Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3gyerekes anyukák, nálatok is...

3gyerekes anyukák, nálatok is előfordul a "középső gyerek szindróma"?

Figyelt kérdés

Milyen a középső gyereketek? Tényleg ő a legnehezebb eset? Én azt hittem ez csak mendemonda- de nálunk elég kemény dió a középső! Máshol is így van ez?

Egyébként is úgy érzem, hogy az ő dolgaira különösen érzékeny vagyok, már születésük után is a középső gyerek után volt szülés utáni depresszióm... és azóta is megviselnek a vele történt dolgok, jobban, mint a nagy vagy kisebb tesóval ugyanazok. Pl szobatisztaság, oviba szoktatás.


2014. dec. 12. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy gyerekem van, viszont 3-an vagyunk testvérek, és nálunk is nagyon igaz volt ez. A "középső" testvérem a mai napig hiper érzékeny arra, ha rosszat mondanak rá, nehezen viseli, ha főnöke van és szerintem passziv agresszív is kicsit. :) Anyám csak őt kíméli, egész más életritmusban él, mint mi. Másik tesóméknál is 3 gyerek van, náluk is előjött ez, mióta megvan a pici. A középső gyerek mindenben a nagyot utánozta, felé húzott, ő annyira a támasza, hogy nélküle csak vegetál, és mióta 3-an vannak, meg van zavarodva, mert húzna a pici fele is. Nehéz elmagyarázni....de a család is rá lett érzékeny, őt kell "kímélni", ez valahogy automatikusan jön, pedig láthatnánk, hogy kihat a felnőtt korra is.
2014. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Néhány hozzám nagyon közel álló ember középső gyerek. Pl. a férjem és az édesapám, de rajtuk kívül is ismerek közelről sok 3 gyerekes családot. Mindenhol a középső gyerek e legkönnyebb eset. Ők a legcsendesebbek, a tipikus jó gyerekek, akivel soha semmi gond nincs, akik csendben teszik a dolgukat. Sajnos azt is tapasztalom, hogy mindegyiknél feltűnően kevesebbet foglalkozik az anya a középsővel, mint a másik kettővel.
2014. dec. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk igen. Ő a legfárasztóbb. Mindig fel akarja hívni magára a figyelmet, akaratos, mindig ő akar a figyelem középpontjában lenni. Sajnos ő a legbetegesebb is. Jó tulajdonsága viszont,hogy nagyon érzékeny az igazságtalanságra.
2014. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is középső gyerek vagyok, de nem hinném, hogy emiatt el lettem volna hanyagolva. Igaz viszonylag nagy a korkülönbség öcsém és köztem (9 év), de soha nem éreztem hátrányát annak, hogy középső vagyok.
2014. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nagyon érdekes dolgokat írtok. Jó mások tapasztalatait megismerni ebben a témában.

Én sem érzem azt, hogy a középsővel ne lenne foglalkozva, sőt az ő dolgai valahogy mindig porondon vannak itthon. :) Nálunk 2-2év van a születésük között, ugyhogy a korkülönbség "kiegyensúlyozott":), és a középső nálunk olyan kettős személyiség. Az ovodában (most középső csoprotos) agyon dícsérik, hogy mennyire okos, figyelmes, értelmes, nyugodt és szófogadó, szabálykövető kis teremtés, azaz a jógyerek kategória; az angolórán is mindig dícséri a tanítója, hogy mennyire okos-értelmes kitartó... stb. Itthon meg!!! Nem akarom elhinni, hogy ugyanarról a gyerekről van szó! :) A nagyfiam is pont ilyen kis szófogadó jógyerek volt az oviban és angolon is, de ő itthon is tök kiegyensúlyozott volt, nem kellett állandóan fegyelmezni. Persze azért tud ő is rosszalkodni, de tudja hol a határ. A középső meg nagyon nem. A kicsit még nem tudom milyen lesz, majd jövö ősszel kezdi az ovodát. Gonolom a középsőnél kijön, hogy talán a nap közben az oviban elfolytott dolgai otthon jönnek ki rajta.... (talán nem is annyira jó az ovodai csoport sem számára, ugy érzem)

Hát próbálok továbbra is nagyon figyelni rá, egyébként úgy kimélve nincs szerintem, ugyanazokat a dolgokat elvárom tőle is, mint a nagytesótól -kistesótól, életkorukhoz mérten persze.

