Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesem elesett a játszótéren...

4 évesem elesett a játszótéren, azóta a bal első foga picit elmozdult és mozog! Teljesen kivagyok! Ki fog esni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vidd el holnap fogorvoshoz! Megmenthető a fog!
2014. okt. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Amugy is kiesne lassan.
2014. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elviszem de addig aludni sem tudok! Holnap ovi és ott úgysem tudnak pépeset adni :(
2014. okt. 12. 22:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Lányom barátnője is elesett, megmozdult a foga. Voltak fogorvosnál, azóta is megvan a foga. Ennek több hónapja. 2. voltam.
2014. okt. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1. voltam, bocs.
2014. okt. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nehéz megnyugodnom. Remélem holnap tudnak fogadni.

2014. okt. 12. 22:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 4 éves, tavaly volt ilyen balesete.

Elvittem a biztonság kedvéért én is fogorvoshoz.

A fog abszolút menthető, ha esetleg kicsi darab letört belőle, akkor is tud segíteni a fogorvos (pl. megreszeli stb.).

Viszont ne ijedj meg, ha beszürkülne, a kisfiamnak tökéletes, egészséges fogai vannak, ez az egy balesetes fog viszont elszürkült az ütés után pár héttel- láthatóan más árnyalatú, mint a többi.

Szerencsére ez nem azt jelenti, hogy törött vagy romlott, így a fogváltásig ezzel együtt kell élni.


Még mindig jobb, mint fog nélkül, hiszen az jelentősen hathat a beszédképzésére is.


Minden jót, valószínűleg nem fog kiesni (ha kiesik és a steril kórházi sóoldathoz hasonló közegben tartod, amíg gyorsan eljuttok a fogorvoshoz, akkor még vissza is tudják tenni :)

2014. okt. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves fiamnak motoros bukás következményeként visszacsúszott az ínyébe az egyik foga, a másik pedig mozog sajnos. Nem olyan vészes ami nálatok történt, szerintem nem is fog kiesni a fiad foga. Nem kell pépeset adni nekik, már az én fiam is simán tudja, hogy nem haraphat rá, hanem oldalra kell, pedig ő még kicsi. Egy 4 éves ezt simán megoldja. Örülj neki, hogy ez csak tejfog.
2014. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A biztonság kedvéért vidd el fogorvoshoz, de szerintem megnyugodhatsz, semmi baja sem lesz!

Én nem voltam egy jó gyerek, mindig sikerült valamivel szívbajt hozni a szüleimre. Alig 5 évesen leestem egy betonlépcsőn, aminek következtében fent, elöl 3 fogam kiesett/kitörött, egy pedig eléggé mozgott egy ideig, de végül megmaradt. Anyukám rohant velem a fogorvoshoz, de az már nem igazán tudott mit kezdeni velem, megnyugtatta anyát, és ennyi, hazajöhettünk. Nem lett belőle semmi problémám, beszélni is tökéletesen tudok.

Pár évvel később, nem tudom már mikor, de még tejfogam volt, akkor pedig a mászókába ütöttem be eléggé, egy picike, szinte észrevehetetlen darab le is törött. Nem látszott, de lehetett érezni, hogy éles volt. Lehetett érezni, hogy kicsit feljebb tolódott a fogam, illetve mozgott, de nem csináltunk vele semmit, nem voltam vele fogorvosnál, magától megerősödött újra egy idő után.

Szóval nem kell pánikolni!:)

2014. okt. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy megnyugtattatok.

voltunk orvosnál és visszaigazitotta egyenesbe és ő is azt mondta hogy meg fog erősödni. Ez nekem rosszabb mint a kicsikémnek!

szép napot mindenkinek:)

2014. okt. 13. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!