Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon eleven kisgyerekek...

Nagyon eleven kisgyerekek anyukái! Ti hogyan oldjátok meg a mindennapi házimunkát, egyáltalán hogyan élitek túl a napot?

Figyelt kérdés

Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer ilyen kérdést fogok feltenni, de mostanra feladtam, hogy egyedül megoldom a problémát. A 2 éves fiam olyan nagyon eleven, hogy egyszerűen egy másodpercre sem lehet magára hagyni. Hiába próbálom lekötni a figyelmét, ő jön-megy, pakol, szétszór, szétdobál mindent, szekrényre mászik, konnektort akar szerelni stb. Kezdek kikészülni. A büntetésen egy jót derül, majd pár perc múlva folytatja ahol abbahagyta.

Orvosnál már voltunk. Semmi baja, csak hihetetlenül eleven és akaratos. Az orvosok szerint majd túljut ezen a fázison is és akkor kicsit lenyugszik. Heti 3 alkalommal járunk "fejlesztésre", inkább csak azért, hogy kicsit kiadja magából a felgyülemlett energiát, de ott is előbb fáraszt le mindenkit, mint hogy ő elfáradna.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Itthon minden szalad, mert egyszerűen nem tudok haladni semmivel és ez még a kisebbik baj. A legrosszabb, hogy a nagyobbik gyerkőcre is sokkal kevesebb időm jut. Ezen valahogy változtatni kell de nem tudom mit tegyek.


2014. nov. 25. 10:16
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
58%
Nem tudod addig vkire rábízni? nagymama?barátnő?testvér?
2014. nov. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
csinálni kell egy barikádot valahogy, ott játszon, aol nincs konnektor, ninc sszekrény amire felmásszon és nem tud kijönni
2014. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
Nincs a környéketeken gyereksport, gyerektorna? Ahol biztonságos körülmények között futhatna, szaladhatna, mászhatna?
2014. nov. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
szia. Enyém is nagyon eleven, de kislányom megszokta hogy a járókában is kell lennie, ilyenkor zenét kapcsolok neki és azt hallgatja bepakolok hozzá pár érdekes játékot, és így tök jól elvan. Délelőtt is futkos kint a parkban, délután is többnyire, és most járunk már napközibe is. Vettem neki sok zsírkrétát, lapot, firkálgat, szigorúan csak az asztalnál. Mindig lekötöm a figyelmét, úgy megyek a dolgomra, és hála az égnek mindent meg tudok tőle csinálni.
2014. nov. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
16%
Utazóágy. Hallottál már róla?
2014. nov. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%
Pontosabban a hálós járókára gondoltam...
2014. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Utolso!

2 evesen siman kimaszik belole az utazoagybol.

En fiam is ilyen volt. Csak akkor tudtam elorejutni, ha elvittek, nem volt otthon. Porszivora is rault, kikapcsolta, stb. Felmosasnal befekudt a felmosott reszbe.

Kerdezo, nagyobb korara meg elevenebb es akaratosabb lesz, de nem akarlak elkeseriteni.

2014. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, nem akarlak bántani, mert arról nem tehetsz, hogy eleven a gyerek. Vannak kicsik, akik sokkal több mozgást és figyelmet igényelnek, míg más gyerekek kevesebbet, elvannak ott, ahová leteszed őket. DE!


Az ellen már tehetsz, hogy kiröhögi a büntetésedet, nem hagy dolgozni, "őrjöng". Nem beteg, valóban, hanem neveletlen. Nem a szónak abban az értelmében, hogy nincs vele foglalkozva, hanem abban, hogy túl sokat. Nincs "magára hagyva", (nem tud ellenni egyedül) és ezt megszokta, ha pedig otthagyod, akkor rosszalkodik.


Valahogy arra kellene rájönni, hogy miért csinálja? Szeret a középpontban lenni? El lett kényeztetve? (Nem szeret a tesójával játszani? Mekkora a testvére?) Be tudja tartani a szabályokat máshol, mondjuk a foglalkozáson? Milyen nevelési elveket alkalmazol? Csak mert lehet, hogy a kicsi esetében nem válik be az, ami a nagynál nagyon jól működött.


Ne hagyd magad, olyan nincs, hogy egy kétéves akarata erősebb, mint egy felnőtté! Csak fáradt vagy, kimerült, és nincs erőd harcolni vele. Ezt megértem, de ha most nem cselekszel, akkor vége, ilyen akaratos marad, nincs több esélyed megnevelni. Én Neked drukkolok! Kitartást!

2014. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%

Nekem kettő van ilyen :)

első lépés nagylevegő.

második lépés sok sok mozgást biztosítani nekik.

harmadik lépés MINDENBE bevonni őket. Tényleg mindenbe. nekem másfél évesen ablakot pucolt az apjával a nagyobb, a kisebb egy évesen takarított velem.. sehogy máshogy nem lehet.

Ha nem vonod be őket mindenbe, akkor ahogy nőnek sokkal rosszabb lesz.


Szóval fogd a kisfiad, és kezd el tanítani. Együtt pakoljatok, együtt főzzetek (én azért nem főztem évekig levest, mert féltem hogy véletlen magukra rántják. Megvoltunk leves nélkül.. de pl sütésben pogácsa, stb, vagy előre bekevered a fűszereket, rászórni a húsra, ilyenek, más egy évesen is tudnak segíteni)


Szóval a lényeg mindenbe vond be. Nálunk a családban minden gyerek ilyen. szoktam mondani, ha nekem 10 lenne is mind ilyen lenne. Igen nagyon fárasztó ilyen gyerek szülőjének lenni. Mondjuk a tesó némi "megoldást" hoz, mert akkor onnantól nem csak a szülőn lógnak. Persze tudnék mesélni az összefogásból mik születnek. Ketten együtt aztán végképp extra okosságokat művelnek. Olyankor mindig arra gondolok, én és a tesóm milyen voltam, vagy unokatesómék, stb. És megnyugszom.


Az hogy más meg mit mond, meg vigyem orvoshoz.. hahaha.. persze.. hát nem az a sarokbanülős típus a család.


Viszont mivel eleve minden érdekli őket, hamarabb lesznek önállóak, a kamaszkor kicsit más lesz, mint a nem eleven gyerekeknél. Mert addigra annyi mindenen túl lesznek, hogy mikor más frászt kap, te már lehetsz majd kicsit nyugodtabb.


Hja, és ha nincs nagymama, nagynéni, nagybácsi, unokatesó, senki akivel összejártok, és ők is vállalják, akkor nagyon gyorsan szerezz külső segítséget. Mert bele lehet kattanni, egy ilyen gyerek nevelésébe. Hiába aranyos, sokkal több energiája van mint bármelyik felnőttnek egyedül.


Kitartás!!

2014. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

9-es!

Minden szavad igaz, leirtad, elemezted a fiamat.

2014. nov. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!