Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyire féltitek a gyereke...

Ti mennyire féltitek a gyereketeket hogy bármi éri? Anyós ezzel idegesit állandóan.

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom, igazi örökmozgó, felmászik mindenre, futkos... Persze fèltem én is hogy nehogy valami baja legyen leessen megüsse magát, de ugy érzem anyós tulzásba esik. Ha náluk vagyunk vagy ők vannak nálunk egyfolytában megy utàna amerre megy nehogy baj érje. Ha csak felül az àgyra ott ugrál hogy le ne essen..már majd szivbajt kap hogy úristen biztos leesik. Ha elkezd futni kiabál utána hogy ne szaladj elesel. A homokozóba ha ki be mászik szaladgál körülötte nehogy megüsse magát. Ha játszik akkor mondogatja neki hogy be ne kapd a szádba a játékokat. Az evésről meg ne is beszéljünk..százszor elmondja neki hogy jól megrágod a falatot, alaposan annyiszor ahàny fogad van..nehogy megfulladj, jajj be ne kapj másikat addig még egy morzsa is van a szàdba...Egyszerüen kiakaszt ezzel a viselkedéssel, ugy csinál mintha fogyatékos lenne a kicsi. Multkor már rászóltam hogy ne futkosson állandóan utána, ha ketten vagyunk itthon nekem is van más dolgom nem követem egész nap mit csinál. Erre nekem ugrott hogy biztos én nem féltem a gyereket csak ő, nem is való nekem gyerek mert nem figyelek rá! Egyszerüen nem fogja fel hogy nem lehetek 24 óràból minden egyes percben mellette, nekem is van dolgom és tudom hogy nincs a lakásban olyan dolog ami veszélyes lenne neki. Mérgemben már azt mondtam ha felmegy az àgyra és leesik akkor majd feláll. Ti mennyire féltitek a gyereketeket? Szerintetek is beteges màr anyósom viselkedése?
2014. júl. 9. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Túlzásba viszi. Ne foglalkozz vele, ez az egyetlen amit tenni tudsz. Nem fogja megérteni, mert nem akarja, hogy nem kell mindentől óvni a gyereket, utána menni állandóan. A te féltésed egészséges, az övé nem. A gyereknek is kell szabad tér, hogy megtapasztalhassa minek mi a következménye, mit szabad és mit nem.
2014. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell vele törődni. Én anyósomék is ilyrnek, de rájuk hagyom. Majd amikor a gyerek már nagyobb lesz és tud majd tiltakozni, ne félj meg fogja mondani a mamának, hogy ne legyen állandóan a popsijában. Addig meg ne figyelj oda. Dzerencsére ezzel nem veszélyezteti a gyereket, szóval baja nem lesz tőle a kicsinek :)
2014. júl. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én sokkal kevésbé féltem, mint az anyós vagy a saját anyám. Szerintem egyszerűen azért, mert sokkal több időt töltök a gyerekkel, mint ők, jobban ismerem a viselkedését, reakcióit. Szoktam szólni, ha túlzásba viszik az aggódást, de valahol ez is érthető a részükről.
2014. júl. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk egy 20 hónapos fiúnk van. 1 évesen már az ablakpárkányból szedtük le (szerencsére családi házban lakunk és ez is csukott ablaknál a földszinten történt), pedig csak pisilni szaladtam ki a szobából!

Ha dolgom van, akkor a nagyszobában van,aminek az ajtóján van biztonsági rács. Ekkor persze nem vagyok a fenekében, de ha nagyobb teret kap, akkor már inkább. Sajnos nekünk még a lakásunk és az udvarunk sem igazán gyerekbiztos, talán ezért ez a nagy elővigyázatosság, de ahogy haladunk a dolgokkal, és ő is okosodik kezdek neki nagyobb teret és szabadságot adni,mert tudom persze, hogy szüksége van rá.

Amúgy volt, hogy én is rászoltam Édesanyámra,mert folyton: jaj, ne tedd,ne mássz fel,mert leesel stb. mondogatta ő is, holott én már tudtam,hogy nem fog a fotelből kiesni, mert nap mint nap látom,hogy hogyan ügyesedik. Persze volt, hogy leesett az ágyról minap is, pedig szóltunk neki, hogy beljebb álljon fel. Volt egy kicsi sírás,de már nem is emlékszik rá.

Szóval egy nagymama,mivel kevesebbet látja az unokáit,mint a szülő "jobban" félti a gyermeket,mert nem látja, nem tudja, hogy már miket tud, na meg ő a nagyi...az ő gyerekeivel szerintem ő is lazább volt fiatalon. (Kicsit túlbonyolítottam egyes mondatokat, de azért remélem érteni, hogy mit szerettem volna írni :) )

2014. júl. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom ugyanezt csinálja, mint a tiéd. A 2 évessel kézenfogva megy a kertben, rászól h ne szaladgáljon, stb.

De ez azért van mert ritkán látja, kb 3 hetente (messze lakik nagyon), ezért nem ismeri a gyereket, nem tudja mire képes, így jobban megijed bármit csinál a gyerek.

Én rá szoktam szólni anyósomra, h ne fogja már a kezét a kertben, meg ne menjen utána mindenhova (szó szerint 20 cm-re a gyerek mögött megy még a másik szobáig is). Amikor hosszabb ideig nálunk van anyósom akkor kezdi kapisgálni a dolgokat, mert látja h nem olyan kis ügyetlen már a gyerek mint mondjuk 1,5 évesen.

2014. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg túlzásba viszi, de sajnos sok mindent nem tudsz vele csinálni, nem hiszem, hogy változna. Nálunk ennyire nem durva a helyzet az anyóssal, ő a páromat piszkálja folyton. Apa véleménye az, hogy kisgyerek, eleve futkozik, felmászik, rosszalkodik, elesik, beüti, sír, aztán 2 óra múlva újra.. Hagyni kell. Néha ettől én is félek, volt már vita belőle, de az anyósom kegyetlen :D
2014. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jaj ne haragudj, de ahogy olvastam miket csinál, felröhögtem, tudom Neked nem vicces, de nagyon jól írtad le. :D

Sajna én is túlféltem a lányom, de látom, hogy ez nem jó és próbálok kevésbé ilyen lenni, illetve legalább felé nem mutatni, hogy stresszelek. Én az a típus vagyok, aki az úttest előtt már kb. 10 méterrel szól, hogy állj meg az út szélén vagy megfogom a kezét már akkor, mert úttest jön. :) Nem tudsz 24 órában mellette lenni és figyelni mindenre. Ha a lakásban (vagy a gyerek területén) nincsenek veszélyes dolgok, akkor nyugodtan játszhat egyedül, csinálhat bármit, ami nem veszélyes. Mindent úgysem fogsz tudni megakadályozni, nyilván így is érheti baleset, de ettől még úgy gondolom az a normális, ahogy Te csinálod.

2014. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!