Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiam nagyon sokat...

4 éves kisfiam nagyon sokat fogdossa a kukiját. Mi lenne a helyes szülői reakció?

Figyelt kérdés
Sokat játszik, olvasgat, de közben a keze szinte mindig ott van. Rászóljak vagy vegyem figyelmen kívül? Most született testvére.
2014. szept. 10. 03:08
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha játszik, hagyd figyelmen kívül, de ha pl. utcán csinálja, mondd meg neki, nem illik mások előtt a kukiját fogdosni.
2014. szept. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Egyszerűen kérdezd meg, hogy "kisfiam, pisilni kell??? Nem? Akkor ne fogdosd a kukidat." Ennyi. Majd abbahagyja.
2014. szept. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Az enyém beszokott bújni a takaró alá, onnan mondja, hogy anya most kukizok jó? :) Szerintem semmiképp ne szólj rá, ez egy természetes dolog.
2014. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szakirodalom szerint 2-4 éves kor körül van az első "szexuális" érés aztán 5-8 körül a második és kamaszkor körül a következő. Az én kisfiam (4 éves) is szeret vele játszadozni, simogatja, fogdossa. Akár tvnézéskor, akár játékkor. Én hagyom neki, mert úgy gondolom, ha nem engedném, akkor megzavarná őt, hogy egy kellemes dolgot nem csinálhat, másrészt meg hagyom, talán hamarabb abbahagyja. Igaz, így többet mosunk kezet, mert azért csak a fütyijét simogatja, meg én is annyit kértem tőle, hogy utcán ill. mások előtt ne csinálja.

A két húgomnak lányai vannak, mindkettő kb. 2 éves kora körül simogatta magát, és a tesóim állandóan rászóltak, meg anyánk is ellenezte (vallási okokból). Mindkét kiscsaj kicsit frusztrált, nem mondom h.ezért, de nem adok még több alapot, így is annyi vacakság van ebben a világban, én ezzel nem piszkálom. A lányom másfél éves, még nem látok rajta ilyen "tüneteket", de azt is hagyni fogom.

2014. szept. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!