Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák hogy győznêtek...

Anyukák hogy győznêtek le a helyembe a fêlelmet? (Kutya)

Figyelt kérdés
Olyan helyre fogunk kõltõzni hamarosan, ahol nagyon sok a kóbor kutya. Viszont nekem muszáj hordanom a.gyerekeket oviba, van 1 êvesem is. Õsszeszorul a gyomrom hacsak rágondolok.hogy egyedül megyek az utcán a gyerekekkel. Esetleg van valaki hasonló hekyzetben? Hogy csinálnátok a helyemben, hogy ne legyen gond?
2014. máj. 18. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívd ki a sintéreket, vagy a közterületfelügyeleten Jelentsd!
2014. máj. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen, a kóbor kutyáktól meg kell valahogy szabadulni, nem normális, hogy el kell őket viselni. Állatmentők is segíthetnek ott.
2014. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Elvileg van ilyen "kutya elűző" síp, ami olyan frekvencián szól, amit a kutyák utálnak, bár fogalmam sincs mennyire hatékony, én is csak boltban láttam. Esetleg szerezz be még pirospaprika sprayt, az is talán valamennyire biztonságérzetet nyújthat, bár megértem a félelmedet, a sok kóbor kutya valóban félelmetes, főleg, ha falkában járnak.

Én nem félek a kutyáktól, de ha ott van a gyerek is, bizony betojok, ha egy nagyobb kutya elmegy mellettünk.

Tényleg be kéne jelenteni a sintér telepen vagy valahol, bár a szívem megszakadna :(.

2014. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem mindegy, hogy gazdátlan, félig elvadult, vagy sima önsétáltató kutyákról beszélünk. Mert az utóbbiak az esetek nagy részében teljesen ártalmatlanok, mennek a dolguk után, általában bejáratott útvonaluk van, amit körbe kell járőrözniük, az ilyenek nem szoktak szóba állni senkivel, pláne nem támadnak meg embereket.

Az elvadult, esetleg bandába verődött, éhes valódi kóbor kutya, az más tészta, bár azok sem rohannak oda az emberhez átharapni a torkát, inkább elsunnyognak, van nekik is dolguk bőven (pl összeguberálni a kaját).


Akkor érezném veszélyesnek, ha én magam pórázon vinnék valami zsebkutyát (mert abba jó buli belekötni), vagy elhagyatott, erdős-sikátoros részen kellene közlekednem, főleg sötétedés után. Gondolom, nálatok nem ez a helyzet áll majd fenn, hanem normális utcán mentek majd oviba.


Hogyan győzd le a félelmedet? Szerintem (bár én kutyás vagyok, el tudom képzelni, hogy egy nem-kutyásnak ez nehezebb) az a megoldás, hogy megpróbálsz nem tudomást venni róluk. Azaz, szépen mész tovább mintha ott sem lennének. Nem kell rájuk nézni, sem rájuk szólni, szemkontaktust nem kell felvenni. És meg kell tanulni megkülönböztetni a fent említett két típust, illetve a testbeszédükből is látszik a szándékuk, habitusuk.

2014. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazábol nem tudom, eddig hárommal futottam õssze (mêg nem lakunk ott) de tênyleg nem bántottak, mêgcsak nem is morogtak. Hát nemtudom olyan rossz ez így :(
2014. máj. 19. 07:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok én is, ha egy nagyobb kóbor kutyával találkozom, képes vagyok kerülőúton hazamenni, nem tudom miért, ez van. A 4-es hozzászóló által említetteket próbálom én is alkalmazni, azaz nem is nézek rá, próbálok elmenni mellette, nem tudomást venni róla. Próbálom megőrizni a nyugalmamat, mégis érzem ilyenkor, ahogy megy fel az adrenalin szintem, ez van. A páromtól kaptam én is egy paprika spray-t, de ez a síp dolog elgondolkodtat, lehet érdemesebb lenne kipróbálni. Sajnos nálunk is elég sok a kóbor kutya, gyakran összeverődnek falkába, és úgy vonulnak végig az utcákon. A település most váltott gyepmestert, mert az előző nem megfelelően látta el a dolgát, azóta javult valamit a helyzet. Sajna néha a gazdás, "önsétáltató kutyák is felléptek támadóan, ha többen voltak. Ezt onnan tudom, hogy kettőnek ismertem a gazdáit. Szólni kellett nekik, hogy ne engedjék ki a kutyáikat, mivel az egyik a postást is megharapta, volt is belőle eljárás. Amúgy pedig szeretem a kutyusokat, ha gazdi is van velük, nem aggódom. Olyan ez a félelem, mint valami ősi ösztön. :)
2014. máj. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne is mond! Engem már harapott meg életem során 2 kutya is,bár be kell vallanom,hogy egyik sem kóbor volt.Na már most ebből adódóan iszonyat módon félek tőlük.Egy időben nem mertem itthonról elindulni sem,mert én is ilyen környéken lakom,ráadásul mindentől kilométerekre. Ma már bátran neki indulok,de ha meglátok egy kutyát én is inkább kerülök,de volt,hogy páromat hívtam,hogy jöjjön elém,mert nem merek tovább menni,ráadásul a két gyerkőcömmel. Mint kiderült,hogy bár nagy kutya volt,de ártalmatlan,de én akkor is úgy félek tőlük,hogy földbe gyökeredzik a lábam. Van kutyariasztóm,de félek,hogy adott helyzetben nem fog használni.
2014. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor gyerek voltam felénk nem is konkrétan kóbor kutya volt, hanem egy hülye állandóan kiengedte a harapós kutyáját. Miután anyát meg engem is már megtámadott a kutya, apukám átment és megbeszélte a gazdával a dolgot (nem tudom mit mondott neki, de feltételezem kilátásba helyezte hogy visszaadja a gazdának kamatostul). Szóval ha esetleg tudod kié a kutya, akkor a férjed is intézkedhet. Állatvédőrségnek is lehet szólni, ők nagyon hamar intézkednek és befogják humánus módon és gazdát is keresnek neki.
2014. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!