Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ájulásszerű állapot ijedségtől?

Haramia kérdése:

Ájulásszerű állapot ijedségtől?

Figyelt kérdés

Három éves kisfiammal két alkalommal fordult elő a következő: először egy játszóházban esett le egy kicsit magasabb elemről a gumiszőnyegre az oldalára, nem volt nagy esés, de persze odaszaladtam, felemeltem ő meg annyira megijedt, hogy vette volna a levegőt, de nem tudta és egyszercsak elernyedt olyan 3-4 másodpercre. Illetve a héten szintén volt egy olyan eset, hogy a betonon szaladva orra esett, de még csak pukli se nőtt, láthatóan komolyan nem ütötte meg magát, mégis mikor felkaptam sírt volna, vette volna a levegőt de nem tudta és megint egy olyan 5-6 másodpercre "elájult". Mindkétszer elvittem azért ügyeletre, de azt mondták fizikailag semmi baja, a gyerekorvos szerint pedig ez pszichés dolog, mint más kisgyerekeknél amikor hiszti közben hergelik magukat ájulásig és h nem kell félni tőle, kárt nem okozhat.

Ennek ellenére nagyon ijesztő tud lenni...:S


Másnál is volt már ilyen eset? Elkerülhető?


Arra is gondoltam, hogy lehet egy-egy ilyen esésnél nem kellene rögtön odaszaladnom, felemelni, hanem hagyni hogy elkezdjen sírni vagy reagáljon...nem tudom.


Köszi a válaszokat!


2014. jún. 20. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha látod, hogy nincs komoly baj, akkor ne kapd fel hírtelen, hanem beszélj hozzá, tereld el a figyelmét másra. Esetleg lehet neki valami vicceset mondani(nem gúnyolni), csak, hogy más legyen a hangulata.
2014. jún. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pár hónapja ugyanezt a kérdést már feltette valaki (nem tudom megkeresni) ... nála sem volt a gyerekkel semmi probléma, ez pszichés
2014. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, pszichés. ha látja rajtad az ijedtséget, az csak ront a helyzeten. ne rohanj, nyugodtan sétálj oda, ha meggyőződtél arról, h nincs komoly baj, ne kapd fel, mosolyogva mond neki, h "nincs semmi baj, kelj fel, kisfiam" és hagyd, h maga álljon fel. ez szokott segíteni. ha te rohansz és felkapod, azt az üzenetet kapja tőled, h ez vmi rendkívüli dolog, amiből egyedül nem is tud "kimászni", csak anya tud segíteni és ő is pánikban van miatta, hiszen annyira rossz, sokkoló dolog történt. azt erősítsd, h egy szimpla orraesés nem haladja meg az ő határait. amúgy ez jó részben alkati dolog. én képes voltam befulladásig sírni gyerekkoromban és utána még órákig hüppögtem. a kisfiam ugyanúgy sír, mint én. épp ezért nem is ijedek meg annyira. tudom, h nem lesz baja, csak nagyon beleéli magát és ez testi tüneteket produkál. mintha a gyerekkori önmagamat látnám viszont...
2014. jún. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is volt ilyesmi, hirtelen megijedt valamitől a kisfiam és rosszullétet, ájulás előtti állapotot produkált, nagyon ijesztő volt. Nálatok volt azóta vagy van esély, hogy kinövik?
2015. márc. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!