Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg túlreagáltam, hogy...

Tényleg túlreagáltam, hogy mentőt hívtam?

Figyelt kérdés

Kismotorozás közben beakadt a kerék, és kislányom átrepült a kormányon, pont a fejére. Akkor pont úgy láttam, hogy az arcára, később látszott csak, hogy az állára. Ömlött a vér, üvöltött a gyerek. Azonnal kocsiba akartam ülni, vinni ügyeletre, de a kocsi nem indult. Üdülőterületen voltunk, sehol egy szomszéd, vagy ismerős. Vonat nem járt, a buszhoz kb. 1 km-t kellett volna menni, és akkor sem biztos, hogy közlekedik. Mentőt hívtam, nagyon megijedtem.

21 hónaposom állán látszott, hogy onnan jön a vér, felhasadt 1,5-2 cm hosszan, elég mélyen. Nem lehett azt sem tudni, hogy mennyire ütötte meg a fejét. Később az is kiderült, hogy belül is elharapta elég rendesen a száját, onnan is dőlt a vér. A kórházban összehúzó ragasztást raktak rá, azt mondták, hogy nem kínozzák még a varrással is (hozzáteszem, hogy a mentőben is, és ott is csak egy gézlappal törölték le a vért, sehol nem láttam, hogy fertőtlenítették volna a sebet). És mindenhol éreztették velem, hogy ezért nem kellett volna a mentőt igénybe venni.

Ennyire túlreagáltam a dolgot? Mit kellett volna tennem?


2014. szept. 24. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Én nem hívtam volna, de ha te így nyugodtabb vagy, az más.
2014. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És hogyan láttad volna el a sebet? (nem támadásból kérdezem, csak hogy okosabb legyek máskor)

Egyedül ragtapasz volt, ügyeletes orvos és gyógyszertár is a szomszéd településen. És a kórházban sem sima kötést kapott, hanem ami összehúzza a sebszéleket, hogy ne legyen vastag hegesedés.

2014. szept. 24. 21:04
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A fejsérülések erősen véreznek, ez ilyen. Ha először láttál ilyet, megértem az ijedtséget. De ha lett volna nálad ragtapasz, el tudtad volna annyira látni, hogy ne kelljen mentőt hívni. Ezentúl legyen a nyaralóban is. (Jut eszembe, az autóban biztosan volt elsősegély-felszerelés.)
2014. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
engem magasról nem érdekelne, hogy csúnyán néztek. Gondolom a telefonban mondtad, hogy mit látsz, ők meg kimentek.
2014. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Felnottnel erosen merlegelek, hogy ne vegyek ki feleslegesen autot, de kisgyerekre inkabb tizszer hivom feleslegesen, mint egyszer nem, amikor tenyleg kellene.
2014. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha máskor ilyen eset történik, és mentőt szeretnél hívni, hangsúlyozd, hogy betegszállítót küldjenek, mert nincs senki életveszélyben (tehát a leglerobbantabb betegszállító is megteszi, nem kell rohamkocsi). De inkább próbáld máshogy megoldani (mobil hívni az apukát vagy ismerőst, bárkit, akitől "szívességet" kérhetsz), és bemenni az ügyeletre. Ilyenkor a sebellátáson kívül mindig illene röntgent csinálni, az esetleges nem látható fejsérülés kimutatására.
2014. szept. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Apuka, meg minden ismerős kb. 200 km-re volt.

A kórházban a doki annyit nézett rá, hogy szóltam neki, hogy a száján beül is mély seb van, ránézett, közölte, hogy nem akarja nyaggatni a gyereket a varrással és kész. Az ápoló látta el, a doki más leletét nézegette.

2014. szept. 24. 21:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha velem történik hasonló, én is mentőt hívtam volna.

Mikor egy nagy esés után a fiam pár másodpercig eszméletlen volt, majd teljes apátia, hiába volt autónk, idegen helyen, szállodában voltunk, mi mentőt hívtunk. Nem akartunk éjszaka idegen városban csalinkázni egy agyrázkódásos gyerekkel. Nekem nem volt lelkiismeret furdalásom.

2014. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

szerintem is az a legjobb amit az utolsó írt.

én elmondom, hogy mi van, mi a probléma, mit csináljak? készségesen segítenek! volt már, hogy megkérdezték, be tudom-e vinni vagy küldjön mentőt, de volt olyan, hogy elmondta mit figyeljek és akkor vigyem be ez meg az történik....

persze ha úgy ítéled meg, hogy kell a mentő akkor ne húzd tanácskéréssel az időt, de ha bizonytalan vagy akkor tényleg kérdezz.


na meg ugye az se mindegy, hogy neked egy alig 2 éves kislányod van :) nekem egy 5 éves fiam... lényeges baleseti szám különbség lehet a gyerekeink között, enyém 3 éves korára 2x törte be a fejét :(

emiatt azt gondolom, hogy nem hívnék mentőt a ti esetetekre, de az első pár balesetünkkor én is hanyatt homlok rohantam vele az ügyeletre :)

2014. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9es vagyok, utolsó helyett 6os válaszolót kellett volna írnom, közben írt más is :)
2014. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!