Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves rossz alvó, ötlet?

2,5 éves rossz alvó, ötlet?

Figyelt kérdés

Korábban hibátlanul alvó kislányunk pár hét alatt nagyon rossz alvó lett.

Simán lefekszik 8-9 között, amikor kell, vacsi, esti mese, fürdés, kis beszélgetés a rituálénk, nincs is gondja a lefekvéssel, örömmel megy az ágyba.

Azonban utána 5-10 percen belül vizet kér. Akkor is ha odakészítem az ágya mellé, ha csak a küszöbig megyek be, benyitok és szólok neki, hogy ne nyafogjon, ott a víz karnyújtásnyira, beleiszik fél kortyot és lefekszik, de nem sokkal később megint eljátsza ugyanezt. Van amikor sikerül megbeszélni vele a küszübről, hogy tudom, hogy csak kamuzik (röhög is, hogy igen) és aludjon már.


Innentől max 1-2 órán belül (10-12 között) leizzadva érbed, felül és sír és vagy nagyjából felébred és megint vizet kér vagy csak sír és ki kell vennem a kiságyból megnyugtatni vagy simogatni a hátát dalolászva.

Kb egy éjjel ötször eljátszuk ezt az egészet, totál karikás szemmel ébred ,én viszont így nem tudom kipihenni magam, már dolgozom, ő bölcsis régóta (lassan egy éve).

Semmi változás nem volt mostanában az életünkben, itthon is minden rendben, és igyekszem vele türelmes lenni, férjem is sokat foglalkozik vele, talán kicsit túl sokat is, régebben jobban eljátszott egyedül, most nagyon belevon minket a játékaiba, de szerintem ez átmeneti, mert mindig nagyon önálló volt és többnyire ha le is ültet maga mellé játszani, előbb-utóbb egyedül folytatja.

De napközben így a kialvatlanságtól ő is és én is egyre idegbesebbek vagyunk. Bal lábbal kel, hisztis a bölcsiben, minden ok nélkül kiborul mindenen és az igazat megvallva én sem a nyugodtság mintaképe vagyok, amikor éjjel óránként beszaladgálok odaadni a keze mellett lévő vizet és elénekelni ugyanazt a dalt.


Van valami ötletetek, kipróbált tuti megoldás?


2014. nov. 26. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Húúú, tényleg kimerítő lehet mindkettőtöknek!

Nem lehetne esetleg ebben az időszakban Vele aludnod? Vagy Őt vehetnétek magatok közé. Gondolom, nem akarod odaszoktatni, de egy ekkora gyerek már elég okos ahhoz, hogy meg tudd Vele beszélni, hogy addig, amíg nem rendeződik az alvása, amíg ennyire szüksége van Rád éjjelente, aludhat Veletek. De ez átmeneti.

Talán a bölcsiben történt Vele valami, amit még nem tud elmondani, vagy látott-hallott valami számára nehezen feldolgozhatót, esetleg álmodott valami rosszat. Próbáld szerepjátékkal eljAtszatni Vele, egy pszichológus is ezt csinálná. Mimdenesetre az biztos, hogy mostanában kellesz Neki éjszaka, ezt tiszteletben kell tartanod!

