

Porcukormókus kérdése:

Anyukak, SOS tanacsra lenne szuksegem! 3eves kislanyom retteg az orvosoktol, de delutan oltasra kell vinnem. Mikor mondjam el neki?

Figyelt kérdés

Nekem akarom becsapni sem, hogy csak ott tudja meg mi fog tortenni, mert akkor oda a bizalom. :(

De ha itthon elmondom neki, meg a kocsiba sem fogom tudni betuszkolni.

10honaposan korhazban voltunk vele 10napig, de komoly trauma volt neki, fel az orvosoktol, a feher kopenytol stb..


2014. ápr. 28. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp indulás előtt legalább fél órával. Ne akard megúszni, mert a bizalmával játszol. Vegyél neki orvosi táskát, hadd vezesse le a történteket. Nekünk sokat segített, igaz, még kisebb korában. Széjjelszurkált gyerek anyukája.
2014. ápr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
tudom nem a legjobb megoldás,de mi van ha beígérsz neki valamit?kap meglepetést,ha szépen viselkedik?és ez alatt azt kell érteni,hogy kezelhetően,együttműködően nagyjából,a sírás belefér:)
2014. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az orvosi táska nagyon jó ötlet! Adagold be neki hogy mentek venni orvosi táskát mert a babákat is be kell oltani és ez az ő feladata lesz.Vigyetek magatokkal babát ne keljen ezért hazajönni.És közben mond meg neki hogy ő is megkapja ma az oltàst.Tudom könnyebb leírni mint elmondani... :(
2014. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha beültök a kocsiba, mondd el neki. nem kell hogy kisírja a lelkét mire bementek. én így csináltam. volt hogy itthon mondtam és onnantól sírt míg oda nem értünk, addig míg be nem hívtak, nagyon rossz volt neki. utána már csak az orvosi rendelő előtt mondtam és mindig úgy mentünk hogy rendelés vége előtt 5 perccel estünk be hogy gyorsan végezzünk.így nem volt nagy gond.
2014. ápr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

En sem ott szeretnem razuditani a "johirt", semmikepp sem akarom becsapni. De nagyon sajnalom szegenyt, teljesen feltepi magat... Multkor allergiavizsgalatra vittuk, ott is totalisan kiborult, onnantol kezdve, hogy a doki csak ranezett... Es egeszen addig, amig haza nem jottunk..

A ovis beiratkozason az ovonenik is hendikeppel indultak, amikor meglatta rajtuk a feher kopenyt... :/ Szerencsere ott aztan jol alakultak a dolgok.

2014. ápr. 28. 14:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Esetleg orvos nem megy el hozzátok oltani köpeny nélkül? Ez elég rendkívüli esetnek tűnik.
2014. ápr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ajándékot kap. Mindegy mi az, csak addig foglalja le, amíg megszúrják, megnézik. A lényeg hogy vonja el a figyelmét. Én aznap reggel szólnék, mikor menni kell.

Mi amúgy rendszeresen emlegetjük a gyereknek, hogy majd elmegyünk az orvoshoz, fogorvoshoz, sebészhez ( fütyi miatt). És hogy nem fog fájni. Otthon el is lehet játszani akár műanyag fecskendővel. Így megszokja a gondolatot és kevésbé fél.

2014. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nna tul vagyunk rajta; vegul is indulaskor, de meg itthon elmondtam neki, hogy hova megyunk. Alaposan romma boncolgattuk a kullancs-temat, merthogy csori macskankbol is 3-at kiszedtunk a multheten, es ez egy jo tampontnak bizonyult, es hogy milyen oltari nagy szerencse, hogy ez a szuri majd megvedi ot. Legnagyobb meglepetesemre a varoban is egesz jol elvoltunk, csak az oltas alatt volt orditas -mondjuk az azert eleg masszivra sikeredett...

Aztan kapott "lanyos" esernyot, mert ugyi volt, persze vennunk kellett egyet a kisoccsenek is.. Es hat ugy kellett setalnunk hazafele, nyitott ernyokkel, hogy nehogy a "fejunkre essen a Nap"... Dehat ha ez kell a vilagbekehez, akkor ez kell.. :)

2014. ápr. 28. 21:23
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt, hogy a doki hazhoz jojjon, nem szeretnem, mert nem akarok ebbol a orvos-mizeriajabol meg nagyobb ugyet csinalni, mert akkor adnam ala a lovat. Probalom minel inkabb termeszetesen kezelni az egeszet, hogy helyere keruljenek a dogok.

De ugy tunik, jobb volt itthon elmondani, hogy mi fog tortenni, mert igy volt ideje megerteni, es bennem sem kellett csalodnia.

2014. ápr. 28. 21:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Ügyes voltál, örülök, hogy jól sikerült venni az akadályt!!
2014. ápr. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!