Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a jobb egy 7 évesnek a...

Melyik a jobb egy 7 évesnek a kocsiban? Elől gyerekülésben ülni, vagy hátul középen 2 pontos biztonsági övvel csatolva?

Figyelt kérdés
Nekem egyik sem tetszik de muszáj lesz az egyik opciót választani .
2014. dec. 13. 11:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%

elöl gyerekülésben?


hátul gyerekülésben!

2014. dec. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Gépkocsiban 150 cm-nél alacsonyabb gyerek csak „gyermekbiztonsági rendszerben” szállítható, ami alatt legtöbb esetben a gyerekülést kell érteni.

Nem árt tudni, hogy a KRESZ szabályai alapján, az ülésmagasító nem minősül gyermekbiztonsági rendszernek. Tehát hiába teszünk az óvodás korú gyermekünk alá ülésmagasítót, azzal még nem feleltünk meg a KRESZ előírásoknak (kivéve, ha a gyerek eléri az előírt magasságot).


Nem kell autósülésben ülnie a gyereknek, ha:

- a gyerek a hátsó ülésen utazik - több mint 3 éves, magasabb mint 135 cm és az autó biztonsági övével biztonságosan beköthető

2014. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Én ezt értem és tudom. De három gyereket kell vinnem. Hátul két gyereknek van megfelelően gyerekülés 3 pontos biztonsági övvel. A 3-dik gyereknek kellene valahova ülnie ő is gyereküléses. Viszont középen csak két pontos biztonsági öv van. Ezt nem szeretem, de ez van. Elől az anyósüléshez van 3 pontos biztonsági öv, de az meg csak elől van.

Melyiket válasszam?????

2014. dec. 13. 11:46
 4/29 anonim ***** válasza:
67%
Akkor ne vigyél hármat. Középen, kétpontossal nulla a védelem, onnan lehet igazán jól repülni :(
2014. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Muszáj.
2014. dec. 13. 11:53
 6/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
40%
Nyugodtan beteheted előre a gyereküléssel a gyereket. Természetesen a menetiránynak megfelelően, ahogyan hátra is tennéd. A KRESZ csak azt tiltja, hogy működő (meglévő és nem kikapcsolható) légzsák esetében a menetiránynak háttal nem rakhatod be a gyerekülést, mást nem tilt (tehát rendesen még működő légzsák esetében is utazhat ott a gyerek).
2014. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Csak elől meg olyan veszélyesnek hiszem, mint ahogy hátul is középen. Baromi nehéz a választás. Esetleg még ami eszembe jutott nincs e olyan ülés aminek van alapban hárompontos biztonsági öve és azt valahogy hátul középen a kétpontossal beszerezni vagy spaniferezni vagy nem tudom. Az igazság az, hogy szívesebben tenném hátra középre, de valami megoldás kellene, hogy mégiscsak biztonságos legyen. Végülis kisnövésű gyereknek kellene, lehet visszatudnám tenni az előző ülésbe. De hogy oldható meg?
2014. dec. 13. 12:05
 8/29 anonim ***** válasza:
27%
Nem ülhet elöl. Középen ülésemelővel miért nem jó? 7 éves. Hány cm magas, hogy gyerekülés kell még neki is?
2014. dec. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
De középen csak két pontos öv van! Még én se szívesen kötném azzal be magam. Azért ül ülésben, mert ahogy írtam nincs a kocsiban fejtámla, namármost egy magasítóval ülne és mondjuk lenne egy csattanás el is törne a nyaka a lendülettől. Oké még nincs annyira magas, hogy az egész feje lógna a levegőben csak 120 centis, nagyon megfelel nekünk még az ülés, aminek a fejtámláját emelni lehet ahogy nő a gyerek. Jó darabig ebben fog ülni, kb addig amíg nem veszünk egy fejtámlás autót.
2014. dec. 13. 12:13
 10/29 anonim ***** válasza:
Vagy a két gyerekülés egymás mellett, a szélén a magasító, három pontossal.
2014. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!