Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól gáz a cumisüveg és a...

Mikortól gáz a cumisüveg és a cumi?

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
En egyiket sem hasznaltam soha a gyerekemnel. Az uveget amugy egy eves kortol, a cumit ketto utan nagyon gaznak tartom.
2014. okt. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
A cumisüveg szerintem 1,5 után, a cumi 4 éves kor után. Éjszakára persze nem.
2014. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Cumit oviba kerülő korban legkésőbb le kéne tenni, cumisüveget elalváshoz legkésőbb talán négyéves korig engedném, vízzel, ugye a fogromlás miatt. Nálunk sem volt ez gond, ahogy az elsőnél sem, de a kérdés nem ez volt. A gyerekek nem egyformák, kinek mit dob a gép, mi is kaphattunk volna egy cumizóbajnokot :)
2014. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Kisfiam 2,5 éves. Szinte egy éves kora óta iszik gyönyörűen pohárból is, de a reggeli és esti tejet cumisüvegből issza. Ez lelkileg kell neki. Nem tudom mikor fog tőle megválni, de nem fogom erőltetni az biztos, még, ha gáz is.
2014. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Felreertes ne essek, sose szolnek be senkinek, hogy "de gaz ekkora gyereknek cumi/cumisuveg". Kifejezetten bunko dolognak tartom az ilyen megnyilvanulast. Csupan magamban megjegyzem, hogy kar... Tonkreteheti a fogakat, elcsufitja az arcot.... Nekem sose tetszett, ezert se adtam soha a gyerekemnek. Elso voltam.
2014. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sokszor látok boltban, játszótéren nagy gyerekeket cumival a szájukban. A nagyot úgy értem, hogy legalább 4 évesek, de lehet, hogy több. Nekem mindkét gyerekem cumizik, de igyekeztem úgy alakítani, hogy 1-1,5 éves koruktól már ne használják napközben. A nagyobbik 3 éves. Sajnos este még kell neki a cumi. Egyszerűen képtelen letenni, eröltetni meg nem szeretném, nehogy ujjszopós legyen, vagy bármi más. Az oviban viszont ügyesen alszik cumi nélkül.
2014. okt. 27. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
A legidősebb gyerek, akit eddig láttam cumizni, az 7 éves volt. Már 1. osztályba járt. De a németeknél még ez sem okozott problémát :S
2014. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyereknél 2 éves kor körül vettem el a cumit. A picinél a fogorvos mondta, hogy már látszik a fogsorban egy enyhe ív, jó lenne ha abbahagyná. Onnéttól kezdve semmi cumi, a sztori az volt, hogy a manócskák elvitték. Pár napig kemény meló volt, de egy idő után már ő maga mondta, hogy "ninc bábi, manóckák evitték".

Poén volt, hogy voltunk egy bevásárlóközpontban, ahol elment mellettünk egy nagyfiú, min. 5 éves cumival a szájában. Mire a nagylányom szintén 5 évesen hangosan megkérdezte, milyen gyerek az, aki ilyen nagy és még cumizik, amikor már a húga sem cumizik 2 évesen. Anyuka elég csúnyán nézett ránk, pedig szerintem rohadtul igaza volt a lányomnak.

2014. okt. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Cumisüveget sose használtunk, viszont cumizik :( 28 hónapos. 2 évesen terveztük elvenni tőle, de tesója született és nem akartuk még ezzel is megterhelni. Gáz, nem gáz, szerintem az ujjszopás rosszabb, nem csak a látvány miatt, hanem a fertőzések miatt is. A kisfiam 1,5 éves koráig szopta az ujját, a cumival tudtuk kiváltani.
2014. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkinek más a gáz. Nekem a cumi. Főleg másfél-2 éves kor fölött. De előtte is a hideg ráz tőle. A lányom az ujját szopja, nekem nem okoz gondot.


Cumisüveget gyerek érettségétől függően, egy- másfél év körül elvenném.


Senkinek nem teszek megjegyzést és nem tette zsebre valaki, ha nekem beszólt, azaz a lányomnak. Magamban megjegyzem a dolgokat és kész.

2014. okt. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!