2014. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem leszek segítség, csak együttérzek. Fiam most lesz 2 éves, és kb egy hete kezdte, hogy nem alszik az ágyában. Közli előre, hogy "nagy ágy anya, pici ágy nem". :) És közben könnyes lesz a szeme, és látom rajta, hogy nagyon komolyan gondolja. Ő még nem tud mindent elmondani, hiába kérdezgetem, hogy mi a baj az ágyával így egyik napról a másikra. Jó lenne tudni...
2014. nov. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen időszak. nem tudom, mitől volt, nem tudom, mitől múlt el. De egyszer csak elmúlt, olyan hirtelen, ahogy jött. Szóval csak kitartást tudok kívánni, rémes egy időszak volt.
2014. nov. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos erre nincs megoldás. Nálunk is vannak jobb és rosszabb napok. Ma például csak egyszer kelt hajnali 5-kor, de tegnap 4-szer voltam bent nála. 2 éves múlt, szeptember óta bölcsis én meg dolgozom. De ez még mindig jobb, mint amikor 1,5 éves kora körül hajnali 1-4 között rendszeresen felébredt és nem tudott visszaaludni. Én bízom benne, hogy lassan kinövi, a nagyobbiknál ilyen időszakra nem emlékszem.
2014. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Ne vedd ki az ágyából, ha nincs semmi gondja megsimogatod szépen az ágyában és kimész. Most éppen ilyen hisztisebb korszakát éli, azonban ezt nem szabad hagyni, mert sem ő, sem te nem pihenitek ki magatokat rendesen. A műsort csak addig fogja csinálni, amíg közönség is van hozzá.
2014. nov. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Lehet hülyeségnek hangzik, de nekem az jutott eszembe, hogy lehet melege van. Nem tudom milyen lakásban laktok, milyen a fűtés, de mondjuk nálunk itt a távhős panelban pár napja/hete (mióta ilyen hideg van) érezhetően melegebb van, még éjszaka is. Nem is takarom be kisfiamat, csak egy vékony pléddel. Gondolom te is ismered azt az érzést, mikor arra kelsz, hogy meleged van, kitakarózol fázol, betakarózol meleged van, és ezt játszod fél éjszaka, és nem alszol. Lehet nála is ez a helyzet.
2014. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Na, az ilyen válaszoktól, mint az 5. Hozzászólás, mindug felmegy bennem a pumpa. Persze ne vedd ki, mert ez csak hiszti, ne reagálj egyáltalán a gyereked igényeire, mert úgyis csak a szokásos műsor. Annyira dühítő az ilyen hozzáállás! De Te tudod, Kérdező, az biztos, hogy nekünk felnőtteknek marha rosszul esne, ha lenne valami bajunk, és az, akitől a leginkább a.segítséget remélnénk, tojna egy nagyot a fejünkre. A gyerekeket miért kezeljük másképp?
2014. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

sziasztok

Kicsit javult a helyzet a vizkérős hülyeségre már nem megyünk be, abba is hagyta 4-5 nap alatt. Az szimpla szórakozás volt.


Sajnos az éjjeli ébredések még megvannak, bár már csak kétszer és hamar visszaalszik, de gyanítom, hogy valami rémálom lehet, mert az ébredésekor kb fél percig szinte alig van magánál és az az igazi hidegverítékes leizzadt a fejbőréig totál. Mivel a háta nem vizes, nem hiszem, hogy melege van, kánikula-hálózsákban alszik azaz alig egy vékony lepeődnyi anyag.

Viszont már nem kell neki énekelni, csak kéri a kulacsot és attól lenyugszik. De az egész olyan furi, mintha nem is lenne ébren közben...

Lego babákkal beszéltetem, hogy hátha mond valamit... azt észrevettem, hogy káromkodik, nem tudom hol tanulta... és sokat dobál/verekszik a bábúkkal/ne vedd el tőlem kb ezeket szokta visszatérő jelleggel... lehet, hogy kicsit feszült mostanában

2014. dec. 12. 23:31
 9/9 A kérdező kommentje:

Kb. elmúlt a dolog, sokoszor megbeszéltük vele az egészet, de nem ettől, hanem magától elkezdett nyugodtabban aludni bár még egyszer-egyszer azért éjjel felébred és ugyan magától iszik de azért szól, hogy szomjas vagyok, most iszom, kérek inni. De elég már éjjel is csak az ajtót kinyitnom, hogy ügyesen igyál, jól van, aludj, mindenki alszik. Erre visszafekszik, érdekes, hogy változatlanul látom, hogy nincs teljesen magánál ilyenkor. De ezek az izzadtságban úszó rémálmok elmúltak meg kicsit mintha nyugisabb is lenne, gondolom mert ő is jobban kipiheni magát.

köszi a kommenteket

2015. jan. 11. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!