Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereketek mit eszik...

2 éves gyereketek mit eszik egy nap és mennyit?

Figyelt kérdés

Az én lányom iszik reggelire 2 dl tápszert, tízóraira valami gyümölcsöt, de csak pár falatot, pl fél alma.

Ebéd főleg leves, vagy főzelék, de alig eszik pár kanállal.

Uzsonna megint fél alma vagy fél körte. Vacsira egy kis vajas kenyér és az ágyban 3 dl tápszer. Ez jó így szerintetek?



2014. okt. 7. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

2 évesnek minek a tápszer? Miért nem tejet iszik?

Két évesen már ugyanazt ették, amit a család többi tagja. Esetleg gyümölcsöt evett többet, mint a felnőttek.

2014. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi is 2 évesek vagyunk. Nekünk nem egyforma, de leirom egy napunkat. kora Reggel kakaó, tízórai virsli tea vagy gyümilé, ebéd leves plusz második, délután valami nasi vagy gyümölcs, vacsi tejbegriz vagy virsli ha épp nem evevett reggelire.
2014. okt. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ez nekem elég kevésnek tűnik. bár egészen biztos vagyok benne,h. az én lányomnak is vannak ilyen napjai (mostanában valahogy egyre több,mert elég válogatós lett).reggel indító nálunk a kakaó, kb. 2 dl-t iszik meg. utána kenyér,vaj,felvágott,de inkább csak a felvágott fogy el belőle. tízóraira ma kapott egy kakaós csigát,kb. a negyedét ette meg. ebédre lencsefőzelék volt,kb. 5 kanállal csúszott le (babakanál) és egy fél fasírt fogyott. uzsira gyümölcsszósz volt főtt krumplival (megfőztem a holnapi ebédet,amíg aludt,és ezt kért ébredés után),ebből nagyon szépen evett, egy babatállal sztem lecsúszott. vacsira ugyan ez volt. nasinak almát kapott napközben. lefekvés előtt kb 1,5 deci tejet ivott. a mai nappal meg vagyok elégedve,de csak a gyümiszósz miatt. ha ez nincs,akkor elég gyér a felhozatal. az én lányom is inkább leveses,de az én levesem nem eszi meg,csak a zacskósat,amihez teszek még plusz tésztát,vagy dédi ízetlen tésztalevesét preferálja. hát egyik sem túl tápláló... mondjuk a gyümölcsöket imádja. ha beteg is, legyűr 1-2 fürt szőlőt,egy körtét,fél almát,szezonban falta a dinnyét,barackot,cseresznyét,szilvát. úgyhogy csak e miatt nem aggódom az étkezése miatt.
2014. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,

az én lányom mindezek mellett alig iszik valamit, ma pl egész nap a tápszeren kívül megivott 1,5 deci vizet

2014. okt. 7. 22:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is nagyjából így, de ő az ebédet meg szokta enni, vacsira nem szokott kapni semmit, csak a tápszert, illetve a miénkből lopkod. Napközben ő még szokott nasizni, kekszet, lekváros kenyeret, ilyesmiket.
2014. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hú szerintem nagyobb baj, hogy nem iszik, mint az, hogy keveset eszik. Tegyél neki bele kicsi gyümölcslevet, hátha attól jobban csúszik.
2014. okt. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én kétéves fiam meg pont a másik véglet.Képes lenne egész nap enni.Néha már rá kell szólni,hogy elég lesz,mert félek,hogy utána megfájdul a hasa,főleg este.

Ő szeptember óta bölcsis,így a reggeli és az ebéd adagokat nem ismerem pontosan,de minden nap azzal fogadnak,amikor megyek érte,hogy mindent megevett,amit kapot.Amikor hazaérünk sokszor még itthon is kér az ebédből,bár abból csak pár kanállal,de utána eszik vagy gyümölcsöt,vagy valami kis nasit.Ez kb délután 3 körül van,ezután kb 7-kor szoktunk vacsorázni.Vacsira vajas kenyeret felvágottal,sajttal vagy májkrémes kenyeret paprikával,esetleg tejbegrízt,tejberizst vagy rántottát eszik,de ezekből is jókora adagot.A vajas felvágottas kenyér pl minimum 2 vastag szelet kenyér belét és legalább 5-6 vékony szelet felvágottat jelent és utána még eszik gyümölcsöt is vagy gyümölcsjoghurtot,rántottát 2 tojásból sütök neki,azt általában meg is eszi.

Az édességet imádja,nagyon oda kell figyelnem,hogy ne legyen szem előtt a nasi,mert képes lenne egész nap enni valamit.

2014. okt. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ébredéskor ivott kb 1 dl tejet vagy kakaót, fél 9-9 körül reggelizett fél zsemle vagy fél szelet kenyeret, 12-kor ebéd leves + valami (főzelék vagy husi rizzsel, bármi, amit mi is eszünk).

Alvás után gyümölcs + egy yoghurt általában, vacsora vagy főtt étel vagy kenyér. Néha este is iszik egy fél pohár kakaót.


Nekem nagyon kevésnek tűnik, nem a tápszer a gond, nem mindenki szeret tejet adni, hanem, hogy nem reggelizik.

Próbáltad már, hogy kevesebb tápszert adsz reggelire? Ha csak fél decit kapna, akkor lehet, hogy jobban enne.

2014. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A lányom ennél jóval többet eszik, igaz ő nagyon jól eszik. Néha túl jól. 1 éves korig mindent előírásszerűen kapott, de 1 éves kor után mindent megkóstolt. Volt, hogy kicsit túlzásnak is tartottunk egy-egy ételt (pl. fűszerezés miatt), de abból is kért (követelt!!!) és eddig mindent szeret. Ez tényleg furcsa, de még semmit nem utasított el. Olyan jóízűen és szépen eszik, hogy öröm nézni. Később mi lesz, azt nem tudom.
2014. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Reggelire megeszik egy kenyér szelet belsőt valami májassal,felvágottal.Tízóraira kis gabonapehely vagy tejbekeksz.Ebéd változó,de 99%-ban kb semmit meg se eszik.Ha nem eszi az ebédet,uzsira is azt kapja.Ha akkor sem eszi,nincs kaja.Vacsorára kap akkor majd valamit.Bundáskenyér,péksüti,virsli stb.1-et eszik meg.

Nem tápszerezik már 8 hónapos korától,tejet vagy kakaót iszik 15hós korától rendszeresen.Napi 2-3-4decit is,mellé vizet,teát,esetleg nagyon gyenge szörpöt,de hát nem sokat...

Totál felesleges tápszert adnod már neki.Vajas kenyér semmit nem ér,valami felvágottat azért tehetnél rá. Mekkora egyébként? Lányom elég óriási,viszont már vékony,pedig régen annyit evett mint a fene,jó husi is volt. Most volt 2 éves szombaton, 92 centi és 12 kiló.Ja,enyém se gyümit,se zöldséget nem eszik meg.Talán a banánt csak,zöldséget meg max zöldségfasírtként.

2014. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!