Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnék hatni 2 éves...

Hogyan tudnék hatni 2 éves kislányomra?

Figyelt kérdés
Egyre inkább szófogadatlan. Ha szépen kérem, ha felemelem a hangom egy kicsit nincs hatása. Vagy elkezd sírni, hisztizni, vagy leül lefekszik a földre az utcán, boltban. Ezerszer elmondom, hogy menjünk, tegyük le a játékot, hagyjuk abba amit csinál, mert most más következik (pl. ebéd, haza kell menni a sétából) óriási hiszti/sírás a vége. Van mikor 10 percenként lejátszódik ez a folyamat. Nem szeretnék állandóan veszekedni Vele, de ez nem mehet tovább.
2014. szept. 10. 14:31
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Mi a hisztinek és a sírásnak a vége?
2014. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dackorszak ,a lényeg,hogy legyél következetes,tehát ha egyszer azt mondtad,hogy haza kell menni,akkor húzd haza a földön fetrenegő gyereket,ne lássa,hogy hisztizéssel eléri amit akar.

Nálam még az jött be,hogy elmondtam nekik,köthetünk kompromisszumot (maradunk még 10 percet,de csak tizet!) ,ha szépen kéri,és nem hisztizik . Nem 2 nap alatt,de szép lassan mindenki kilábalt a földön fetrengős korszakból :D

2014. szept. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be, hogy ha valamit abba kell hagyni,akkor már előre el kezdem neki mondogatni. Tehát ha indulunk haza a játszótérről már 20-30 perccel előtte elkezdem mondogatni, hogy hamarosan indulunk, még egyet hintázhatsz vagy egy csúszásra van már csak időd stb.

Az utcán egyszer vágta földhöz magát és megmondom akkor rácsaptam a fenekére és irány haza. Azóta ilyet nem csinált.

2014. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még a hazaindulás nem is szokott gond lenni. Hanem útközben leül, lefekszik és nem hajlandó jönni. Se rá nem ül a kismotorra/futóbiciklire, se nem sétál, ha felveszem lekéredzkedik. Ilyenkor olyan tehetetlen vagyok. Állandóan jelenetet rendez. És mindig elmondom, megkérem, hogy mi legyen. De semmi, de semmi hatása.
2014. szept. 10. 14:46
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
:) a gyerek okos, és rájött, hogyan tud irányítani. Csak következetességgel lehet ezen túlesni. Megfogod, viszed. Nincs vita, nincs apelláta. Vannak gyerekek, akik órákig képesek bőgni, mert tudják, hogy a szülő előbb-utóbb megunja, és enged. Ha azt tapasztalja, hogy nincs eredménye a hisztinek, fel fog vele hagyni.
2014. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát ha nem jön szép szoval akkor vidd kézbe és hazáig ne ted le fogd erösen .
2014. szept. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jajj, hasonló cipőben járunk mi is. Én azt csinálom, ha az utcán műsorozik, be a babakocsiba ordítva- visítva és irány haza, vagy ölbe, hiába nyeklik- nyaklik, erősen fogom. Otthon figyelmen kívül hagyás, kimegyek, otthagyom, ha a figyelemelterelés már nem jön be, vagy kiabálok, de én is utálom magam érte, hogy nem lehet szép szóval hatni rá.
2014. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!