Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szerettessem meg a...

Hogy szerettessem meg a lányommal a fogmosást?

Figyelt kérdés
Már nem is olyan kicsi, 10 éves, nyilván egyedül mos fogat, illetve mosna, ha mosna.. folyton rá kell szólnom, de még így is alig hajlandó rá. Tudja jól, mi a következménye, ha nem mos rendesen fogat. Kiskorában nem volt ezzel probléma, sőt még szerette is, mert szerette a gyerekfogkrémet. Az utóbbi 1-2 évben van ezzel gond. Mit csináljak vele?
2014. júl. 14. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Vidd el fogorvoshoz, aki beszéljen vele nyíltan. Mutasd meg fényképen, hogy mi lesz a szájából, ha nem veszi komolyan a fogmosást! Nem viccelek, itt lehet elszúrni! Légy nagyon-nagyon kemény! Utólag megköszöni, hogy nem lett harmincévesen protkója!


[link]

2014. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen normális ez ebben a korban, inkább korszak :)

szólj rá, mindig küld ki, aztán majd ha jön egy fiú... :D

2014. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én is elvinném fogorvoshoz, és szólnék a dokinak h mondja el a következményeket :)
2014. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Esetleg egy elektromos fogkefétől nem csábulna el?

Én a legnagyobb nyugalommal megmutatnám az eredményét annak, ha vki nem mos fogat.

2014. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már sokszor el lett mondva a következménye, én is beszéltem már róla vele, képeket is látott sokat róla, de egyszerűen nem érdekli.. Beszéltek is nekik erről fogorvosok az iskolában. Ha én vinném el, az sem hiszem, hogy sokat érne. Szerintetek kinövi ezt?
2014. júl. 14. 14:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Van elektromos fogkeféje is meg sima is. Mindig vettünk neki olyat, amit épp akart, mert hogy ő majd azzal mindig fogat fog mosni.. Ezért volt pár éve hercegnős fogkeféje, majd sima pink színű, most elektromos.. Eleinte tényleg használta, de amikor elmúlt az új dolog varázsa, megint nem.
2014. júl. 14. 14:55
 7/10 anonim ***** válasza:

mondd azt neki,hogy büdös a szája,és ha ezt az osztálytársai meg a fiúk megérzik,undorodni fognak tőle,csúfolni fogják

az első által belinkelt képek,hát nem semmi az a sok gusztustalanság


amúgy nekem a fogorvos az ujjszopásnál segített a 4,5 éves fiamon.elvittem megnézetni a fogait,és mondta neki a fogorvos,hogy nagyon csúnya fiú lesz,ha továbbra is szopja az ujját.amikor beültünk a kocsiba,akkor közölte,hogy holnaptól leszokik.és úgy is lett.egy próbát megér

2014. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez sem hat nála.. Volt már néhányszor, hogy azt mondta, holnaptól rendszeresen mos fogat, pár napig talán így is volt, aztán megint csak ritkábban..
2014. júl. 16. 15:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyat próbáltál már, hogy "ajándékot" kap, ha fogat mos?

Én ebben a korban nagyon matricás voltam, gyűjtöttem őket, mindenhonnan, ahonnan csak lehetett. Vagy ha nem matricáztok, akkor 50-100 forintokat lehet neki adni. Amit aztán saját maga költhet el, arra, amire akarja.

Ha más nem használ, akkor "vesztegesd" meg. Az talán beválna.

Meg ha rendszeresen mos fogat, jelöljétek pl. egy naptárban, a fürdőben, a fogmosó cuccnál, hogy melyik nap mosott fogat, melyik nap nem, és mondjuk ha egymás után összegyűjt 10-t, vagy 20-t, vagy te szabod meg, akkor kaphat valami kisebb játékot, vagy amit szeretne. Lehet ez pl. összegyűjtésenként egy alkalom mozi, vagy McDonalds, jó ez utóbbi mondjuk egészségtelen.

2014. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 defqon1 válasza:
tiszteld
2014. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!