Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A dackorszak tényleg ilyen...

A dackorszak tényleg ilyen vagy valami baj van a fiammal?

Figyelt kérdés
néha amikor hisztizik olyan mintha elborulna az agya!!rossz ilyet írni de ez az igazság!üvölt mint a sakál,vísít,olyan mintha teljesen kifordulna magából!!hozzáteszem ezt boltba,utcán stb nem csinálja csak itthon ha nincs valami úgy ahogy ő akarja!a boltban is megérti ha nem kaphat meg valamit!normális a fiam viselkedése vagy valami baj van vele?? 26 hónapos
2014. aug. 31. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj vele, csak azt akarja, hogy az legyen, amit ő akar. Ilyenkor ne törődj vele,hagyd hisztizni.
2014. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már próbáltam.meg sem hatja.próbáltam még megnyugtatni,elmagyarázni mit nem szabad,voltam drasztikus is:leöntöttem hideg vízzel,bezártam szobába.... de semmi.ezért gondoltam hogy valami baj van vele!
2014. aug. 31. 18:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Zuhanyozd le ilyenkor langyos vízzel a fejét is,majd utána ölelgesd meg..Kisfiamnak is voltak ilyen hiszti rohamai nagyon megijedtem mert azt hittem kárt tesz magában,így fogtam bevittem a zuhanyzóba lezuhanyoztam ekkor magához tért megölelgettem és minden rendbe jött,szerintem fogalma sem volt mi történik máshogy nem tudtam kizökkenteni ilyen kb 4szer fordult elő vele,már leszokott róla 3,5 éves lesz,sima hisztiknél meg legyél következetes én pl megmondtam,hogy bemegy a szobába addig nem jöhet ki még nem fejezi be,ez is bevált,persze ugye attól függ miért volt a hiszti.
2014. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen hisztiről van szó. Ha az "akarom" típusú hiszti, akkor nem kell vele foglalkozni, még vízzel leöntés erejéig sem (amit én amúgy is ellenzek), mert csak figyelmet akar magának, azt, hogy mindenki körülötte ugráljon és teljesítse a kéréseit.

Ilyenkor a legjobb magára hagyni, hadd tombolja ki magát.


Ha viszont a "szomorú vagyok" hiszti, akkor nem szabad egyedül hagyni, meg kell nyugtatni. Sőt, akkor még akkor sem szabad magára hagyni, ha befejezi a sírást, ugyanis belül még szomorú. Ilyenkor tudatosítani kell benne, mit érez, ugyanis számára fura érzések kavarognak benne, amiket még nem ért, ezért sír. Pl. "tudom, hogy most dühös / csalódott / szomorú vagy".


Egyébként a két hiszti könnyen megkülönböztethető. Az "akarom" hiszti alatt általában csapkodnak, ugrálnak, rugdosnak. A "szomorú vagyok" hiszti alatt ülve maradnak / egy helyben megállnak, az arcukat fogják, ellökik az embert. De arra figyelni kell, hogy át is alakulhatnak egymásba.

2014. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó kihagytad azt a hisztit amiről én írtam amikor annyira elhatalmasodik rajta,hogy képtelen magához térni akkor ki kell zökkenteni,gondolom ilyennel nem találkoztál ilyenkor célszerű a víz.
2014. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy eltorzul az arca, csak annyit jelent, hogy "csúnya" miközben sír. Vannak ilyen emberek. Viszont amikor már fuldoklik, hányni kezd, köhög, mert nem kap levegőt, stb., akkor valóban célszerű lehet egy pohár víz. Viszont a kérdező azt írja, hogy "üvölt, visít, kifordul magából" - ez leírás alapján "csak" egy hiszti. És attól még, hogy egy gyerek hisztizik, nem kell mindjárt a vízért rohanni.
2014. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az elborul az agya,teljesen kifordul magából számomra nem csak azt jelenti,hogy toporzékol,cirkuszola gyerek..
2014. szept. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem hiném hogy baja van vele ,én nem foglalkoznék adig vele mig hisztizik ,és ezt közölném is vele beköldeném a szobába és kész . lányom 4 évesen is csinál néha ilyett beküldöm a szobájába és közlöm hogy ott az ágyán annyit hisztizik amenyit akar ha abba hagyta akkor kijöhet.
2014. szept. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!