Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem hajlandó ha megkérem...

Nem hajlandó ha megkérem bármire! Dac vagy rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

26 hónapos a fiam nem beszél de járunk fejlesztésre(nem autista)!

Tanácstalan vagyok hogy rosszul nevelem.

Már félelemmel próbálok neki új dolgokat tanítani mert egyszerűen a saját feje után megy!

Nem figyel mikor szólok hozzá csak ha akar,dobálja a játékokat hiába mondom el neki 50x nem szabad mert ...

szólok neki segitsen összepakolni sosem segit fogja és otthagy ha visszahozom hogy márpedig meg kell tanulni összepakolni mert....

akkor földhöz veri magát.

konkrétan nem akar semmiben együtt működni.

evés is kész kabaré pedig pici kora óta asztal+széknél volt evés.most egyfeszt fel akar állni és nem fogadja el azt hogy nem szabad mert...

úgy érzem hülyét csinál belőlem vagy én magamból!

hiába vagyok szigorúbb az csak rosszabb

nem akarom zsarolni hogy ha ügyes leszel kapsz ezt meg azt

de nem tudom hogy tudnám idejében elcsipni hogy ne nőjjön a fejemre !Segitenétek tapasztalatokkal esetleg nevelési tanácsokkal? könyvet valaki tudna ajánlani?

köszönöm!



2014. júl. 8. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Ne engedd, hogy a saját feje után menjen! Ha hisztizik, ne figyelj rá. Vidd be a szobájába, és maradjon ott, amíg lenyugszik. De akkor sem történik nagy baj, ha kap egyet a fenekére. (nem állandóan).

Ha nem eszik, akkor vidd el az asztaltól,és a következő evésidőig ne adj neki semmit. Még akkor sem, ha egész nap nem eszik semmit. Nem fog éhen halni.

Ha éhes lesz , akkor fog rendesen enni.

Ne ő parancsoljon neked, hanem te neki.

2014. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,nekem van gyomorgörcsöm hogy ő irányít sok esetben!Ezt itthon meg is tudom tenni de az utcán ha ezt csinálja velem kitudnék szaladni a világból!
2014. júl. 8. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Ő irányít, és még élvezi is.

Igen ez kb a dackorszak eleje, régebben is ilyen volt?

A legfontosabb, hogy ne parázz, én hagynám állva enni, - csak azért is.

Nem lesz attól semmi baja, viszont kivennél egy

hiszti-fegyvert a kezéből.

Ne parázz!

2014. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

vannak olyan dolgok amiben szerintem hagyni kell.

pl. az evés ilyen. nem eszik, nem te leszel éhes, neked nem rossz, neki lesz az. fel akar állni, álljon, te elmondtad 1x, 2x, hogy most kell enni, éhes leszel, ő tesz erre, akkor menjen. majd fél óra múlva ha éhes lesz majd te is teszel rá... majd a következő étkezésnél leül és eszik mert éhes lesz és megtanulja...

viszont pl. a játék pakolásból nem kell engedni, ha ez a szabály. addig nem vesztek le új játékot míg nem tette el.

nálunk ezek bejöttek. nincs sok szabály, de azokat be kell tartani. ha meg olyan, megy büntibe. ha hisztizik akkor hisztizik, nem hat meg. max a bünti lesz hosszabb, megint csak magának tesz rosszat, és hidd el, rá fog ő is jönni erre :)

2014. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az elso valaszoloval 100%osan nem ertek egyet. Nem kutyarol beszelunk, hanem erzo kis emberrol. A sajat tapasztalataimbol beszelek, nekem 3 eves a fiam. Igazan makacs tipus volt mindig is, mar fel evesen is hatarozott velemenye volt mindenrol. De aztan rajottem, hogy a legtobb azon mulik, hogy en milyen hangulatban vagyok, en milyen hangnemben szolok hozza, lekotom e elegge a figyelmet, segitek e neki erdekes napot csinalni, ahol kielheti magat. Ha sok sok munkat fektetek bele a napba, akkor kezesbarany. Ha figyelem, hogy mire vagyik(nem targyakrol edessegekrol beszelek, hanem figyelemrol), akkor tokeletesen kezelheto. Nekik csak egy kis figyelem kell es megertes, jo hangulat, nem ideges parancaolgato hangnem, mert akkor eluralkodik a kaosz. Kerlek ne hidd, hogy okoskodom, mert en sem tudom mindig betartani ezt a "zen"-t es pl ezen a heten faradt vagyok es turelmetlenebb vele, meg is latszik rajta!

Na lenyeg a lenyeg, en inkabb azon gondolkodnek el, hogy elegge lekotottem e a gyereket ma?

2014. júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja es meg valami eszembe jut abbol,a mit irsz a kerdesben. Kicsit eluralkodott rajtad a felelem, hogy ez nem megy, hisztizik az utcan, masok latjak, stb stb. Ezeken mind atmegyunk kisgyerekes anyukak, a legfontosabb, hogy leszarod mit gondolnak rolad masok az utcan, es a gyerekedre koncentralsz. Olyan aranyosak ezek a kicsik. Probalj ugy hozzaallni mikor felkelsz, hogy milyen jo napunk lesz ma egyutt, es ne ugy, hogy mar megint mit muvel?! :)
2014. júl. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a több mint 2 éves fiad uralkodik feletted akkor mi lesz később, 12-14 éves korában? Állítsd le és mondd meg neki hogy ezt ne csinálja, ha ott akarja hagyni a kaját akkor ültesd vissza, és egyen. Vagy csak egyszerüen vidd be a szobájába és tedd azt amit az első válaszoló írt. Vezess be pár szabályt, ne sokat, 3-4-5-öt, és mondd neki ha ehhez nem tartja magát akkor ezt meg ezt nem fogsz engedni. Annyi szabály kell neki amennyit megtud jegyezni és meg is tud csinálni, ilyen például hogy ha te odamész neki segíteni pakolni ő nem megy el, mert te nem a cselédje vagy hanem azért mentél oda hogy segíts neki. Nem akarod helyette elvégezni mert amit szétszórni szét tud azt össze is kell tudni pakolni. Ülj le vele és kedvesen beszélgess vele hogy mit szeretnél tőle elvárni.
2014. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!