Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljük a gyerek...

Hogyan kezeljük a gyerek akaratosságot a gyerek főnökséget?

Figyelt kérdés

Amikor a felnőtteknek kell szótfogadniuk és minden szeszéjes akaratuknak eleget kell tenni mert különben jön az örjöngéses hiszti roham, amikor azt kell tenni amit a gyerek mond.

Játszani akkor is mikor nem ér rá a felnőtt, vagy szó szerint csicskásnak kell lenni a felnőttnek, ezt hozd azt hozd hozz inni, gyere ide,ne menj oda, én ide ülök te oda, menj odébb ez az én utam, te ne egyél, te ne igyál, te ne etesd kistesót ,add a kést, majd én akarom,add ide, ne ezt játszuk, másik gépnél,este 11:30 kor még nem akar aludni csak játszani, nem fogad szót azért sem,ő akar írányítani, ő akarja megmondani mindenkinek mit csináljon, mint egy főnök, de ő nem fogad szót senkinek.

És nem hiszem hogy csak a dackorszakról lenne szó egy 5 éves gyereknél.

Mi ilyenkor a teendő?



2014. máj. 19. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A felnőtt dönt, mit csinál. Választhat néhány kevésbé fontos dologban, de ennyi. A felnőttnek felnőttként kell viselkedni, ez a megoldás. Idáig eljutni sem szabad egy gyerekkel, de soha nem késő változni a felnőttnek. A gyerek nem irányít semmiben! Akkor sem ha üvölt, csapkod vagy földhöz veri magát. A felnőtt ezt ignorálja, ennyi. Az van, amit a szülő mond. Nem is értem, hogy ugráltathatja az 5 éves a szülőt. Ha nem akarok valamit megtenni, nem teszem meg. Nem annak van igaza, aki hangosabban kiabál. Pár nehéz hét és rájön, hogy vége a kiskirályságnak, csak ki kell tartani, minden körülmények között!
2014. máj. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt már régebben el kellett volna kezdeni. De még nem késő. Borzasztó egyszerű, nem csinálod meg, amit mond, elmagyarázod, hogy miért (igenis eszem, mert éhes vagyok), közlöd, hogy a gyerekek semmilyen körülmények között nem dirigálhatnak a felnőtteknek, és elviseled a hisztit. Utána esetleg még jöhet egy kis bünti is, persze újabb hisztvel. Kábé ennyit tudsz tenni.


Nekem is nagyon akaratos az ötévesem, nagyon sok szigor kell hozzá, szokott kisebb (néha nagyobb) hisztiket is levágni, de a pofátlanságot meg a dirigálást nem tűröm akkor se, ha cigánygyerekek poytognak az égből. Mert azért elég öreg vagyok már ahhoz, hogy egy ötéves is az én fejem tetjén táncoljon basszus.

2014. máj. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én vagyok aki látogatja a gyereket, nálam szokott lenni alkalmanként de nem én nevelem!

Szóval amikor nálam van akkor megáll az élet mert egyszerűen nem tudom hogy kezeljem hogy ne hisztizzen.

Nagyon akaratos van a házban 2 számítógép is és ő neki pont az kell amin én munka közben hallgatom a zenét, a másik gép hiába hogy szabad, szóval nekem át kell cucolnom a músik szobába munkámmal hogy neki jó legyen hogy aztán 10 perc múlva ismét az a gép kelljen neki ami nekem kell.

Nagyon akaratos a szomszéd gyerek ott álljon mellette amíg játszik ő csak az egeret nyomhatja és állnia kell mert nem ülhet le mert akkor neki arrébb kell mennie 5 cm és akkor már nem az van amit ő akar az már neki nem kényelmes, na hát én szerencsétlen szomszéd gyereket leültettem egy székbe mellé úgy hogy félre húztam az ő székét is hogy oda férjen a 2 szék erre olyan hisztit lecsapott rángatta vissza az ő székét lökdöste el a másikat hogy ne üljön ő mellette senki.

Ott nagyon mérges voltam majdnem elszállt a kezem de nem bántottam, üvöltöztem vele aztán kikapcsoltam a gépet hogy akkor nincs játék mert nem igazságos hogy a másik le sem ülhet.

Persze az már nem tetszett neki még fél órán át üldögélt a földön és ordított.

Nem tudom hány órát képes így ordítani nem bírja az idegzetem hallgatni úgyhogy nem próbálom ki.

Nem csak velem ilyen a gyerek hanem mindenkivel.

És tudom hogy ott az anyjánál nincs elkényeztetve mert ott még van 3 tesója is akikkel osztozkodnia kell.

Eddig a legjobbakat akartam a gyereknek ha nállam volt megkapjon mindent jól érezze magát de olyan akaratos hogy már nem bírom, a kiszolgálás az még semmi de hogy állandóan az ő kívánságait parancsait lessem az már neeeem.

Van egy ötletem, valószínűleg nem kapott elég választási lehetőséget így kirekesztve érezhette magát, ha legközelebb itt lesz válasszon?

