Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti jártok futkározó, nem...

Ti jártok futkározó, nem ölben ülő, nem odafigyelő két évessel foglalkozásokra? (Tipegő torna, tipegő angol, tipegő zene, ringató)

Figyelt kérdés
Ha így kezdtétek, mikor változott a helyzet? Mennyi idősen érdemes vinni még? Hirdetve 1-3 éveseknek van, de csak néhány egy éves üldögél anyukája ölében.

2014. okt. 15. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Enyém 15 hónapos, sose ül az ölemben. De annyira leköti a zenebölcsi, hogy nem megy el. Vannak, akik rohangálnak, ez van.
2014. okt. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még négyévesen is utálta az ilyeneket. Csak ötéves kora óta szereti, most bezzeg járna már mindenre! :)

Kétévesen volt pár vérszegény próbálkozásunk, de hamar rájöttem, hogy semi értelme. Azóta már tudom, hogy a tömeg és a zaj zavarta. Idővel ez megoldódott. Kétévesen, hidd el, az égadta széles viágon semmiről nem marad le, ha nem jár úgynevezett "fejlesztő" foglalkozásra. És abszolút nem elvárható egy 1-2 évestől, hogy anyukája ölében üldögéljen. Nem ez a dolga, hanem pont hogy mászkáljon, futkározzon, tevékenykedjen. Az enyém konkrétan fogta magát és kiment a teremből, amikor elég volt neki....

2014. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Húú, köszi - megkönnyebbültem. Már nagyon el voltam keseredve, mert ez a sokadik próbálkozásunk volt és látszik rajta hogy nem érdekli, néha odafigyel de inkább mással van elfoglalva (én meg tiszta ideg vagyok, hogy még a többieket is zavarja). Ma a feléről hazajöttünk és már rohant is a duplo-hoz és csodákat épített belőle.
2014. okt. 15. 11:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem válaszolok, hanem kérdezek: ezek a foglalkozások a gyerekeknek vagy anyukáknak jók? Mert ha láthatóan nem érekel egy gyereket, akkor azt gondolnám, az anyukák szeretik…
2014. okt. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem folyton rohangáló izgő-mozgó meg nem álló 21 hónaposom van. Kb 3 hónapja járunk csiribiri tornára és néha zenebölcsibe is. Mind a kettőt szereti és nagyon sok mindent megtanult ezeken a foglalkozásokon. 4 válaszolónak: én azért kezdtem el vinni ilyen helyekre mert egyedüli gyerek, mindig csak kettesben vagyunk és a játszótéren sírógörcsöt kapott ha egy gyerek bemászott mellé a homokozóba. Négy hét után már nem zavarta ha gyerek volt mellette most pedig már egyenesen szeret más gyerkőcökkel futkosni, ugrálni. Ráadásul én is kicsit felnőttek között is vagyok. Szóval nálunk jót tett mindkettőnknek és mindketten élvezzük is :-)
2014. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezeken a foglalkozásokon kifejezetten hangsúlyozzák, hogy nem kell egy helyben tartani a gyereket. Mi járunk a másfél éves fiammal ringatóra, játszócsoportba, kerekítőre, és Ő mindenhol megy, mint a szélvész. Tök aranyos! És nem Ő az egyetlen. Ennek a korosztálynak ez a sajátossága. Amíg kisebb, azért ül, mert az anyukája mellett érzi biztonságban magát, amikor pedig már nagyobb, egyre jobban tud figyelni. Egy tipegőnek nem kell egy helyben ülnie. Ő felfedez. Én élvezem, hogy ilyen kis energikus, talpraesett fiam van.

Szerintem hordd a gyerkőcöd ilyen foglalkozásokra, mert rengeteget tanul. Úgy is tanul, ha oda se néz, ugyanis a füle akkor is ott van, mint a szivacs, úgy szívja magába az agya az információt. Az én fiam egyfolytában pörög, otthon pedig eljátszik egy-egy játékot, amit a játszócsoportban tanultak, holott egy pillanatra meg sem állt, úgy tűnt, egyáltalán nem figyelt. Szval ne foglalkozz másokkal, minden normális anya tudja, hogy ez a kor erről szól, hidd el, nem zavaró, ha a gyereked folyamatosan megy.

2014. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én próbálkoztam, de bevallom nekem nagyon kellemetlen volt, hogy az összes (!) többi kisgyerek szépen ült anyukája ölében, míg a kisfiam szaladgált össze-vissza.

Viszont a bölcsikben délelőttönként van játszóház 300.-Ft/alkalom, és ott a saját kortársai között nyugodtan játszhat, szaladgálhat. Nekünk jobban bejött.

2014. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Tipegő angol?

Szegény nem tud a saját anyanyelvén sem de erőltetik a másik nyelvet.

Sose vittem semmi ilyenre a gyerekem csak babaúszáson volt piciként,ezek inkább az anyukák igényei,mint a gyerekeké.A zenebölcsinek látom értelmét,de úgy tudom,azt megszüntették,akárcsak a zeneovit.

2014. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!