Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart a cumisüvegezés...

Meddig tart a cumisüvegezés és az esti, ágyban tápszer ivás?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves. Ha pohárból, bögréből adok neki inni, akkor pár kortyot iszik csak. Emiatt nappal abból iszik, egész nap kb. egy deci folyadékot.

Épp ezért a reggeli és esti tápszert cumisüvegből adom neki. Ha pohárból kapja, akkor nem issza. Így megiszik reggel 2 dl és este 3 dl.

Másik kérdésem, hogy mikor lesz az, hogy vacsorakor vagy utána megissza a tejet/tápszert és nem az ágyban kéri cumiból?

Most tuti nem inná meg vacsikor, enni is alig eszik. Nem valami jó evő és ivó a lelkem. köszi ha megírjátok Nálatok hogy volt.



2014. okt. 19. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Az oviban sok kiscsoportos cumisüvegből issza az esti tejet, sőt középsősök is. Unokaöcsén is már bőven elmúlt 4 éves amikor eltettéka cumisüveget.

Magunktól nem hiszem, hogy önként leszoknánaka cumisüvegről, a szölőktől függ inkááb, hoyg mikor és mennyire hat rá a dologra.

2014. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkesríteni, de a fiam már 4 éves és még mindig cumiból issza reggel és este a tejet. Pohárból nem issza meg, azt mondja nem finom. Régebben még öklendezett is tőle. Az estit mesenézés közben issza, a reggelit még az ágyban fekve. Inkább lelkileg kötődik hozzá, hiszen a cumisüveg a lényeg, nem a tej. És nem is iszik sokat, 1,5 decit reggel és 1,5 decit este.

Azt beszélgettük, hogy egy szép ajándékért esetleg odaadhatnánk a télapónak a cumisüvegeket (2db van, hogy ne kelljen este már elmosnom). Azt mondta, hogy az egyiket szívesen odaadja. :) Gondoltam, az remek lesz, még plusz melót csinál nekem, mosogathatom este az üveget, hogy legyen reggelre.

Mivel 1 hónap múlva érkezik a tesó, most nem erőltetem a dolgot, elég lesz az új családtag elfogadása.

De talán tavasszal megpróbáljuk elhagyni a cumisüveget.

2014. okt. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

Igazából nekem nem gond, nem siettetem, a lényeg, hogy megigya, csak mivel első gyerek, nincs viszonyítási alapom és azt gondoltam már rég nem cumiból kéne innia, de akkor megnyugodtam, hogy még a 4 évesek közt is előfordul :)


Meg azt nem szeretem, hogy alig vacsorázik és aztán benyakal 3 decit, inkább enne rendes vacsit és inna csak 1,5 decit, mert ez a sok esti folyadék később az éjszakai szobatisztaságnál gondot fog okozni. Nem?

2014. okt. 19. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 4 éves. Reggeli: kakaó csőrös pohárból, alvás előtt: tápi cumisüvegből. Szerintem is lelkileg kell neki, mert amúgy egy nagyon okos, semmiben nem elmaradott kislány.
2014. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, a 3 deci sok, ha azt szeretnéd, hogy lassan elhagyja a pelust éjjelre. Ezért issza a kisfiam a 1,5 decit még mesenézés közben, és nem az ágyban fekve. Mielőtt aludni megy, még pisil egyet.

Első kérben én az adagot csökkenteném, kaja szempontjából is jobb lenne. Esetleg 30 milikkel csak, mondjuk hetente. Úgy nem lesz feltűnő.

Napközben pedig esetleg próbálad ki, hogy csőrösből nem iszik e többet. A kisfiamnak mindig a közelében volt a csőröse, így játék közben is tudott inni bármikor. Ha a vizet nem issza, főzhetsz gyerekteát, a pickwick nagyon finom még ízesítés nélkül is. A fiam legalábbis úgy itta. Ha napközben többet inna, akkor meglenne a napi folyadékbevitel is.

2014. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

félve írom le, de a fiam pár hónap múlva 5 és még mindig cumisüveg mániás :)

reggel bögréből issza a kakaót, nappal pohárból iszik mindent, elég sokat is, 2-3 literrel benyakal :)

jó evő is, biztos nem éhes vacsi után de nem tudunk megválni az esti cumisüvegtől :)

1 decit iszik, tehát nem mennyiség. akkor csökkentettük mikor levettük éjjelre is a pelust, 2,5 deci után bepisilt... szóval igen.

mi is szerettük volna elvitetni nyuszival, télapóval, még a pókemberrel is, de nem kér semmit, csak a cuclisüveget.

de beígértem, hogy a szülinapján kapja meg utoljára.


egyébként ha az én gyerekem napi 1 decit inna, akkor biztos napközben is odaadnám neki az üveget mondjuk 2x, mert ez már veszélyes. 1 deci nagyon nagyon kevés.

vagy esetleg próbálkozz kubus üveggel, 2 évesen enyém abból ivott

2014. okt. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
max ké éves korig. nekem és a hideg kiráz amikor egy 5 éves gyereknek a szájába log a cumi vagy cumis üvegböl iszik
2014. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már vártam, hogy jöjjön egy "kedves" válaszoló...
2014. okt. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem csak kedves, de ahogy fogalmaz, rendkívül értelmes is lehet ;):):)


Nagyon köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat. Megnyugodtam és marad a cumisüveg, így legalább iszik!

2014. okt. 21. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!