Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis korú kisgyerek mellett,...

Ovis korú kisgyerek mellett, mi a napi programotok a munka után?

Figyelt kérdés

Hányig dolgoztok?

Mikorra értek haza?

Mit csináltok még otthon ilyenkor?

Mennyi időt töltesz csak a gyerkőccel?

Mikor vacsoráztok?

Hánykor fürdik, hánykor alszik el?


Ilyenekre gondolok. Nekem nagyon rövidnek tűnnek a napok és magamra sosincs időm és ezen kívül hulla fáradt vagyok.


2014. nov. 19. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

3ig dolgozok én is, és a férjem is. Munka után találkozunk, és együtt elmegyünk vásárolni, ha kell vagy ügyeket intézni, majd 4re megyünk a kislányunkért az oviba. Negyed 5körül hazaérünk, ilyenkor a férjem játszik vele, vagy sétálnak, játszótereznek, stb. Addig én főzök, mosok, stb. 6 körül csere, én vagyok a vele, apa pedig megy ki a műhelybe a maszek munkáit csinálni. Vacsi általában 7kor van, utána ha nincs a páromnak sok munkája együtt csinálunk valamit. Mese vagy játék, vagy hasonlók. 8kor fürdés, utána esti tea, és fekvés kb. fél 9körül. Gyors mese attól, aki éppen ráér, és alvás. Általában 9körül már alszik.

4 éves kislány

2014. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. 4-ig dolgozom

2. 3/4 6-6 között

3. Szerencsés esetben rajzolunk vagy leül legózni, szerencsétlenebb esetben mesét néznek, amíg összeütök valami ebédet másnapra.

4. Hétköznap nagyon keveset. Hétvégén az a két óra csak a nagyé, amíg a kicsi alszik délután. Olyankor a férjem legózik vele vagy szerelnek, vagy én viszem el sétálni és kávézni (mármint én kávézom, ő mást iszik. :))

5. 7-kor

6. Fürdés fél 8-kor, lámpaoltás fél 9-kor.


Igen, iszonyú rövid a nap velük, hétvégén igyekszünk bepótolni. Nagyon nem jól van ez így.

2014. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hányig dolgoztok? - 3-ig

Mikorra értek haza? - este 6-7 körül, mert ovi után még különórákra, egyéb programokra megyünk (korizni, nagyihoz, úszni).

Mit csináltok még otthon ilyenkor? - ahogy hazaérünk lezuhanyzunk, aztán amíg készítem a vacsit addig a konyhaasztalnál rajzol/játszik/gyakorol (apa nincs), aztán vacsi, egy társasozás, mesenézés, meseolvasás, alvás.

Mennyi időt töltesz csak a gyerkőccel? 2-3 óra.

Mikor vacsoráztok? fél 8

Hánykor fürdik, hánykor alszik el? 7-kor zuhanyzik, 9-kor alszik.

2014. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fél 5-ig dolgozom, negyed 6-ra érek oda a nagylányért az oviba, fél 6-ra a kicsiért a bölcsibe. Megyünk egy gyors bevásárlásra, 6-ra otthon is vagyunk. Ilyenkor általában vacsi majd kevés játék 7-ig, amikor is fürdés, meseolvasás és 8-kor fekvés. Általában fél 9-re alszanak mindketten.

Én ilyenkor tudok nekiállni bárminek, összerántani kicsit a lakást, vasalni, stb. Magamra szinte csak szombaton van kis időm, amikor a nagylány a nővéremnél alszik, a pici meg épp a délutáni alvását tölti. Szinte minden este bezuhanok a fáradtságtól az ágyba és reggel 3/4 6-tól kezdődik minden elölről.

2014. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én családi vállalkozásban dolgozom. Így ebéd után elhozom a kisfiam az oviból,és míg sziesztázik (nem delel,hanem mesét nézve töltődik) addig itthon dolgozok,vagy ha nincs annyi munkám,akkor házimunka :) Szerencsések vagyunk,mert a férjem korán kezd dolgozni,de így legalább 3 után már ő is itthon van. Igyekszünk délutánonként együtt lenni,ha mégis főznöm kell,maradt még munkám,vagy egyéb házimunka,akkor addig ő van a kisfiunkkal. Kevés az az idő,amikor a kisfiunknak egyedül kell játszania (mondjuk ő az a típus,aki nem szeret egyedül játszani :) )

kb. 6-kor vacsorázunk,1 órát fürdik :) (játszik a kádban)...meseolvasás stb. 8-fél 9-kor alszik el. Addig,míg delelt,addig este 10-fél 11-kor aludt el...már nehezen bírtuk,így nálunk bevált,hogy nem delel. Mert így reggel kipihentebben ébred.

2014. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Otthonról dolgozom, így a fiam ebéd utánig van csak az oviban, akkor hazahozom. Mivel már nem alszik délben, így ha épp ráérek, befejeztem a munkám, akkor oviból hazafelé csavargunk kicsit, majd otthon társasozunk, feladatokat oldunk meg, játszunk. Fél 4 körül vagy kimegyünk a levegőre kicsit, vagy átjön a barátja, vagy mi megyünk hozzájuk. Minden héten hétfőn és szerdán 5-től fél 7-ig edzésre viszem. Ha dolgom van, akkor ő legózik, rajzol, játszik az autóival, elfoglalja magát. (apa nálunk sincs). Ha éhes, szól, készítek neki valami uzsit, majd készítem a vacsorát, bár sokszor a vacsi csak valami hideg kaja, ha nem volt időm főzni. Este fél 9-kor fürdés, majd mesélek neki kb fél-1 órát, egyrészt mert igényli, másrészt mert én is szeretem, a nap legjobb része. Utána fél 10-10 között elalszik, egészen reggel 8-fél 9-ig szokott aludni. Arra nagyon figyelek, hogy legyen a napnak minimum egy-két órája, amikor csak rá figyelek, csak az övé vagyok. Persze jó időben ez másként van, mert akkor kint vagyunk barátokkal a játszón, vagy egyikőnk udvarában.
2014. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es, ha 6-ra ertek haza a gyerekekkel es ilyenkor vacsiztok is egybol, mikor tudod elkesziteni a vacsit ha napkozben dolgozol? Vagy nem fozol, mindig hideg a vacsi?
2014. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az apja 07-17-ig dolgozik,én egyik nap 06.30-18.45-ig,másnap 18.30-06.45-ig,aztán van két szabadnapom

A szabadnapomom és éjszakás előtt és után én megyek érte,négyre szoktam menni.egy héten kétszer úszni jár ovi után,az egyik alkalommal én,a másik alkalommal az apja viszi.ha úszás van,akkor negyed ötre hazaérünk,még egy órát játszunk,készülődünk,aztán fél hatkor indulunk.negyed nyocra érünk haza,akkor gyors zuhany,vacsora és alvás

ha nincs úszás,akkor még sétálunk ovi után,vagy beugrunk a játszótérre,ha nem esik

hétkor vacsora,aztán fürdés,fél kilenckor alvás

délután játszunk,társasozunk.én akkor már nem házimunkázok,azt megcsinálom napközben

van,hogy átjön az ovis barát,vagy mi megyünk

2014. nov. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!