2014. dec. 12. 13:25
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is a középső gyerek nagyon más. A legidősebb, és a legkisebb nagyon kiegyensúlyozott, vidám magabiztos gyerek. A középsőt szinte minden kibillenti, hisztis, akaratos. Nem is tudnék nem foglalkozni vele, olyan erőszakosan vívja ki a figyelmet. Az oviban ő is teljesen más, pedig egy csoportba jár a nővérével. Vele valahogy minden nehezebben megy, és nálunk is ő a legbetegesebb, ergó érte mindig aggódom.

A családban szinte mindenhol három gyerek van, és mindenhol látom a szindrómát, illetve beszélünk róla. Az egyetlen kivétel talán a legjobb barátnőm, ő is középső gyerek, de nem emlékszik rá, hogy emiatt valaha is hátrányba került volna.

2014. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is három gyerekes családból származom, én vagyok a középső. Ráadásul egy bátyám és egy öcsém van. Tehát nem csak hogy középső vagyok, de egyedüli lány. Ennek ellenére nem éreztem soha hogy hanyagolva vagy épp ajnározva lennék. Az érdekesség az, hogy én is most várom a harmadik, és ők is fiú-lány-fiú felállásban lesznek. Nem tudom nekem menni fog e az ami a szüleimnek ment, mert úgy érzem a kislányom már most totál más karakter mint én voltam. Köztünk igaz 4-4 év volt, közöttük meg csak 2-2 lesz. Viszont a leányom már most igazi amazon, a tesóját már most lerendezi alig két évesen. Szóval kicsit aggódom hogy mi lesz. Nekem sokat mondták anno édesanyámék, hogy én vagyok a középső, a mérleg nyelve, nekem kell a két tesóm között "okosan" lavírozni. Mikor kiakadtam valami miatt tinédzserként a szüleimre, mindig hozzájuk vágtam, hogy "persze mert én vagyok a középső", amire édesanyám mindig csak annyit mondott, hogy egy szendvicsben is középen van a hús, a lényeg. :)
2014. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is a középső gyerek vagyok, nagy közöttünk a korkülönbség nővérem 6 évvel, hugomtól én 11 évvel vagyok idősebb. Velem soha nem törődtek annyit még húgom születése előtt sem.

Érdekes hogy amikor a nagymamám mondta ezt hogy elhanyagolnak (még a húgom születése előtt), azt mondtam neki hogy ez biztosan azért van mert a 2. sosem olyan érdekes mint az 1. meg észrevehetően a nővéremnek lényegesen nagyobb szüksége volt például arra hogy együtt tanuljanak anyával vagy éppen minden egyes iskolai történést átbeszéljenek. aztán amikor húgom megszületett én nem éreztem azt a ,,csapást'' hogy mostmár a legkisebből a középső helyre csúsztam ezáltal elhanyagolnak.

való igaz hogy a nővérem rengeteg hülyeségét mindig elnézik, mindig hozzá hasonlítanak, mindig ő a jobb, csak az jó amit ő csinál.

én lényegesen jobban tanulok nála, de az persze nem annyira lényeges, sokat segítek, próbálok a legjobb lenni de nem megy. így a kapcsolatunk is megromlott a szüleimmel nagyon keveset beszélünk nem veszekszünk viszont egy nap 10 mondatnál többet nem beszélünk.

húgom pedig az akit tényleg mindenki imád engem is beleértve ezért rá nem tudok csak jót mondani


szerintem ez csak a jövőbeni javamat szolgálja mivel rendkívül önálló lettem, soha semmi baj nem volt velem)jó tanuló, csendes természetű, sosem jöttem haza buli után részegen stb)

2015. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!