Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszamenjek dolgozni?

Visszamenjek dolgozni?

Figyelt kérdés

A kicsi 15 hónapos, még kihasználhatnám a gyed extrát.Bölcsi van, de van egy 3 évesem és egy 9 évesem, ha bármelyik beteg lesz, nincs segítségünk, a párom is dolgozik, nagyszülőkre nem számíthatunk.

Ti mit tennétek? A fizum most emelték, igen szép összeg lenne, de fogom bírni ennyi gyerekkel segítség nélkül?

A naggyal már tanulni kell, a középső most kezdte az ovit, a kicsi meg ha menne bölcsibe, félek hol az egyik hol a másik lesz beteg, akkor meg a férjemmel felváltva mehetünk táppénzre.

Aki volt/van hasonló helyzetben, milyen tapasztalatai vannak?



2014. szept. 15. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Sok kérdés felmerül. Például szóba jöhet-e részmunkaidő? Tolerálnák-e, hogy olykor-olykor otthonról dolgozz? Egyáltalán tolerálnák-e, hogy a gyerek jogán táppénzen legyél? Mennyire van szükségetek a pénzre? Tudnál-e akár fizetett segítséget szerezni alkalmanként a gyerekápoláshoz? Mi lenne, ha a nagy napközis lenne? Az a helyzet, hogy ha később mész vissza, mondjuk mikor a kicsi 3 éves lesz, akkor is meg-megbetegszik majd. KAarsz-e dolgozni, hiányzik-e a munkád és a felnőttek világa? Mi a hosszú távú terved, akarsz-e pl hvatásos anya lenni, és ha igen, mi lesz, ha a nagy betölti a 18-at? Vállalkozáson esetleg nem gondolkodsz-e?
2014. szept. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem mennék vissza. Kihasználnám a 15 hónapossal az együtt tölthető időt!
2014. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Rá vagytok ennyire szorulva a pénzre? Ha igen, akkor kénytelen vagy. Ha nem, akkor nem mennék. Igen, biztosan felváltva lesznek betegek, az enyémek is úgy szoktak. Milyen munkaidőben dolgznál? Én kihasználnám ezt a nyugis időszakot, utána 65 éves korodig úgyis dolgozhatsz.
2014. szept. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nehéz dilemma. Teljes munkaidő, nincs részállás, nincs otthoni bedolgozás.

Az anyagiak: a férjem 120-at keres, én kapom most a gyed-et ami 70 000 plusz a családi pótlék és ha visszamennék havi 200-at kapnék kézhez és még a gyed is menne még 9 hónapig. Hát ezt a helyzetet kellene kihasználni!!!

Szívesen mennék, már bő 4 éve, hogy itthon vagyok, a picimet sajnálom, mert mos még olyan anyás, a pénz meg nagyon kéne! Hát nehéz döntés, mert utána már nincs visszaút.

2014. szept. 15. 10:54
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Én mennék. 120 meg a gyed az elég kevés.
2014. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

mennék.

másik oldalról ha nézed: mi lesz ha betegek és sokat vagy otthon? kirúgnak... még így is több a bevétel mint ha otthon gondolkoznál.


és sajnos azt se mondhatod, hogy nem így van, mert 1,5 év múlva nem lennének betegek, mert de. sajnos ez elkerülhetetlen közösségbe kerüléskor :(

2014. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Mindenképpen,120ezer Ft + a gyed rettentően kevés 3 gyerekhez,mindenképpen menj a kicsi már nem olyan kicsi,fiam 16 hónaposan kezdte a bölcsit,mert dolgozni mentem+ főiskolai gyakorlatra,és imádta az első perctől ahogy az ovit is,semmiről nem maradtam le és sok időt töltöttünk akkor is együtt,ráadásul anyagilag is ezerszer jobb lett a helyzet.Szerintem luxus lenne otthon maradni ilyen anyagi helyzet mellett.
2014. szept. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
Én maradnék, mert még a pici nagyon pici és valóban jobban tudsz a másik kettőnek segíteni amíg otthon vagy. 2 éves korig mindenképpen maradnék, ha anyagilag rendben lenne. Ne az anyagi része motiváljon! Mert lehet visszamész és végül kirúgnak..... aztán már nincs is munkahelyed, sosem lehet tudni. Pláne ha egyik másik beteg lesz és táppénzen vagy sokszor.
2014. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó betegnek beteg lehet 1 év múlva is,viszont szerintem az anyagi helyzet az eléggé sürgető,és igen,kell hogy az motiválja,mert nem mondhatja hát gyerekek a héten csak kenyeret tudunk enni,mert inkább még itthon vagyok félévet a kicsivel mert így kényelmesebb.
2014. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Így van, a pénz motivál, ami most nagyon kevés, és ha visszamennék jóval több lenne, ráadásul most még duplán.

Kirúgni nem fognak, végleges állásom van egy önkormányzatnál, persze nem néznék jó szemmel, ha folyton táppénzre mennék valamelyik gyerekkel.

Amitől félek, hogy sok lesz ez így segítség nélkül.

Elképzelem. Reggel korán elrohanunk dolgozni, bölcsi, ovi, suli, mindenkit lepasszolva irány a munkahely. Ott azért észnél kell lenni, munkaidő ugye reggel 8-tól du. 4-ig, akkor rohanás rögtön az ovodába, bölcsibe, esetleg boltba rögtön, mert othhon még kenyér sincs, majd haza, mindenki éhes, kaja (főzés?) majd jöhet a házimunka, mosás, takarítás, de a két kicsi gondolom rajtam(meg a páromon) fogg csüngeni, a naggyal tanulni, mert hiába a napközi, ott csak levakarják az írásbelit, angol tagozatosba jár, kell a segítség és én tanulok vele, a párom ebben nem tud segíteni. És ezzel el is telik a nap, másnap kezdhetem előlről. A férjem segít, de mindenben nem tud, és néha még ketten is kevesen vagyunk a 3 gyerekre.

Szóval azt szeretném, ha akinek van személyes tapasztalata, hogy 2-3 gyerek mellett visszament dolgozni és nem volt segítsége, hogy bírta, bele lehet-e jönni, mik a személyes tapasztalatok.

Egy gyerek után visszamenni még könnyű volt, hazajött az oviból, játszott. Ő sajnos sokat betegeskedett oviba kerüléskor, nem nagyon mentem táppénzre, akkor még besegítettek a nagyszülők, de most már nem megy.

2014. szept. 15. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!