Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok terhességgel,...

Szoktatok terhességgel, szoptatással, gyerekneveléssel kapcsolatos könyveket olvasni, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyek tetszettek, melyek voltak hasznosak? Ha nem szoktatok miért nem?

#gyereknevelési könyv
2014. júl. 21. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ami nekem hasznos volt a babázásra felkészülésben:

The Womanly Art of Breastfeeding-La Leche Liga

Your Birth Rights- nem emlékszem ki írta

Bestfeeding c. könyv

7-10 évvel ezelőtti Kismama újságok

kisgyereknevelés témában:

Children are from Heaven-John Gray

Fontosnak tartottam hogy felkészüljek az anyaság ,,technikai" részére, és a szülésekre.

2014. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én A bába válaszolt olvastam, a szülésre, terhedségre és a gyermekágyra nagyon jó kis könyv, továbbiakban nem olvastam a gyerekgondozásról, ha valami felmerült, akkor az lll honlapról keresgéltm cikkeket, azon kívül inkább ösztönből oldom meg a dolgokat, ami meg olyan, akkor tanácsot kérek a védőnőtől, orvostól.
2014. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a Suttogót és Rachsburg Jenő:Szülők lettünk illetve Adele Faber - Elaine Mazlish:Testvérek féltékenység nélkül című könyveket olvastam!

Mindeggyik nagyon hasznos volt számomra!

2014. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

-én a terhességi tanácsadó kiadványokat olvastam terhesen,

-meg tesom állított össze gyakorlati tanácsokat szüléshez, újszülött ellátáshoz

-meg a Suttogót,

-újabban a babák testbeszédéről olvasok


a netről meg az oltásokról, betegségekről, fejlődési szakaszokról, táplálkozásról,

valamint a Vida Ágnes írásai nagyon tetszenek, mert tanulok is belőle, de egyéb írásai lelki erőt is adnak, pl amikor a baba ellátást már mint egy gép csinálom és szeretethiányom lett, idézem mi zökkentett ki ebből:

"Néha talán úgy érzed, csak egy kéz vagy, akinek mindig ott kell lennie, egy tejcsarnok,

ami nonstop nyitva tart, egy öl, amiben mindig van szabad hely, egy láb, aki mindig rohan, ha hívják.

De a babának sokkal többet jelent ez: biztonságot, bizalmat, jelet arra, hogy a világ jó hely, ahol gondoskodnak róla,

ahol szeretik őt, ahol érdemes élni, mert csodálatos. Épp, mint anya . "

2014. júl. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
konyvet nem, a kiadvanyokat, amiket kapunk, atolvasom, a neten szoktam rakeresni, ha vmi konkret problema merul fel ( v itt irok ki kerdest), illetve neha nezek videot popper peter es ranschburg jeno eloadasaibol. ennyi nekem untig eleg, bizom az osztoneimben es abban, h a belso hangom mindig helyesen felel. a aajat meggyozodesem, velemenyem., tapasztalatpm akar felul is biralhatja az olvasottakat. bar epp Popper mondja, h gyereket tilos konyvbol nevelni :-)
2014. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amikor az elsőt vártuk, akkor olvasgattam a "terhesség napról napra" és a "kismamák nagykönyve" c. könyveket (barátnőmtől kaptam kölcsön). Továbbá a "gyöngéd születés" és "az elveszett boldogság nyomában" c. könyveket. Aztán már megvolt az első gyerek, amikor ajándékba kaptam egy Ranschburgot, az is jó, bár nem olvastam végig. A "babajelek" egy szuper könyv (jelelés halló babákkal), és egy másik, ami magyarul nem jelent meg, az eredeti címe "diaper free" (a segített szobatisztaságról szól, a baba első napjaitól kezdve), ez mindkettő kicsit amerikaiul szájbarágós, de az alapgondolatok szuperjók, és nagyon jól használhatók.

Van még két új könyv itthon, a Nagy gyermek-kalauz, és a Nevelés mindennapi művészete, ezeket nem egyszerű beszerezni, de igen hasznosak, kicsit más nézőpontból taglalja a dolgokat, mint a megszokott (egy antropozófus orvos gondozásában jelentek meg, amúgy eredetileg német művek).

2014. júl. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, még jöhet
2014. júl. 27. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!