Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak vele, ha nagyon...

Mit csináljak vele, ha nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Kisfiam nem rég kezdte az ovit, és egyre szemtelenebb itthon is, az oviban is. Minden nap csinál valami hülyeséget ott, ami egyáltalán nem jellemző rá, verekszik, rugdosódik, stb. Teljesen megváltozott. Eddig elég volt rászólni, ha valami nem kívánt dolgot csinált, de most nem fogad szót, hiába mondom erélyesen. Itthon nem viselkedik igazán így, csak az oviban csinálja, pl. öltözéskor látom is, és mondják is róla. Semmivel nem tudok rá hatni, nem érdekli a büntetés. A legrosszabb az, hogy minden nap panasz van rá, már rettegve megyek érte. Olyan hülyén hangzik, amikor magyarázom, hogy ő nem is ilyen. Gondolom, mindenki ezt mondja...de tényleg nem ilyen és nem akarom, hogy rossznak könyveljék el. Hogyan büntessem az oviban elkövetett dolgok miatt otthon? Ezt nem tartom jónak igazán, de ráhagyni se szeretném. Van valami ötlet, tapasztalat?
2014. nov. 7. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%

bünti szék ?


am volt egy angol sorozat pont ilyen gyerekekről

asszem szuper dadus volt a neve keress rá a neten nagyon jó dolgai vannak :-D

és csak semmi erőszak

csak következetesség és rendszer :-)))


am meg bünti csak akkor van ha rajta kapod - éppen ugrál az ágyon mikor tudja h nem szabad

különben nem lesz meg az összefüggés a rosszalkodás és a bünti között!

2014. nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az oviban rosszalkodik, azért hiába bünteted meg otthon. Inkább beszélgessetek az oviról, hogy mi volt ott, hogy érzi magát. Lehet, hogy megviseli, hogy oviba került, és így jön ki rajta. Volt korábban bölcsis, vagy most került közösségbe? Ha volt bölcsis, azt szerette?
2014. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy 3 évest nem lehet otthon megbüntetni azért amit az oviban tett. nem értené, túl sok az idő és már a hely is más, nincs a szituban. ez az óvónő dolga, te annyit tehetsz, hogy sokat beszélgetsz vele, sok mesét olvasol neki ilyen témában.

és igen, felesleges azt magyarázni, hogy ő nem ilyen, hisz olyan a közösségben :) és végképp nem kell szégyelned, se rettegned, kicsi még, így jön ki belőle a stressz. beszélgessetek, esetleg gondolkodj el valami sporton ahol levezetné a feszültséget. ez jót szokott tenni :)

2014. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A panaszokat a gyerek elött teszi az ovónö?


Ha nem akkor te se leszidd, hanemm kérdezd meg töle, miért tette azt a dolgot? Beszéljetek rola.


Ha a gyerek elött panaszkodik az ovonö akkor azért csinálja mert tudja hogy az ovonönek ez feltünik és központban szeretne lenni.



Nálunk eleve semmi rosszat nem lehet a gyerek elött az oviban megbeszélni. Ha az ovonönek baja van, akkor csinálunk egy idöpontot ahol elmondja, hogy mi a baj a gyerek nélkül, a gyerek addig másik csoportban játszhat.

Ha egy gyerek nagyon rossz akkor az ovonö kiül vele a folyosora beszélgetni. Ha pl öltözés közben rossz, akkor külön rakják egy méterre pl a többitöl ahol felöltözhet, de nem foglalkoznak vele. Legtöbb esetben feltünést akarnak a gyerekek, és pont ezt nem szabad megadni nekik.

2014. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy az oviban rossz, itthon nem igazán, inkább huncut. Én is úgy látom, hogy nem büntethetem érte, de szerintem az oviban nem kap büntetést, csak nekem mondják. (legalábbis ő nem mondja, hogy kapott volna)

Mindig megbeszéljük, hogy ez meg az csúnya dolog volt, miért nem szabad csinálni, általában sokat beszélgetünk, játszunk. Kétszer sportol hetente.

Nem tudom, mit tegyek, nagyon rossz érzés, hogy biztos rossz gyereknek tartják.:(

2014. nov. 7. 13:52
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen bölcsis volt és szerette, az ovit is nagyon szereti, meg a gyerekeket, óvónéniket. Nincs bent nagyon sok időt sem. Tényleg egyáltalán nem értem, hogy miért ilyen. Talán menőzik, mert látja valakitől?
2014. nov. 7. 13:54
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, lehet, hogy igazad van. :) Most már egyre többen vannak a csoportban, és talán figyelemre vágyik. Ezt tőlem mindig megkapja, de az óvónéniktől értelemszerűen kevesebb jut több gyerekre. Ő az elején ment és fokozatosan jöttek a többiek. Akkor még jobban tudtak csak rá figyelni.
2014. nov. 7. 13:57
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy voltam tavaly tavasszal a fiammal. :) Ő egy évig volt csanás, ahol hatan voltak a csoportban, aztán januárban bekerült oviba ahol 25 gyerek van egy csoportban. Ráadásul a legjobb barátjával egyszerre mentek át, szóval volt is társ a rosszalkodáshoz. Itthon velem sem volt gond, de oviba már féltem menni délután, hogy vajon mit mondanak. Külön nem is kérdeztem soha az ovónőt, örültem neki, ha épp nem kell semmit hallgatnom. :) Ő nagyon befolyásolható, nagyon követi a többi gyereket a hülyeségben és jó dolgokban is. Az oviban nyilván mindig volt olyan, aki elkezdett bohóckodni, rohangálni, ebben ő egyből társ volt, itthon pedig a 8 éves nővérét utánozta színezésben, könyv nézegetésben... A szerencsém az, hogy a nővére ugyanide járt oviba, és rá 4 év alatt kellett annyiszor szólni, mint a fiamra 1 hét alatt, így azért tudták az ovónők, nem én nevelek ilyen borzasztó rosszul. :)

Azóta teljesen megváltozott az oviban is, vannak huncut napjai, de már nagyon ügyes, nem szoktak rá panaszkodni. Én nem büntettem itthon, de azért sokat beszélgettünk az oviról, arról, hogy kell(ene) ott viselkedni, és tudatosítottam benne, hogy ovónéni a főnök, nem ő. Ja és ott többször jutalmazták matricával, ha ügyesen viselkedett és olyankor én is nagyon megdicsértem itthon, hogy így kell ezt csinálni.

Szóval kitartás, fog ez változni, csak most még biztos szokatlan neki az új helyzet (nálunk januártól májusig tartott az extra rossz időszak).

2014. nov. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Esetleg ha a jutalmazásra mennél rá? Tehát minden nap amikor nincs rá panasz akkor este plusz egy esti mese elolvasása?

Vagy bármi,amit szeret, pl. hétvégén többször mentek a játszótérre v ilyesmi.

2014. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi, majdnem megnyugodtam, és látom, hogy van remény.:)

Szóval nagyjából jó úton járok, csak legyek türelemmel, és lassan változni fog. Ő is kis barátokkal ment, ugyanez a helyzet.

2014. nov. 7. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!