Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok kezdeni az 5 éves...

Mit tudok kezdeni az 5 éves húgommal?

Figyelt kérdés

A probléma (egyik része) az, hogy eléggé el van kényeztetve. Ő a bő családi kör legfiatalabb tagja, ezért minden felnőtt oda meg vissza van érte. Veszekszik, verkszik (aztán azt állítja, hogy mi ütöttük meg) ok nélkül, kiabál mindenkivel, még az óvónőkkel sem mindig bánik rendesen.

A helyzet az, hogy én 50 óra közmunka címen abba az oviba mentem, ahova ő jár, illetve az öcsém, én, de még az apukám is járt. Először úgy volt, hogy én másik csoportban leszek, de végül a kevés felügyelő és gyerek miatt egy huszonvalahány fős csoport lett. A húgom ezt a dolgot úgy fogta fel, hogy egész végig csak és kizárólag vele leszek, és bármi az ellenkezőjét állította, arra megsértődött, sőt, néha kiabált is vele. Én ugye végzem a dolgomat és játszom a többiekkel, akik nagyon szeretnek, ez viszont a húgomat szörnyen zavarja. Amúgy sincs jóban túlságosan a többiekkel szerintem, mert ott is elkényeztetettként viselkedik. Ha másik gyerek is ott van, akkor csak nagyon ritkán hajandó játszani, bár a mai nap vége felé már elvoltunka homokozóban a csajokkal. Ebédnél nem vele ültem egy asztalhoz, és ezért még le sem volt hajlandó ülni az asztalhoz. Nem mentem oda hozzá, mert dolgom volt (enni osztani, vizet tölteni, stb.), meg szerintem ha mindig odaugrok hozzá, amikor hisztizik, azzal csak ártok. Ebéd végén mentem csak oda, beszélgettem vele, hogy ez így nagyon nem jó, de szerintem eredménytelenül. Többnyire már megtanultam vele bánni, de ezzel semmit nem tudok kezdeni. Anya ötlete az volt, hogy amíg ott vagyok, addig ő nem megy oviba (ez nyári felügyelet ugye), bár én jobban örülnék annak, ha megtanulná, hogy nem csak róla szól ez a dolog. Másik oviba nem tudok átmenni, mert ezzel már mindenféle szerződést kötött a sulim, percre pontosan meg van adva, hogy mikor megyek, meg ilyenek. Visszalépni nem tudom, hogy lehet-e, de minden esetre nagyon sok munkával járna, plusz senki sem lelkesedne érte... Van valami megoldás vagy jobb, ha nem jön addig, amíg én ott vagyok? 16/L



2014. júl. 4. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:

ne menjen amig ott vagy

+nevelni kéne jobban azt a gyereket szerintem

2014. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ülj le vele otthon játszani, mintha jól kijonnetek mondd el neki néhány nap múlva hogy az oviban olyan vagy mint egy kis segéd és ha gondolja ő is segíthet pl a poharat kiosztani.ereztesd vele hogy szereted, és fontos amit ő csinál. Játszanak esetleg valami korjatekot az oviba amit ő szerete aztán egy másik gyerek. De nem szabad azt csinálni hogy lenézed hogy ő úgyis kicsi. Otton is bízz rá feladatot pl adjon inni a háziállatnak locsoljatok virágot után később csinálja egyedül, és akkor érzi h ő is képes segíteni.
2014. júl. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aranyos vagy, hogy így szíveden viseled a sorsát, de a húgodat megnevelni a szüleidnek kéne, amíg ők nem teszik, Te sajnos hiába próbálkozol.
2014. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!