Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos gyermeked, hány...

20 hónapos gyermeked, hány színt ismer/t fel?

Figyelt kérdés

Az enyém a pirosat,kéket,lilát,zöldet,barnát,narancsot tudja.

Ha kérdezem melyk milyen szín megmondja.Ha mondom neki,hogy mutass narancsot,lilát stb... mutatja.

Jól van ez így?Vagy többet kéne tudnia?Nemsokára kezdi a bölcsit,azért érdekelne.


2014. aug. 23. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
21 hónapos a fiam és egy színt se ismer..szavakat mond,de ezeket is leginkább csak én értem.
2014. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell még ebben a korban ismerniük a színeket.
2014. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Egyet sem.
2014. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Foglalkozás kérdése hogy mennyi színt tud, ismer.Az én fiam is tud ennyit, és a járműveket is felsorolj hogy melyik melyik, busz, troli, villamos, földalatti, stb.Az autó típusokat is nagy részben felismeri és még sorolhatnám.De azért ne aggódj, hiába ilyen kis ügyes, másik gyerek meg más téren ügyesebb és lesz mit tanuljanak egymástól a gyermekeink!Amúgy a színek nem kellenek a bölcsi kezdéséig, de a szobatisztaságnak biztos örülnének.Az enyém még sajnos nem az!
2014. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem egyáltalán nem csak foglalkozás kérdése!!!!

A 4 éves lányom ennyi idősen rengeteg színt ismert, a számokat tízig elsorolta, stb...

Most a 22 hónapos lányom, akivel ugyanannyit beszélgetek, plusz a tesójától is hall mindent, csak néha mutat rá pár színre, de csak akkor, ha rákérdezek. Pedig szépen beszél, egyet, kettőt megszámol, de a színek egyszerűen nem érdekelték eddig, mostmár viszont kezdi megjegyezni.

Foglalkozni kell a gyerekkel, és arra tanítani, amire fogékony. Ha még nincs itt az ideje valaminek, azt el lehet halasztani. Lehet erőltetve tanítani, csak felesleges.


A nagyobbal most voltunk védőnőnél 4 éves státuszon, tőle már kérdezte a színeket a védőnő, de még három évesen sem kérdezte, úgyhogy semmivel nincsenek elkésve a kisebbek! :)

2014. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szuper!Akkor nem aggódok!

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. aug. 23. 19:29
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Az enyem 24 honapos es mindenre azt mondja hogy kek, DE szobatiszta mar es a szineket fel tudja sorolni, es nagyon jol beszel, mnden szavat megertem, es mas is megerti...
2014. aug. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Annyira szánalmassak itt az anyukák ebben a kategóriában! Ha valaki mer válaszolni a kèrdésre úgy hogy az ő gyereke valamiben ügyes akkor rögtön lepontozzàk.De bezzeg ha el van maradva akkor jön az álszentség, jaj szegèny vidd el Dévényeshez stb.Majd rendbe jön.... De ha már 22 hónaposan szépen választékosan tisztán beszél vagy 10 hósan elindul, szépen megy, vagy szobatiszta lesz 1-1,5 évesen akkor gyerünk lepontozni!! Itt nem lehet egy kérdésre sem őszintén válaszolni? Csak úgy mintha mindenben el lenne maradva az ember gyermeke? Mert akkor mindenkinek tetszik a válasz!
2014. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 éves fiam csak a kéket ismeri. Néha beletrafál a pirosba is, de az szerintem véletlen.
2014. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
duguljon el az aki lepontozott, szanalmas ...
2014. szept. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!