2014. máj. 19. 10:39
 4/11 anonim ***** válasza:
5 éves már nem olyan kisgyerek. Mi az, hogy ő mit akar? "ezt hozd azt hozd hozz inni, gyere ide,ne menj oda". Én az 5 évesemet már nem szolgálom így ki. Erre annyi hogy ott a poharad lányom, menj és önts szépen magadnak. (a fürdőben már eléri a csapot így tud magának önteni). Vagy kis üvegbe öntesz neki innivalót amit elérhető helyre teszel és ha szomjas szépen kiszolgálja magát, önt magának (ne üvegből igyon!)Az lényeg, hogy amit már meg tud csinálni azt ő csinálja meg és ne te helyette. Előbb utóbb úgyis önt magának, mert szomjas ne te szolgáld ki. Az hogy "gyere ide" én erre nem is hallgatnék, esetleg ha hozzáteszi, hogy "légy szíves gyere ide" tudja hogy ha csak annyit mond, hogy gyere ide arra nem fogok oda menni. Vagy ha érzem, hogy csak ugráltatni akar akkor mondom neki, hogy jöjjön ide ő ha akar valamit. "add a kést, majd én akarom,add ide" nálunk az a szó, hogy akarom nem is létezik. Erre megint nem szoktam reagálni neki. Mindig mondom, hogy olyan nincs hogy "akarom", akarni sok mindent lehet, de te csak "szeretnéd" ezt, vagy azt. "11:30 kor még nem akar aludni csak játszani, nem fogad szót azért sem". Mi az, hogy itt is ő mit akar. Úgy látom nálatok semmi rendszer nincs és ez nem a gyerek hibája. Rendszer nélkül el fogtok veszni. Nálunk este fél 7 körül fürdés, megnézi az állatkert a hátizsákba vagy még 1 mesét laptopon, vacsora, fogmosás, fél 9kor lefekvés, ott még mesélek egyet és alvás. Nálam is próbálkozott, hogy de még ez de még az, kijárkált, hogy pisilni kell, éhes stb. hogy húzza az időt. Fél 9 kor fekvés, utána nincs kijárkálás, ha ki mer jönni visszazavarom (de már nem járkál ki). Ha hisztizik hagy hisztizzen, nem ő a főnök hanem te. És ezek amiket leírtál nagyrészt a te nevelésednek a hibája és nem a gyereké. Ez a jobbik eset, mert ezen tudsz változtatni. A gyerek úgy fog beszélni, viselkedni ahogy azt tőletek látja. Ha te vagy a férjed azt mondjátok neki, hogy "add ide" ő is így fogja kérni, ha tudja hogy nem kell elsőre azt csinálni amit mondotok neki, mert 2x, 3x is elmondjátok neki ugyanazt következmények nélkül, hü(ly)e lenne elsőre megcsinálni stb...
2014. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, boccs nem láttam hogy férfi vagy, mikor elkezdtem írni még nem volt ott a kommented. Az írásodból amit még most így látok, hogy a rendszer tényleg hiányzik és türelmetlen is vagy. EGy 5 éves gyereknek azért nem annyi kell, hogy apa leülteti a gép elé. Szoktál vele játszani? Elvinni valamerre? Játszótérre, fagyizni, apás programok, stb? Nem lehet, hogy kicsit zavar is téged a gyerek? Nem bántani akarlak, de párom hasonlóan viselkedett mint te és nehezebb volt őt megtanítsam, hogy viselkedjen egy gyerekkel, mint a gyereket nevelni. Ami fontos nagyon az két dolog, a nélkül szerintem nagyon nehéz és ez nem csak gyereknevelésre vonatkozik hanem az emberi kapcsolatokra is: a Szeretet és a Humor! Valamint, hogy egyenrangú félként kell kezelni egy 5 évest is, gyerek de nem hülye!
2014. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem szoktunk játszani, én nem vagyok az az ember aki leül és játszik, ha igen hamar elfogy a türelmem és mennék a dolgomra.

Nem tudom milyen nevelést kap ott de azt tudom hogy itt hogy viselkedik.

Csak a kedvében akartam járni és a fejemre nőtt.

Lehet mert tudja hogy itt mindent szabad mert hisztivel eléri.

Lehet hogy legutóbb unatkozott is mert alig voltunk valahol, és mindig amikor az előtt találkoztunk 1 nap csavargás 1 nap otthon.

Legutóbb 1 nap csavargás 4 nap itthon 1 nap csavargás 3 nap itthon.

Ő meg már ovis és gondolom hozzá van szokva a mindennapos menetelhez.

É s + gyerekekkel sem játszott mert elutaztak akiket én ismerek.

A párom hozzá sem érhetett legutóbbi találkozáskor pedig azelőtt nagyon szerette.

2014. máj. 19. 12:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez történik, amikor a gyereket úgy akarod ellátni, hogy leülteted és maradjon egy helyben, aztán egyen és aludjon. Sajnos egy 5 éves ennél többet igényel. Nem csak parancsolgat, figyelmet akar kivívni, mert azt nem kap tőled.
2014. máj. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem ha játszanék is vele akkor is ugráltatna mivel itt ehhez szokott.

figyelem figyelem mi is az pontosan?

2014. máj. 19. 17:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt a gyereket jól elrontották otthon. Pszichológus segítsége kellene. Vagy egyszerűen azt mondani neki, hogy nem, aztán hisztizzen, amíg jólesik neki.
2014. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyerek akkor játszik főnököt, ha érezheti, hogy a felnőtt bizonytalan vele szemben, ha nem mer ő a főnök lenni.
2014. máj. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!