Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Maradjon vagy menjen suliba?...

Maradjon vagy menjen suliba? Én hogyan segíthetek neki?

Figyelt kérdés
Kislányom 2015. március végén tölti 6. évét.A logopédus felmérése alapján r betűnk ejtését,irányokat,ceruzafogást,rajzolást,színezést kell fejleszteni nála,jár is heti kétszer.A rajzolásban maradt le nagyon,szerintem olyan 3 éves szinten van.Egyébként nagyon ügyesen számol fejben,érdekli az iskola a betűk,de főleg a számok,mesék,versek.Ügyesen hangsúlyoz,tud figyelni nagyon sokáig,hatalmas fantáziával bír.Nagyon önálló,érzékenyebb lelkű szerintem mint az átlag(válás majd új családalapítás,költözések vannak mögötte,vér szerinti apjával felületes,nevelőapjával és velem nagyon jó a kapcsolata)Egyébként egy cserfes bátor cingár kislány.Az óvodában azt mondták december 10.ig kell majd egy egy gyerek sorsáról dönteni,és hogy ők segítőkészek lesznek.Én szeretném ha mehetne.Ma itt járt a védőnő,aki nagyon jól ismeri őt és minket és a helyzetünket és mondhatom jó barátunk.Ő azt javasolta gondolkodjak el,hogy még maradjon egy évet.Véleményeteket szeretném a leírtak alapján,vagy tapasztalataitokat mit tegyek és miben tudok neki segíteni.

#sulikérdés
2014. szept. 30. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Lányom július végén tölti a hatot. Ő is ügyesen számol, érdekli az iskola, sokszor azt játssza, hogy ő már iskolás. Nagyon nagy a fantáziája, sok verset, dalt tud kívülről, sokáig oda tud figyelni egy dologra, ha érdekli. Viszont a rajzolása még ügyetlen, és nagyon félénk, bátortalan, sokszor határozatlan kislány, ezért én inkább afelé hajlok, hogy még marad egy évet. Az apja szerint viszont inkább menjen jövőre iskolába. Úgyhogy én úgy döntöttem, hogy megkérem az óvónőket, csináljanak iskolaérettségi tesztet, és ezután őket fogom megkérdezni, hogy szerintük mi lenne jobb a gyereknek. Mivel én nem tudom objektíven megítélni a gyerekemet, nekik pedig elég nagy gyakorlatuk van már benne hogy kinek lenne már való az iskola.
2014. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérj iskolaérettségi vizsgálatot a Nevelési Tanácsadótól, az alapján dönts. Sok tényező jár közre, és még rengeteget fejlődhet jövő szeptemberig. Nekem fura, hogy decemberig el kell dönteni? Hisz úgy tudom, hogy tavasszal szokták a nagycsoportos ovisokat felmérni iskolaérettség szempontjából.

Tanítónő vagyok, csak most gyesen, így nem tudom pontosan, de az biztos, hogy a szakértői véleményben bízhatsz.

Másrészt meg ha egy évet visszamarad csak jót tesz neki fejlődésben, viszont ha nem teljesen iskolaéretten kerül az iskolába, akkor megsínyli tanulásban, problémái lehetnek.

Jól látod, hogy az iskolaérettség egy összetett dolog, megfelelő szociális készség, kognitív készségek és a finommotorika fejlettsége szükséges hozzá.

Ha a rajzolásban van lemaradva, a finommotorikáját kell fejleszteni, ebben te is segíthetsz neki otthon.

Pl.

[link]

Megfelelő fejlesztéssel rengeteget fejlődhet még közel egy év alatt, így most még nehéz eldönteni, mi neki a legjobb, foglalkozz vele, fejleszd minél többet, és mielőtt dönteni kell, kérj iskolaérettségi vizsgálatot!

2014. szept. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én az óvónők véleményére hallgatnék, kérdezd meg, hogy ők mit gondolnak! Ha a ceruzafogása nem az igazi, akkor lehet, hogy még hagyni kéne. Az iskolaérettségi vizsgálat eredményét mindenképp vedd figyelembe!
2014. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!