Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom nem akar az...

A kislányom nem akar az anyósomhoz menni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2,5 éves, eddig szeretett ott lenni. Aztán néhány hónapja egyszerűen nem akar menni. Amikor kérdeztem, hogy miért nem, azt mondja, hogy nem akar ott ebédelni, nem akar abba a házba menni, nem akar mamával együtt lenni. Amikor meg azt kérdezem, hogy miért nem, azt feleli, hogy nem akar erről beszélni. Nem értem, de tényleg. Anyukámhoz szeret menni, szintén ugye nagymama, akkor sem vagyok ott, teljesen jól elvan, ha meglátja anyukámat, akkor azonnal közli, hogy menjünk Hozzád. Tényleg nem értem az egészet... Egyéb körülmény nem változott. Ötletek?
2014. okt. 12. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Neked jó viszonyod van az anyósoddal? Szívesen mész hozzájuk?

Olyan létezik, hogy megérzi ha te nem szereted őket annyira és így ő sem akarja őket.

De lehet nagyon egyszerű megoldás is, valami történt ott, ami neki nem tetszik, rosszul érintette stb.

Anyósodat kérdezted már?

Én valószínű elbáboznám a szitut állatkákkal, hátha ott mond valamit.

2014. okt. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire hatarozottan nem akar menni,akkor hallgass ra.A gyerekek nem ok nelkul valtoztatjak a viselkedesuket.Inkabb kerd meg az anyosodat h jojjon at hozzatok....es NE hagyd vele egyedul a gyereket.Semmilyen korulmenyek kozott.


Ezek bonyolult dolgok,de szulokent abszolut hallgatnek a gyerekre,anno apuek is azonnal hallgattak ram pedig csak 12 eves voltam,es ezsel rengeteg dologtol megovtak:-)))


30 n

2014. okt. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azert ezt nem szabadna ennyiben hagyni, ki kellne deríteni, hogy mi tortent.
2014. okt. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
2,5 évesen azt mondja, hogy nem akar erről beszélni?? Nekem ez hihetetlen. Egyébként beszélj erről anyósoddal!
2014. okt. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne vidd oda, ha nem akar, ez egyértelmű. Próbáld meg kideríteni mi az oka. Lehet, hogy fél ott, vagy mócsingos a hús, vagy pókot látott, vagy kitudja.
2014. okt. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jóban vagyunk anyósommal, szerintem nem ez az oka. Anyósomnak még nem hoztam fel, tudom, hogy nagyon rosszul esik majd Neki, de csak ez lesz a megoldás. És tényleg azt mondja, hogy nem akar róla beszélni. Kérdeztem már mindenhogy, mesét kreáltam róla, stb., de nem tudom kideríteni. A bábozás még jó ötlet, azt megpróbálom.

2014. okt. 13. 08:46
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem bántotta ott valaki?

Nem feltétlen abúzusra gondolok - bár ez is simán lehet, főleg h "nem akarok róla beszélni" -, lehet, csak lelkileg szívatták. Mindegy, ha másképp nem megy, vidd szakemberhez, ő kihúzza belőle, mi baj.

2014. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Biztos történt valami, lehet hogy csak félreértett valamit, de én is komolyan venném, nem hagynám ott egyedül.
2014. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha még valaki olvassa, vagy később talál rá, közkinccsé tenném a megoldást: "nem akarok róla beszélni"="anyának nem szabad elmondani". A sztorit mellőzném, mert egyrészt hosszú, másrészt jelenlegi lelkiállapotomban nem tűri a nyomdafestéket.
2014. okt. 14. 22:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Naaa neee máááár...mi történt baxus...meséld el légyszíves,nem baj ha hosszú van időnk:)
2014. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!