Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomnak ( 4 éves lesz)...

Kislányomnak ( 4 éves lesz) veleszületett gerincferdülése van egy rosszul csontosodott csigolya miatt, és subluxatiója a csípőben. Van -e tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A gerincferdülés elég ritka ebben a korban, ezért annak is örülnék, ha valaki megírná amit a csípőről tud, ha van tapasztalat. A vápa csak részben fedi a combcsontot, és valgus állásban van. A járásán,lépcsőzésén ez meglátszik, járni is később tanult meg. Álláskor még sokszor terpeszt. Ezt kinőheti? Mik a lehetőségek ebben a korban? Megyünk orvoshoz is vissza,de a ti véleményetekre is kíváncsi lennék.
2014. aug. 5. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 éves. Mindig figyeltünk rá, hogy milyen cipőt hord, nehéz táskát persze nem kapott, az oviban van torna minden nap. Ennek ellenére én már észrevettem, hogy a nyakán van egy dudor, mintha a csigolyák össze lennének csúszva. Elvittem a védőnőhöz, hogy nézze meg, ami röhej, mert 3 hónapja volt státusz, akkor nem vett észre semmit. Így, hogy célzottan a gerincét nézte,már ős is mondta, hogy nem oké. Vigyem el ortopédiára.

Ezt kihagytuk. Saját tapasztalatból mondom, az ortopédián gyógytornát, és úszást fognak javasolni, felesleges hónapokat várni az időpontra, majd ott ülni egy napot ezért.

Így elvittem egy gyógytornászhoz. Sajnos nem örültem annak, amit mondott. Azt mondta, hogy még nincs gerincferdülése, de alakul, nem tehetünk róla, ezt örökölte. A 2 lapockája sem egyforma, a 2 csípője sem.

Viszont még nagyon időben vagyunk, javítható. Párszor elmegyünk, megtanuljuk a gyakorlatot, és csináljuk itthon. De azt mondta a nő, hogy a hajlam benne van, amíg iskolába jár, csináljuk legalább minden másnap.

Kicsit tartok ettől, mert anyával itthon tornászni azért mégsem olyan, mintha eljárna egy csoportba balettra, vagy karatézni, stb. hát meglátjuk. Most úgy néz ki, hogy megértette, hogy csinálni kell,mondtuk neki, hogy csak akkor lesz szép alakja, és már most nagyon hiú. Igaz, nem nagyon megy, de remélem egyre jobb lesz.

A tied még kisebb, vele biztos még nehezebb megértetni, hogy miket kell csinálni, de egy gyógytornászhoz én elvinném a helyedben. Napi 15-20 perc tornát már ő is kibír.

2014. aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm!! Nekem is van gerincferdülésem, a háti szakaszon, szintén iskolás korban kezdődött. De a lányomnak így indult a kis élete. Már amikor baba volt, és a vállamra tettem büfiztetni, és simogattam a hátát, már akkor éreztem. De arra fogtam, hogy biztos úgy fordult. Hát sajnos nem! És az a durva, hogy se a védőnő ( rá nem haragszom, mert ha fel van öltözve a gyerek, egyáltalán nem látszik semmi, és nem az ő asztala), se a gyerekorvos, se a Dévény gyógytornász nem vette észre!! A lassabb mozgásfejlődése miatt hónapokig jártunk tornára. Pelenkára vetkőztetve állíttatta, guggoltatta, és gyógytornászként nem látta azt amit az én egyszerű ember anyósom és sógornőm kiszúrt egy nyári pancsolásnál. Már találtam olyan gyógytornászt, aki gerinccel foglalkozik magánba, és találtunk szuper gyógylovaglást. A doktornő is ajánlotta már. Ha kapunk itthonra gyakorlatokat, azzal nem lesz gond, mert velem szeret tornázni. :)
2014. aug. 7. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!