Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mi az ideális kor...

Szerintetek mi az ideális kor a bölcsödéhez?

Figyelt kérdés
Mikor érdemes elkezdeni? Aki annyira ellenzi a bölcsödét, miért?
2014. okt. 22. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Egy kisgyereknek az anyja mellett a helye. Ha csak és kizárólag a gyerek érdekeit nézzük, 4 éves korig semmi szüksége arra, hogy egész napra gyerekek között legyen és az anyukájától távol. A bölcsöde végszükségre való, ha a pénz miatt dolgozni kell. Ha meg kényszer van, akkor nincs mit tenni, meg kell oldani.
2014. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
A fiam 2 évesen kezdte a családi napközit, neki már kellett. Most például beteg és alig bírok vele, mert unatkozik, én már nem tudom azt nyújtani, ami kellene neki, szüksége van a gyerektársaságra. 4 év? Neki biztosan nem.
2014. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Minden gyerek más. A kisfiam 1,5 évesen rajtam csüngött, és 2 éves korára olyat változott, amit nem is gondoltam volna: ment a gyerekek után, igényelte a társaságukat, elkezdett velük játszani. Reggel megkérdezte, hogy "gyerekek, gyerekek, hol vannak?". 28 hónaposan lett fél napos bölcsődés heti 3 alkalomra. Könnyen beszokott és szeret ott lenni, otthonosan mozog. Nagyon kedvesek a gondozónők, sokmindent tanítanak nekik, amit itthon a kisfiam visszautasít (kvázi kiszolgáltatja magát), azt ott boldogan csinálja és még el is újságolja. Miért rossz dolog ez? A 4 éves kort nagyon soknak tartom, mert a közösségi élet nagyon fontos egy gyermek életében, bár az tény, hogy minden gyermek más ütemben érik meg rá, és ezt figyelembe kell venni.
2014. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Lányom 22 hónaposan kezdte, és jól vette az "akadályt". Most már 4 éves, és nagyon szereti a közösséget.

Szerintem akkor érdemes elkezdeni, amikor már érzed a gyereken (és magadon), hogy "el tudtok válni".

Ő nem ült volna meg otthon 4 évig. Illetve ha otthon tartom biztos megült volna, de nem hiszem, hogy neki ez lett volna a jó megoldás.

2014. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem furcsa, hogy minden gyereket egy kalap alá vesz valaki: "a gyerekeknek 4 éves korig a szülő mellett a helye".

Tényleg minden gyerek egyforma? S mindenkinek ez a jó?


Nekem vissza kellett menni dolgozni, így két évesen kezdte a kislányom a bölcsit, amiben tök pozitívan csalódtam.

Ha nem kellett volna dolgoznom, akkor szerintem 3 évesen adtam volna oviba, tovább nem vártam volna vele.

Anno én 4,5 évesen kezdtem az ovit, utáltam, hogy már volt egy összeszokott társaság, azt hiszem nekem jobb lett volna, ha előbb kezdem.

Úgyhogy el kell fogadni, hogy ez gyerekenként változó, és hogy mi az ideális, azt csak a saját szülei tudják (és ha meg tudják oldani eszerint adják vagy nem adják be bölcsibe, oviba).

2014. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én sem értem, hogy miért rossz dolog ez, ha a gyerek élvezi. Egyetértek, hogy ha nem tetszik neki és sír, akkor nem kell erőletetni, de ha jól érzi magát, miért üljön inkább otthon?

A fiam rengeteget tanult már a pár hét alatt is, dicsérik, hogy milyen ügyes, és az összes gyerek nagyon aranyos a csoportjában. Egyik sem sír, hogy haza akar menni.

Én büszke vagyok a fiamra, hogy ilyen jól feltalálja magát, pedig csak másfél éves.

2014. okt. 22. 13:04
 7/10 anonim ***** válasza:

2 évesen kezdte a fiam a bölcsit.

én nem vagyok bölcsi ellenes, fiam is nagyon nyitott gyerek, jól is érezte magát, de nekünk vagyis nekem nem jött be.

bent voltam vele 1 hétig, számomra rémálom volt. nem volt foglalkozás, azt csináltak amit akartak, csak voltak. fele csoport sírt, fele bóklászott. etetésnél nem segítettek a kicsiknek sem, aki nem tudott hatékonyan enni, az éhes maradt. az udvarra nem vitték ki őket, pedig márciusban kezdtük... minden gyereknek lógott a takony az orrából, ugatva köhögtek... ablakot nyitottak, rá a gyerekekre. ha csukva volt az ablak leizzadtak, majd kinyitották és húzott rájuk a hideg.

2 hétig itthon voltunk mandulagyulladással, aztán újra próbálkoztunk, de 3 nap után hörghurutja lett. 1,5 hét múlva telefonáltak, hogy ha nem muszáj ne vigyem mert bárányhimlő járvány van.

akkor sikerült megcsípnek egy olyan munkát amit itthonról tudok csinálni, így döntöttünk, itthon maradt még 1 évet :)

nekem nem a bölcsivel van a bajom, hanem azzal a bölcsivel. az egy érzelem mentes gyerekmegörző :(

nem tudom máshol milyen a helyzet, de ahogy olvasom, vannak azért jó bölcsik is ahol a gyerekek számítanak.

már ovis, tényleg látványos a különbség.


egyébként gyerek függő. enyémet egy jó helyre már 1,5 évesen be lehetett volna adni, mert tényleg társasági kisember volt már akkor. ovis beszoktatásnál láttam, meg azóta is, hogy vannak olyan gyerekek akik meg még 3-4 évesen sem készek leválni anyuról. van egy kisfiú, 4 éves, mai napig reggeltől délután 4-ig zokog, hogy anyát akarja.

szóval nem korfüggő hanem természet.

2014. okt. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fiam 1,5 évesen kezdte a bölcsit és imádta első perctől szerintem amúgy 1,5-2 éves kortól,sőt úgy gondolom,ha nincs probléma a kisgyerekkel,tehát egészséges,kiegyensúlyozott akkor legkésőbb 2,5 évesen menjen közösségbe.
2014. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom eldönteni, mennyire annak a kérdése, hogy a gyerek milyen, vagy a 4 éves egyszerűen már nagyon hozzászokott, hogy csak az anyjával van, és egyre nehezebben illeszkedik be.


Egyébként a köhögés és társai sajnos a közösség velejárója, ezt én is tapasztalom, de szerencsére a fiam eddig nem volt úgy beteg, hogy itthon kellett volna maradnia.

2014. okt. 22. 17:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 3-4 évesen ahhoz szokott,hogy az anyjával van,ezért nehéz a leválás
2014. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!