Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem a 2 éves...

Hogyan kezeljem a 2 éves kislányom dackorszakát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Próbálom röviden írni, kislányom 28 hónapos, van egy 2 hónapos húga is. Nyilván a hugi születése is nehéz neki, bár látszólag semmi gond, szereti. Mindig mindenki csak a hisztiről ír, de engem ez annyira nem zavar, viszonylag könnyebb megoldani. Én azt nem bírom elviselni, hogy nem fogad szót! Mindenért harcolni kell, meg könyörögni! Hiába hívom nem jön oda, legtöbbször nem áll meg, ha kérem, az utcán nem hajlandó jönni. Emiatt nehéz vele közlekedni. Nem akarja hagyni, hogy pelenkázzam direkt odébb gurul az ágyon és nevet. Ezt nehezen viselem, amikor sietnék, mert közben a kicsi meg üvölt, mert le kellett tennem. A legnagyobb gondot a rendrakás okozza, nem hajlandó elpakolni az esetek 98%-ban! Ma 2 órás könyörgés után sem pakolt el. Sajnos én sem vagyok egy nyugodt típus, úgyhogy fajult már odáig a dolog, hogy megütöttem, vagy ordibáltam, mint egy eszelős! Utálom magam emiatt, de elviselhetetlen számomra, hogy egy "taknyos" 2 éves ül a földön és félvállról felém sem fordulva akár, 100X is közölje velem, hogy nem pakol el! Amiket próbaltam már: elvenni a játékot, amit nem rakott el, sarokba állítani, ha rossz, nem megyünk játszóra, nem nézhet mesét, ha nem jól viselkedik, matricával ill. ajándékkal jutalmazni, ha jó, és sajnos ordibáltam és megütöttem, de semmi nem használ! Teljesen ki vagyok! Segítsetek konkrét javaslatokkal a helyzetek megoldására!
2014. szept. 5. 22:49
 1/7 Jégtánc ***** válasza:
Vegyél mély levegőt. Hova sietsz? Ne görcsölj semmire.2 évestől ne akard elvárni hogy azonnal mindent elrámol maga után.Mi van ha nem pakol el? Nem a világ vége.Ne őt büntesd mert te nem vagy a helyzet magaslatán.Vedd kicsit lazábban a dolgokat.Türelem a konkrét megoldás.Azért mert kistesója lett,hagyd hogy érezze ő is ugyanolyan fontos.Nézz a szemébe ha vele beszélsz,figyelj tényleg rá.2 hónapos a tesó csak nem veszi el minden idődet.A másik hogy most pont a dackorszakban jártok.Ez ilyen,majd elmúlik valamikor:))
2014. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet az enyém nem lesz sok segítség...de, annyit olvastam erről, hogy a kicsi gyerekkel nagyon röviden kell beszélni, mert pl ha valaki elkezdi magyarázni, hogy a konnektorba azért nem nyúlunk, mert 220 v van benne és az emberen vezeti az áramot és áthaladva minket kinyír, vagy akármi, bla bla, ebből egy kicsi csaki és kizárólag annyit ért, hogy ha odanyúlok, anya hosszasan magyaráz.

tehát fontos a nagyon rövid, tömör és határozott kifejezés(de mivel eszelős az ordítás, gondolom a szigorú hanglejtéssel nincs gond :) csak annyi lenne a lényeg, hogy nevetve, meg cukin, soha nem szabad fegyelmezni, mert a gyereket az is csak összezavarná)

valamint azt vettem észre a közvetett, késleltetett hatásnak sem sok a haszna, pl egy kisfiút nem vittek le játszani, mert nem csinálta meg a leckét, nem látnak még összefüggést, mármint ésszel érti a dolgot, de nem érzi át, hogy veszített ez miatt, szóval legközelebb sem csinálta a leckét (ott meg ezzel van mindig probléma)de ott ezt úgy oldják meg, hogy minden nap(fárazstó munka után!)leülnek vele szájbarágósan és feladatról feladatra végigvezetik a gyereket

talán ezt lehetne megpróbálni, hogy vele együtt elpakolni építőkockáról kockára, jó ha van egy nagy doboz amibe mehet az egész és játszhattok akár kosarast is, de baba mellett ehhez idő, meg türelem...de szóval lehet egy idő múlva, HA sikerül már rendszert alkotni ebből, magától is megcsinálja.

a pelenkázós szitunál lehet hiányzik neki anya-apa, érzi, ha bepelenkáztad, tuti akkor már nem is maradnál ott vele-ez meg esti kis törődéssel megoldható (ismerősék pl fürdés után még hagyják meztelenül bukfencezni nagyokat nevetnek vele, játszanak, utána pizsi, ágybamenetel, esti cumisüveg, villany le.

2014. szept. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*mármint a pelenkázásnál húzná az időt, hogy maradj még vele, ezért nem hagyja magát, mert ha kész, tuti lelépsz


szóval többet igényel egygyerek, nem csak a szükségletei ellátását

2014. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

*még annyit, hogy lehet kicsit szeretethinyos, azért se pakol el, mert amíg veszekedsz vele, de addig is legalább vele foglalkozol


megoldás lehet még apára bízni valamit pelenkázást, játékot, vagy a pakolást, nemtudom egy apa mennyiben tud anyát helyettesíteni, hogy az a gyerek lelkének elég legyen, mert elvégre szerintem anya van az első helyen

2014. szept. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az nem derült ki abból, amit leírtam, hogy ez a kicsi születése előtt is így volt, előtte is ezek a problémák fennálltak! A férjem alig van itthon, úgyhogy sokra nem megyek vele. Lehet, hülye vagyok, de akkor mindig pakoljak el helyette (amúgy általában igyekszem, hogy együtt csináljuk vagy mondom neki, hogy most a legót a dobozba, a plüssöket a tartóba stb)? Hagyjak mindent rá? Mindig attól félek, hogy szó nincs dackorszakról, hanem ő ilyen rossz kislány! Persze nem csak a pakolásról van szó, mindig mindenért 1000X kell szólni. Nem tudom leírni, mert hosszú lenne, de gyakorlatilag mindenért meg kell harcolni vele.
2014. szept. 5. 23:53
 6/7 anonim ***** válasza:

"de gyakorlatilag mindenért meg kell harcolni vele."


mert ez egy ilyen korszak még azoknál is akik egykék.Neki meg most van egy 2 hónapos tesója,még neki is ez nagy"teher",új dolog!

Esetleg ő joggal gondolhatja azt a kistesónak miért nem kell elpakolni a játékokat???Nmetudhatjuk az ő kis fejükben mi zajlik!

Én egyet tudtam:amikor megszületett a 2,5 éves fiamnak az öccse semmit nem erőltettem neki!Persze mindíg próbáltam játékosan írányítani ha célba értem örültem,ha nem sikerült akkor nagy ívben lecartam.Nem görcsöltem rajta,nem ez tette ki a minden napjaimat!

..és láss csodát most 4 éves és gyönyörűen öltözik magától(nekünk az önálló öltözéssel voltak gondok),szépen elpakol maga után,egyedül fogat mos stb!Erre meg kell érniük,de semiképpen sem akkor mikor ott van egy pici!

2014. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ja és kérlek ne gondold azt hogy ő rossz kislány,de semmiképp ne hangoztasd neki!

A legnagyobb önbizalom romboló ha egy gyereknek folyamatosan azt szajkózzák:"rossz vagy!"

Egy idő után el is hiszi az illető önmagáról!

Ha nagyon gáz a szitu azt mond neki rossz az amit csinálsz!

2014. szept. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!