Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi édességet eszik átlagos...

Mennyi édességet eszik átlagosan 4 év körüli gyerkőcöd?

Figyelt kérdés
2014. szept. 18. 17:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Mennyire egészségtelen a kinder pingui, túró rudi, és tejes társaik?
2014. szept. 18. 17:11
 2/10 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál, havi egyszer,max. kétszer.

Naponta eszik mostanában egy fél croissant-t, nem szereti, csak a csomagolásban lévő korong kell neki.


Ha van sütemény hétvégén, akkor simán megeszik pl. 6-8 kókuszgolyót.


A T. Rudit annyira nem szereti, inkább a gumicukor, tejcsoki, de nem nagyon édesszájú. A lányaim annál inkább...

2014. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3,5 éves a lányom, naponta kap valami "édességet" ebéd után. Nagyjából ilyeneket: 1 db gyerek orbit rágó, kicsi kinder csoki, 1 db bonbon, 1 pez cukorka, tejszelet, puding, túró rudi. Mindenből a legkisebbet veszem meg. Nem egészséges, de ilyen mennyiségben az ártalmas kategóriába sem sorolnám.
2014. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nálunk most a darálós keksz a nyerő ( egyenlőre bolti, de szeretnék én csinálni, bár egyre kevesebb), kinder pingui ( ez max heti 2-3 alkalom), túró rudi ( már ez sem napi szinten). Pez cukor van még, amit a reggeli és esti tej után eszik ( vagy felet-felet, vagy vacsi után egészet), illetve nagyon ritkán kb 2 hetente 1 kakaós rúd, vagy kakaós csiga.. Ő napi szinten kap valamit, de próbálom úgy, hogy ezért előtte egyen is valamit ( nagyon nehéz, mert még megkóstolni sem hajlandó semmit). Ily

enkor, ha megcsináltat velem valami ebédet/ szendvicset/ hasábot és nem eszi meg, akkor aznap nincs édesség sem..

2014. szept. 18. 18:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

tejszeletet minden nap kaphat, de kb. 2-3 naponta eszik.

és 2 hetente kap csokis palacsintát, abból 2-3 is megeszik :)

én nem sütök édességet, nem is veszünk, egyikünk se eszik. neki van csokija itthon amiket kap innen-onnan, de nem eszi azt se. viszont tejtermékeket se eszik, ezért a tejszelet.

egészségesen főzök, szívesen eszi ezeket és imádja a gyümiket, egy szavam nem lehet :)

amit leírtál, az nekem sok lenne, főleg az esti tej utáni cukorka :D

2014. szept. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van édesség, és szerintem mértékkel és nem főétkezések helyett adva nem is káros a gyerekeknek- kell ennyi kényeztetés nekik. Úgyis leugrálják azt a pár plusz kalóriát.

Nálunk is kb kétnaponta ezek vannak: túró rudi, tejszelet, kinder pingui, pez cukorka, darálós kekszet nálunk is szeretik, csoki 1-2kocka, győri édes keksz, jó reggelt keksz, kinder tojás, gumicukor stb. Nyáron volt fagyi, jégkrém. Van mikor a vacsora tejbegríz, vagy tejberizs, azt szeretik. Nagyon ritkán van palacsinta- abból 1-1-et megesznek.

Amit nem kapnak azaz én soha nem veszek az kemény cukor és nyalóka.

Amit még szeretnek és cukorkának hiszik a rágható vitaminok. Abból is kb kétnaponta kapnak egy szemet.

2014. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi kicsit off lesz, de úgy örülök, h nem azok a válaszok jöttek, h "édességet, úristen, csak zabkorpát adj"..., és társaik :-). Én babám még kisebb, unokaöcsémet tudom, ő is minden ebéd után kapott valami finomságot, ő sem cukrokat, de pudingot, tejberizst, tejszeletet, dörmi macit..amit kért. Szerintem ennyi nem káros, mi felnőttek is sokszor megkivánunk sztem valami "nasit"!
2014. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs gyerekem, de ha kicsit is rám (meg apára) fog ütni, akkor hajjaj...!

- de amíg eszik rendesen

- nem kezd el hízni

- nem lesznek gázosak a fogai

addig akár naponta is ehet pudingot, t. rudit, tejszeletet, ilyesmit.


Én is napi 2 túró rudi, meg fél tábla csoki, de semmi bajom.

2014. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy mindenki lefog pontozni, de én jutalmazok csokival. Pl.: Szobatisztaság megy nálunk most és ha beígérek neki egy repülős csokit akkor a wcbe kakil, és ez ment 2 hétig, és most már szépen csoki nélkül is megy a wcre. Vagy ha nagyon dacos akkor repülős, és autós csokival elérem amit szeretnék :D De a fiam alapjába véve sokkal jobban szereti a gyümölcsöt mint a csokit, cukorkát és társait.
2014. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :D Én is örülök, hogy nem ez az édességet a gyereknek nem lehet adni! stílusú válaszok jöttek. Tudom, hogy nem jó a sok, és nem is eszik annyit. Viszont már gond, hogy egyáltalán nem eszik semmit a reggeli és esti tejen kívül... :( Amúgy is válogatós volt, de már egyáltalán semmi gyümölcs, főtt kaja, semmi nem megy neki ( természetesen ennek függvényében csökken az édesség is)...

Utolsó: én is jutalmaztam már édességgel. Illetve vigasztaltam vérvétel után..

2014. szept. 19. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!