Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnánk elérni, hogy a...

Hogyan tudnánk elérni, hogy a 3,5 éves kisfiam az apjával is szívesen töltsön időt kettesben?

Figyelt kérdés

A férjem bár nagyon boldog volt,mikor megszületett a kisfiunk,nem igazán vette ki a részét a gyereknevelésből.A gyerek nélkülem maximum 3 havonta volt 1-2 órát a szüleimmel.Hiába kértem,eleinte arra hivatkozott,hogy nem tud mit kezdeni egy picivel,később arra,hogy a gyerek a nő dolga,őt így nevelték.Kettesben is hiába akartam programot,nem volt rá igénye.Magának való,elvan a tv-vel,számítógéppel.2,5 éves volt a gyerek,mikor feltűnt neki,hogy egyre kimerültebb vagyok.Ekkortól időnként elmentünk autóval fél órányira lévő parkba sétálni,játszóterezni,hogy együtt legyünk.Azóta újabb egy év telt el/a kisfiunk közben fél éve óvodás lett),s most már sokat veszekszünk,mert menne a gyerekkel néha kettesben is,de a gyerek ordít,hisztizik,hogy anya is jöjjön.Nem engedi,hogy az apja altassa,öltöztesse stb.

Hogyan lehet ezt helyrehozni?


2014. ápr. 30. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Sztem nagyon fokozatosan. Amig igenye van a gyereknek, menjen az anyuka is. Legyel jelen, de hagyd a parodat, hogy a sajat izlese, elkepzelese, szemelyisege szerint alakitsa a dolgokat a gyereketekkel. Ne eröltesse az apuka, hanem probaljon kedvet csinalni es varja ki, amig kedve lesz a picinek!

Pl. Nagyon szeretik, ha dobalja öket, vagy csikizi...stb.

Nincs tapasztalatom ilyen helyrehozatalban "hala Istennek", a ferjemert rajonganak a gyerekek! Pedig ö is sajnos tevezös es szamitogepes tipus, de mellette sokat szorakoztatja a gyerekeket. A születesük ota! Par honaposan csak ott ült mellettük es mondta, h "alig varom, h jatszhassunk". :) Sztem pont azert, mert mindig velem vannak, alig varjak, h apa valamit velük is csinaljon. Sztem nem sokat jatszik, de amikor jatszik, az csupa nevetes, elmeny: a nyakaban viszi öket, vagy csiklandozza öket, dobalja öket. Fejtetön lefele logatas es haosnlok, amikor en inkabb elfordulok. Persze neki ez az alaptermeszete, igy igazan jol müködik nalunk. Sztem ha a ferjednek ez nem szivböl jön, elöfordulhat, h nem is müködik (??) - de egy probat meger!!!

Öltözködesnel a szajaval pl. "Oooo", "Iiii" es hasonlo mozdulatok kisgyerekeknel. "Kukukk" a nadrag szaraba, felsö ujjaba es hasonlo jatekos dolgok, ilyenek jol mennek az apukaknak. Igazabol engem meg pont az zavar, h semmi mondoka vagy enek, ami a beszedfejlödesnek jot tenne, hanem mindenfele makogas-szajmozdulat, ezekhez csinal kedvet, ezeket utanozva erzik magukat megdicserve, többnek. Aztan nalam, ugye nem azert öltözködünk, h jatszunk, hanem mert kesz kell lennünk - minden lassan megy... Szerinte az en "pedagogiai modszerem" nem minden, erre is szükseg van. Igaza van, h erre is szükseg van es örülök is, h jol szorakoznak, de sztem meg össze lehetne kötni a hasznossal, ha mar egyszer ö ilyen tipus, mert kesöbb a kommunikacio lesz fontosabb, jobb lenne ha ezt ereznek követendönek. (Az en mondokazasom viszont nincs igy körülrajongva.) A mienk egy masik problema, csak esetleg vigasztalhat, h igy nem jarhatsz, es remelem, a ferhednek is tetszö 5leteket latsz a mienkböl is.

2014. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.Még a türelmet kell gyakorolnia a férjemnek.Ha a gyerek sír,hogy nem apa,akkor rögtön káromkodik mérgében.Próbáltam türelemre inteni,ma már volt egy kis siker :)

Az apák másképp foglalkoznak a gyerekekkel,mint mi anyák.Biztos megvan annak is az értelme,amit a párod csinál,és a mondókázásnak is.Én mindennek örülnék,csak veszélyes dolgot ne csináljanak.

2014. máj. 3. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!