Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire probléma, ha a 6...

Mennyire probléma, ha a 6 éves gyerek még nem tud rendesen beszélni? Vagy ezek más gyereknél is előfordulnak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Folyamatosan javítgatni kell még mindig a beszédét.

Pl.:

"Miért nem issza meg?" helyett "Miért nem iszi meg?"

"Miért nem látja?" helyett "Miért nem láti?"

"Üti a dobot." helyett "Ütje a dobot"

"Pohárból issza a teát" helyett " Pohárból iszi a teát".

becsukja helyett becsuki, vízcsepp helyett vicse és még reggelig sorolhatnám. Folyamatosan javítgatni kell. Eddig a L és a R hangot nem tudta kimondani. A L megy neki már egy jó ideje, de a R egyáltalán nem még.

Most kezdte volna az iskolát, de így 1 évet még marad oviban. Szerintetek jövő szeptemberig változni fognak ezek a dolgok? A magatartásával semmi probléma, ügyes, segítőkész viszont szörnyen lusta és hamar ráun mindenre.


2014. okt. 21. 21:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5 és fél éves fiam is beszél így néha:) Egy év alatt rengeteget változnak. Az enyém is jár logopédushoz.
2014. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Logopédus?
2014. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Vidd el logopedushoz.
2014. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Elég szomorú, hogy az ovi nem vette észre, hogy a gyerek nem kicsit beszédhibás. Az én fiam 4 és fél éves, de már most logopédushoz jár, mivel súlyos beszédhibás. Leírásból a te gyermeked is, 6 évesen amiket írtál, durva hibák. Egy ismerősünk is így járt a fiával, jövő novemberben lesz 7 éves, de nem kezdheti még el akkor sem az iskolát, mivel most lett nagycsoportos, most küldik logopédiára. Eszem megáll ebben a rendszerben. Ha a gyerek viselkedésével nincs semmi baj, akkor nem küldik nevelési tanácsadóba, akik már 3-4 évesen előírták volna neki a logopédiát és ma már valószínű, hogy tök ügyesen beszélne.

Nevelési tanácsadót a szülő is kezdeményezheti, ha te is tapasztaltad, hogy a gyermek beszéde lassabban fejlődik, mint ahogy kellene, le van maradva a kortársaitól, akkor te is elvihetted volna és már régen fejlesztené egy logopédus. Így nem tud rendesen megtanulni írni és olvasni, mert az írná, amit kiejt.

2014. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jár logopédushoz, de az heti 1 alkalom, 30 perc és ketten vannak bent egyszerre gyerekek... És ott kimondottan az R hang gyakorlására kapnak feladatokat, a beszédével külön nem foglalkoznak. Nem is tudnának, mert 5 percenként javítgatnom kell.:(
2014. okt. 21. 21:36
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
3-4 évesekkel nem foglalkozik logopédus. Nincs elkésve a fiad, ha most kezdi. Ám lehet, hogy évekig kell neki logopédiai foglalkozás.
2014. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
2 éve járunk mi is, előtte azt mondták nem kell foglalkozni vele. Ő eleve későn kezdett el beszélni folyékonyan, csak mikor már bekerült az oviba utána kezdett el mondatokban beszélni. Ez az amitől félek, hogy hogy fog így megtanulni olvasni, írni ha még beszélni se tud rendesen? Illetve nem tudom hogy fog tanulni, mert ha valami nem érdekli, vagy nem megy neki olyan könnyen azzal fél percre se tudom lekötni.
2014. okt. 21. 21:45
 8/16 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, középső lányom a mai napig jár logopédushoz, 11 éves. Gyönyörűen ír az első perctől, nagyon jó a helyesírása, jól olvas. Pedig eleinte sok hangot tévesztett. (p-b, c-sz,k-g, t-sz)
2014. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

hjjaaj nincs még elkésve semmiről. Nyugi nem lesz semmi gond vele.


Az én 13 évesem is mondja néha hogy miért nem iszi... aztán ránézek és kapcsol.

vannak még ilyen érdekes szófordulatai ha elfeledkezik magáról.

2014. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Ezek szerint megkésett a beszédfejlődése, nem csoda hogy még most is vannak hibái. Az én fiamnak is megkésett a beszédfejlődése, de én még 27 hónaposan emiatt elvittem logopédushoz, aki tsmt-t javasolt. Ez segített és 3 évesen már kevés hibával folyékonyan többnyire jól ragozva beszélt. Normál esetben az "ingyenes rendszer" nem foglalkozik ezekkel a gyerekekkel, pláne 5 éves kor előtt. De nem azért, mert nem kellene, hanem mert nincs elég logopédus és pénz. Ráadásul nálunk itt helyileg (vidék) nagyon jellemző, hogy a jó logopédusok már csak magánban dolgoznak, a gyengébbek, hozzá nem értők meg maradnak az állami rendszerben. Remélem ez máshol nem így van. A heti 30 perc valószínűleg nem elég, pláne, ha ez még néha el is marad betegség, ünnep, szünet miatt. Én azt javaslom vidd el logopédushoz magánúton, ha van erre lehetőséged anyagilag, ha nincs akkor mást nem tudsz tenni, mint várni és bízni. Amúgy 5 évesen már minimum követelmény, hogy jól ragozva beszéljen egy gyerek, még ha vannak is hanghibái.
2014. okt. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!