Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan vallásos vagy...

Van itt olyan vallásos vagy nem anyuka, akinek 3 vagy 4 gyereke is van és egymást követő években születtek?

Figyelt kérdés

Milyen segítségetek volt? Hogy bírtátok ilyen kis korkülönbséggel? Mennyi gyermeknél álltatok le?

Nekem három van és....


Köszönök minden választ



2014. okt. 9. 11:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk négy fiunk van, két hároméves, egy kétéves és egy egy éves. (és most úton van az ötödik is:))

Hát nem mondom, hogy minden rózsaszín :D de elvagyunk :)

Akkor éreztem legnehezebbnek, mikor egyszerre a semmiből lett két babánk... Utána a harmadik/negyedik már nem okozott annyi nehézséget.

Mi mindig is nagy családot terveztünk. Az ikrek után várni akartunk két- három évet, de a harmadik fiunk nem tudott várni :) Aztán mondtuk, hogy most már tényleg betartjuk azt a pár évet, de a negyediknél meg mi nem tudtunk annyit várni... Egyszerűen annyira vágytam még egyre, hogy bevállaltuk.

Nem azért vállaltunk ennyi gyereket, mert vallásosak lennénk (férjem az, így nevelték, de én nem és a gyerekekre sem akarom ráerőltetni, majd ők eldöntik...) vagy ilyesmi, csak a férjemék is négyen voltak testvérek, nekem, pedig ez mindig is tetszett...

Hát segítség az nem sok van, de én mindig azt mondom, hogy magunknak szültem, nem a nagyszülőknek, ők csak játszanak velük.

Én úgy látom, hogy a gyerekeknek is jó így, hogy kicsi a korkülönbség, olyan jól el szoktak játszani :) és sokkal önállóbbak is, mint az egykék, mert ők már most rá vannak kényszerülve, hogy pl egyedül öltöznek valamilyen szinten, egyedül mosnak fogat, mi csak ellenőrizzük :) segítenek pakolni a nagyobbak...

Persze vannak rosszabb napok is, amikor semmit nem akarnak, vagy négy nyafog egyszerre, de ezeken túl lehet jutni.

2014. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!