Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elalvás problémák. Ötlet?

Elalvás problémák. Ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 3,5 éves imádott kisfiam. Soha nem volt gond az alvással, elalvással. 2 hónaposan már 10 órát aludt ébredés nélkü. Első perctől a saját szobájában.

Nem volt anyás gyerek, néha szomorú is voltam miatta.

1,5 éves kora óta bölcsis majd most már ovis, első perctől imádta.

Idén augustus végén voltunk szabin a páromm és voltunk non stop 3asban 2 hetet. Azóta nagyon anyás lett, volt hogy hiszti volt az oviban, de nem volt vészes. Élveztem is, bár igyekztem nem ráerősíteni.

Október elején kórházba került végig bent voltam vele (ahonnan 3 nap után saját felelősségre jöttünk el). Azóta még anyásabb. Ha itthon vagyunk állandóan vele kell legyek a szobából sem jöhetek ki állandóan velem akar aludni, pedig tudja, hogy azt nem lehet.

Engem múlthéten operáltak amikor is ő megint beteg volt így napközben a nagyszülők voltak vele felváltva, ez neki szokatlan mert soha nem szokott olyan lenni, hogy idejönnének. A kórháza óta ha lehet még rosszabb a helyzet. Nem akar aludni, magyaráz mindent, hogy ő mindig velünk szokott aludni, meg én aludjak ott, meg ki fog rá vigyázni, vagy hogy ő akar rám vigyázni.

Most fél 11 van 2 perce még ébren volt, holott 8 után nem sokkal raktam le.

Nem tudom mit csináljak.


2014. okt. 28. 22:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

miért nem aludhat veled?


enyém is volt kórházban, szegénykémnek nagyon nagy fájdalmai voltak és csak hozták-vitték a fájdalmas vizsgálatokra, felkészíteni se tudtuk mert mi se tudtuk mi fog történni... szóval félt és meg volt ijedve sokáig. természetesen vele aludtam utána pár hétig, hisz félt és nekem az a dolgom, hogy megnyugtassam és megértessem vele, mindig ott leszek ha szüksége van rám!

miért esik nehezedre ezt megadni neki? esetleg köztes megoldás lehet, hogy ha elalszik kijössz vagy átviszed a helyére.

2014. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Neki ilyenek nem voltak, csak megfigyelték. Jó érezte magát alapvetően a kórházban.

Azért nem alhatok vele, mert egyrészt az ágy mellett földön alvás után megmozdulni nem bírok másnap. Másrészt csak este tudom elintézni az itthoni teendőim mikor ő alszik, nem fekhetek le este 8kor aludni.

2014. okt. 28. 23:15
 3/15 A kérdező kommentje:
Na 5 perce végre csend van. Alig 3,5 órába telt. Nem bírom. Sajnálom szegényt. Holnap megint hulla lesz hiszen 7kor legkésőbb kelnie kell.
2014. okt. 28. 23:38
 4/15 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném most a különalvást, egy ideig legyen együtt alvás, vagy külön ágyban de egy szobában alvás, aztán fokozatosan próbálnék visszatérni az eredeti felálláshoz. Szerintem sokkal jobban megvisel mindenkit, ha tovább erőlteted hogy egyedül aludjon.Nem éri meg.
2014. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A mi hálónkba nem fér be a kiságy. Nem tudom megoldani, hogy én este 8kor lefeküdjek aludni ezer dolgom van kivitelezhetetlen. A mi ágyunkban alvás szintén, hiszen dolgounk (párom ráadásul most kezdett új munkahelyen) nem mehetek úgy be, hogy egész éjjel fent voltunk, mert a gyerek az ágyunkba aludt.

Ráadásul ha egyszer megengedem neki, soha többé nem fogom tudni kirakni.

2014. okt. 29. 12:16
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát akkor hagyd had szenvedjen szegény gyerkőc!!

Biztosan fontossabb az ezernyi elintézni való dolgod mint a saját gyereked lekivilága!

Sztem ettől nem szokik be az ágyatokba csak inkább kialakul egy bizlmi kapcsolat egy igazi kötődés!

Most rád van szüksége,elégítsd ki az igényeit!


Tudod engem hányszor várt éjjel csetreshegyek mikor este mellé kellett feküdnöm vmelyik fiamhoz mert betegek voltak vagy fogzottak vagy szeparációs szorongásuk volt???


Ilyen az anyaság,a mi dolgaink másodrendűek,a gyerek az első.De ezt sztem tudja az mber mikor gyereket vállal!


Jöhet a lepontozás!

2014. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Amikor 1,5 hete lázas volt velünk aludhatott azóta a legrosszabb a helyzet.

A dolgaimat muszáj megcsinálnom. Különben mit vesz fel az oviba mi meg koszosan mennyünk dolgozni? Majd enni sem kap, mert vele aludtam kaja helyett?

2014. okt. 29. 15:22
 8/15 anonim ***** válasza:
Én megértem, hogy pánikban vagy ettől, nagy áldozattal jár, de ettől még nem kivitelezhetetlen. Én ezt csinálom egy ideje, 8-9 fele fekszem, korábban kelek reggel, addig a gyerek még alszik, és inkább akkor csinálom amit kell. Nem fogd fel végleges helyzetnek, csak átmeneti megoldás. Az is elég lehet, ha egy szivacsmatracot raksz ágyad mellé, és átmenetileg azon alszik a kicsi. Remélem hamar megoldódik!
2014. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon pici a hálónk matrac sem férne el.

Én így is fél6kor kelek és éjjel 1 körül tudok lefeküdni pontosabban tudtam mikor aludt rendesen. Radásul egy hete műtötték a szemem. Pihentetnem kéne.

2014. okt. 30. 11:12
 10/15 kkakukkfű ***** válasza:
Meg lehet várni gyerekkel, amíg elalszik, addig odafeküdni mellé, utána ha elaludt, lehet intézni a tennivalókat. Én nem hagynám egyedül, egy 3,5 éves olyan picike még. Még nagyobb gyerekekre is rátör, hogy fogják a takarójukat, és vándorolnak a szülőkhöz.
2014. okt. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!