Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezdjek hozzá a bilire...

Hogy kezdjek hozzá a bilire szoktatáshoz 2 évesemnél? Minden tanács, tapasztalat, jó ötlet érdekel!

Figyelt kérdés
Bilije már elő van véve több mint fél éve, arra ráül, ha én is megyek WC-re, de ruhástól és mondja pisiltem stb. De hiába mondogatjuk neki, hogy le kell tolni a nadrágot, nem akarja. Ha kakil, akkor szól, de amúgy is látom rajta. Szóval hogy álljak neki? Megérett már rá, ha nem akarja letolni a nadrágot se?
2014. jún. 23. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Hova sietsz? Majd jelzi, ha megérett rá.

Persze rá lehet szoktatni a bilire, úgy hogy sokszor ráülteted pelus nélkül, és ha belepisil, kakil, akkor megdícséred, de ez egy hosszú, macerás dolog. Viszont, ha megvárod, hogy saját ütemében legyen szobatiszta, akkor valószínűbb, hogy sokkal gyorsabb lesz a folyamat.

Saját tapasztalat: kisfiam 3 éves kora előtt 2 hónappal szólt, hogy vegyük le a pelust, és 1 héten belül szobatiszta lett, csak éjszaka volt rajta pelus még néhány hétig. Előtte már beszéltünk róla, ha akarta ráültettük a wc- re, de semmi eröltetés.

2014. jún. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kétéves a lányom, mi is most kezdjük a bilire szoktatást. Neki is fél éve van bilije, eddig csak játszott vele, játékokat dobált bele.


Jaj, ez a minek sietni szöveg annyira fárasztó már. 2 éves, nem baba már. Gondolom nem leszíjazni akarja az anyja, csak rávezetni finoman. Ha nem megy, nem megy.


Én vettem szűkítős wc deszkát is, de arra rá sem mer ülni. Marad a bili egyenlőre. Nálunk az kezd beválni, hogy minden reggel mielőtt átpelusozom, ráültettem a bilire. Már totál megszokta, beleépült a rutinba 2 hét alatt és tegnap belepisilt. Napközben is leveszem róla a pelust pár órára és már nem szól, hogy adjam vissza rá. Kétszer ráült a bilire, de nem ért oda időben és bepisilt.


Ő is ruhában ül a bilire és mondja, hogy pisiltem, meg pisilős hangot ad, de ennek az lett az eredménye, hogy már napközben is szól, ha pisil. Gondolom ebből jön, hogy lassacskán előre fog szólni, nem akkor mikor éppen pisil. De legalább már nem utána szól.


Szerintem próbáljátok beleépíteni a rutinba, pl. reggel és napközben is tedd bilire többször, ha mondja, ha nem.


Bár jöhetne egy tapasztaltabb anyuka is, aki már túl van ezen az időszakon, nem éppen benne...:)

2014. jún. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
tapasztal anyuka és bölcsődei dolgozóként.. :) : előttem szóló anyuka jól írta (meg vagy dicsérve! :) ) első kör az, hogy mindig alvás után rögtön bilire ültetjük a gyerekeket, mert ébredéskor pisilni kell mindig :) ennek van a legnagyobb valószínűsége, hogy sikerülni fog és természetesen ilyenkor nagy taps, dicséretek, esetleg pici ajándék (egy keksz, túrórudi stb...) következő lépés, hogy napközben is kb 2 óránként rákérdezünk, megpróbáljuk ráültetni... ha nagyon tiltakozik akkor nem kell erőltetni, mert az csak hátráltatni fogja... de ha szívesen ül rá, akkor hajrá! ilyenkor célszerű bugyipelenkát venni, mert nem kell ki-be ragasztgatni, csak letoljuk mint a bugyit és vissza lehet rá könnyen húzni... meg lehet neki mondani, hogy látod nagy vagy már, bugyi van rajtad, ebbe ne pisiljen bele... :) aztán jön ha már jó pár nap száraz a pelus, hogy leveszed róla ezt is... sok sikert! :) (és én se értek egyet azzal, hogy minek 2 évest szobatisztaságra nevelni... a mi gyerekkorunkban ilyenkor az volt a ritka ha nem volt szobatiszta egy gyerek... csak a mostani új baromságok miatt jön ezzel mindenki hogy majd a gyerek szól ha nem kéri a pelust aztán hány aggódó kérdést olvasni itt, hogy szeptemberben ovi és még pelenkás a kicsi... a legtöbb szülői lustaságból ered, nagyon kis % az ami a gyermek éretlensége miatt... hogy honnét vagyok ebben olyan biztos? mert mint írtam bölcsiben dolgozom, ahol rengetegszer előfordul, hogy mi már nem adunk pelenkát a kicsire mert nekünk! szól, de ahogy kilép a szülő az ajtón bepelenkázza!!! mert hát mi van ha bepisil! )
2014. jún. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
annyit még hozzáteszek, ha kertes házban laktok akkor az udvaron nyugodtan lehet rajta bugyi, csak készüljetek fel jó adag bugyival erre az időszakra :) panelban azért kellemetlen állandóan takarítani utána ott jobb a bugyipelus... és még ha jönne valaki anyatigris szülő hogy miket írok csak azt kérdezném meg tőle, hány felnőtt jár azért pszichológushoz mert 2 évesen a szülők szobatisztaságra nevelték és ezt a lelki traumát nem bírta feldolgozni? :) "3"
2014. jún. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én bevallom lusta voltam a 2 éves gyerekemet a kisebb mellett bilire szoktatni. Ezzel elkerültem egy csomó pisis ruhát, ágyat stb. És régen sem volt minden 2 éves szobatiszta. Csak a lusta megjegyzésre reagáltam, amúgy mindenki azt csinál, amit akar.
2014. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, sok hasznos dolgot írtatok, legalább már van fogalmam hogy álljak neki! :) Erőltetni én sem akarom, de itt a nyár, most kell megpróbálnom!
2014. jún. 24. 21:38
 7/7 anonim ***** válasza:
én se azt írtam, hogy minden 2 éves :) csak sokkal több mint most :) amúgy én azért "haragszom" az ilyen szülőkre, mert ha én a súlyosan értelmi sérült lányomat szobatisztaságra tudtam nevelni és hidd el nem kis energiám volt benne, akkor egy egészséges gyereket nehogy már nem tudnak a szülei... és sose kellett takarítanom utána, mert addig míg nem jutottunk el oda hogy ő jelzi nekem, addig nem hagytam el a pelenkát... arra meg tényleg nincs ideje egy szülőnek, hogy másfél 2 óránként rákérdez és ráülteti a bilire?? de természetesen mindenki úgy csinálja ahogy akarja... csak ne itt pánikoljatok ovi előtt 1 hónappal :)
2014. jún. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!