Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan neveljem meg a 4 éves...

Hogyan neveljem meg a 4 éves kislányomat?

Figyelt kérdés
Sokszor rosszalkodik, nem azt mondom, hogy totál kezelhetetlen, de van hogy agyrém, amit csinál. Van hogy nem fogad szót, és ha azt mondom, hogy nem szabad, akkor is csinálja. Százszor is mondhatom, hogy nem egyszerűen fittyet hány rá, mindha nem tudná mit jelent a nem. Én nem vagyok a pofozkodás híve, ezért még egyszer sem kapott tőlem popójára pacsit, és nem is akarok adni neki. De ha erélyesebben szólok rá, akkor sem jobb, van hogy ki is nevet. Sőt van hogy akaratos is, és követel ezt azt (édességet, üditőt rágcsálni valót stb). Mit csináljak?
2014. szept. 2. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ütöd, csak rosszabb lesz a helyzet. Olvasd el a "Beszélj úgy, hogy érdekelje' c. könyvet. Sok tanácsot kaphatsz. Kommunikálj! TAnulj!


Ha rákeresel a neten, le tudod tölteni simán.

2014. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"Sőt van hogy akaratos is, és követel ezt azt (édességet, üditőt rágcsálni valót stb)"


Ilyenkor te mit teszel?

2014. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem mondani, hogy azt sem érti meg, hogyha valakivel beszélgetek, akkor ne akarjon közbe vágni, várja ki a sorát türelmesen. Egyébként pedig egy okos kis lány, tanulékony. Az oviba pedig állítólag szó fogadó is.



Kedves 1. Válaszoló!

Amint írtam nem bántottam soha, és nem is akarom. Nem azért szültem, hogy verjem. Én azt nem akarom.cEzért kérdeztem meg, hogy mit csináljak, hogy jó legyen.

2014. szept. 2. 16:02
 4/10 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi!

Sajnos az esetek 80% ában engedek. Mert nehéz nemet mondani neki.

2014. szept. 2. 16:04
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Szia, ez teljesen normâlis viselkedés egy 4 évestöl! Persze nem azt mondom hogy mind ilyeneket csinál.. Az enyém is sajnos ugyanez most! Direkt idegesít, nem fogad szót! Ha kikap akkor sír és megígéri többé nem fogja azt csinálni, persze ahogy az elsö alkalom adódik, ugyanazt csinálja.. A beszédbe belevâgâs, meg hogy nem hagyja hogy beszélj is teljesen jellemzö ilyenkor... Ne aggódj ezeket mind kinövik! Az iskolás korára teljesen más lesz a helyzet! Ott rendet tanul majd! Én már megjátszottam ezt több gyerekkel is! 4 lányom van!
2014. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

"Sajnos az esetek 80% ában engedek. Mert nehéz nemet mondani neki."


Akkor máris tudod a megoldást :) Ha az esetek többségében engedsz, akkor azt erősíted benne, hogy a hiszti jó és hasznos dolog, mert általa eléri, amit akar. Mivel nincs következménye a fittyet hányásnak, viszont van eredménye a hisztinek, hát él vele (pont azért, mert okos, és rájött, hogyan manipulálhat).

Az oviban azért szófogadó, mert ott nem érdemes hisztizni, és nem hagyják rá, ha olyat csinál, amit nem szabad.

Tudom, hogy mondani könnyű, de nincs más választásod: következetesség. Amire egyszer nemet mondasz, az legyen nem, ne változtass rajta a hiszti hatására. Ha meg olyat csinál, amit nem szabad, megfogod, és elviszed onnan. Eleinte nagyon nehéz, mert nem ezt tapasztalta eddig, de ha kitartó vagy, meg lesz az eredménye.

2014. szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha valami nem, akkor az legyen úgy. Magyarázd el neki, ha rosszat csinál egyszer rászólsz, ha nem válik be másodszorra megfogod a kezét a szemébe nézel és megint elmondod mit miért nem szabad, végső esetben pedig valami büntit ki lehet találni.
2014. szept. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves #5- ös válaszoló, remélem igazad lesz.


Kedves Andizsuzsi, és az utolsó válaszoló, hát akkor a talpamra állok, bár nehéz lesz. Visszafogom az "ezt azt vásárlást is" hiába követeli. Tudom nehéz lesz, de remélem bejön.


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!

2014. szept. 2. 21:16
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Vásárlás ügyben lehet kompromisszumot kötni, előre megbeszélni, hogy 1 dolgot választhat, de ott vége. Így érvényesül az ő akarata is, de megtanul kompromisszumot is kötni.
2014. szept. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi szépen. Úgy lesz.
2014. szept. 3. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!