Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ebbe a helyzetben mit tehetnék?

Ebbe a helyzetben mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves, az apjával másfél éve külön élünk - ő külföldön. Heti egyszer beszélnek skype-on egy fél órát, a kisfiam nem is kötődik hozzá. Most, amikor hazajött hozott neki egy hatalmas doboz legó-t, kenyérre lehetett kenni. Viszont a mai nap 1 óra után elzavarta őt a kisfiam "tűnj el", "menj haza" és ki is lökte az ajtón, csak mert az apja valamiért rászólt olyan hangnembe, ami nekem nem tetszett - "a szájadra fogok verni, ha még egyszer azt mondod, hogy nem. mit képzelsz magadról."


Velem egyáltalán nem viselkedik így. Nem mondom, hogy rossz gyerek, eleven. Még sosem kellett miatta fognom a fejemet ilyen miatt. Páromat is teljes mértékben elfogadja - sőt, talán jobban szereti mint az apját.


Az apja kérte, hogy beszéljek a kisfiammal, hogy megváltozzon ez. Ebben a helyzetben mit lehet mondani neki? Persze, elmondtam, hogy csúnya ez a viselkedés, meg bántod vele apát stb. De nem nagyon érdekelte. :S Amikor el is ment az apja, akkor is azért pityergett, hogy "nem hoz majd legót".


Az apjával úgy különösebb baj nincs, viszont tipikusan csak elviseljük egymást, de szoktunk beszélgetni, ha itt van. Sosem mondtam egy rossz szót sem az apjára.


2014. aug. 21. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem semmi különösebb dolgod nincs még. Természetesen el kell mondanod (mint ahogy meg is tetted), hogy az ilyen viselkedéssel megbántja apát és téged is.

Ugyanakkor azt gondolom, aki nem fogja a gyerek haját hányás közben, annak csak módjával van joga "nevelgetni"... Nem tudom érted-e, mire gondolok?

Szal majd ha ez tendencia lesz, ráérsz vele foglalkozni. szerintem.

2014. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

"a szájadra fogok verni, ha még egyszer azt mondod, hogy nem. mit képzelsz magadról."


Ha így beszél a gyerekkel, akkor NEKED kellett volna elzavarni, nem a gyereknek.


Itt föként az apával kellene beszélni, hogy tanuljon meg normálisan viselkedni, nem a gyerekkel van a baj.

2014. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, rá is mordultam. Nem hagyom, hogy így beszéljen vele, főleg nem így, ilyen miatt. ÉS akkor még engem kezdett csesztetni, hogy jó lenne ha kiállnék mellette ilyenkor. De mondtam, hogy bocsi, de nem fogok, az ÉN gyerekem, és normálisan kell vele beszélni
2014. aug. 21. 18:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt mind meg kell beszélnetek, de nem a gyermek előtt!
2014. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
NEM csak a te gyereked, hanem az övé is! Beszéljétek meg a dolgot négyszemközt.
2014. aug. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

a gyereknek nagyon is helyén van az igazságérzete, de mégha nem is lenne, nagyon is jó és fontos dolog, hogy magát megvédje

ki ne öld belőle azzal, hogy ez nem helyes!

az apjával kell beszélni, nem a gyerekkel.

2014. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van,nem a gyerekkel van a baj hanem az apjával..mégis mit képzel alig látja a gyereket és a ritka pillanatok egyikébe is így beszél vele!Pfff.ritka egy parasztember lehet!
2014. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!