Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lisztérzékeny tünete lehet az...

Lisztérzékeny tünete lehet az hogy sokszor sírva ébred éjszaka meg a délutáni alvásnál is?

Figyelt kérdés
Mi a tejre gyanakodtunk, de vérvizsgálatból a lisztérzékenység lett pozitív, ilyenkor hogyan tovább? Majd 26.-án kell mennünk a gasztróra hogy laktózintoleranciát is nézzenek és majd csak utána kell visszamennünk az allergológiára, addig úgyanúgy fogyaszthat glutént? Vagy nem?
2014. dec. 27. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Glutent nem ehet, hiszen arra allergias!
2014. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nem ehet de mikortól? Mert azt olvastam hogy bélbiopszia is kell és addig nem lehet diétázni. Majd hétfőn tudok érdeklődni, addig itt keresnék tapasztalatokat.
2014. dec. 27. 14:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam is lisztérzékeny. Sajnos amíg nem csinálják meg a biopsziát, nem diétázhat, mert az félreviheti a diagnózist. Szerintem az éjszakai felsíráshoz ennek nincs köze. Kitartást kívánok Nektek!
2014. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Liszt allergiás vagy lisztérzékeny (cöliákiás). Mi lett pozitiv a vérében? Melyik érték? Ha mentek biopsziára is, akkor addig nem szabad diétázni.
2015. jan. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
anti gliadin Igg és az anti gliadin Iga lett pozitív
2015. jan. 8. 07:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor lisztérzékeny. Biopszia is lesz tuti? Erre a gasztrón kérdezz rá, azt ott csinálják - ha kell. Attól függ, mert ha magasak az értékek és vannak tünetei, akkor kisgyerekeknél nem mindenhol ragaszkodnak a biopsziához. Mennyi idős? Milyen tünetei vannak?
2015. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem is érdekelne a kérdés, esetleg akár privátban tudsz írni?

Milyen idős a gyerkőcöd? Miből gyanakodtatok?

Kisfiam 2 éves, még mindig ébred éjszaka, sokat nyűglődik, időnként a hasa is fáj. Őt laktózra vizsgálták korábban, de arra nem érzékeny. Viszont nekünk azt mondták, hogy gluténra csak később vizsgálnak. (1 éves volt a laktózvizsgálatkor)

2015. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Két éves két hónapos a kislányunk és mi két hónapos kora óta kínlódunk az evéssel fél éves kora óta az alvással. 14 hónapos koráig hordtuk a gasztróra refluxal kezelgették már már kísérleteztek vele :-(. Fél éves koráig csak álmában tudtam megetetni ébren max. 30 miliket evett, aztán is csak figyelem eltereléssel, nagyon nagyon sokat bukott, hányt kész rémálom volt az az időszak és azt mondták eszik annyit amennyi neki kell, még 9 hónaposan is volt olyan hogy egész nap 3 deci tápszert ivott meg vagy 3 kiskanál pépet evett. 14 hónapos korától elkezdte enni a tápszert reggel és este aztán már nem görcsöltem annyit rajta, szinte egész nap alig eszik vmit. Aztán szeptemberben tűzvörös lett a két tenyere (egész nap vakarta esténkét alig aludtunk annyira viszketett neki) a doki azt mondta ekcéma de nem gyógyult neki hanem egyre jobban terjedt a testén és meguntam hogy a kencéket irogatják kértem beutalót az allergológiára és így jutottunk idáig de nem gondoltam volna a lisztérzékenységre. Azt mondták a gasztrón hogy ameddig nem megyünk addig ne diétáztassuk. Nem jól csinálták meg neki a labort sem mert kellett volna nézni neki a tejre is meg a tojásra is, úgyhogy szerintem azt még egyszer meg kell csinálni. :-( Az alvását meg úgy kell elképzelni hogy kilenc fél tíz fele elalszik és fél tizenkettő fele kezdődik a sírás forgolódás egy kis alvás megint sírás,azt gyanítjuk fáj a hasa de nem mondja. A súlya sem gyarapszik sőt most még fogyott is valamennyit (20-30dkg) Egy év alatt hízott 1,3kg. Naponta 2szer minimum kakál. A kiütés ez idő alatt elmúlt... De most talán végre ki lesz vizsgálva hogy mi a baja szegénykémnek és két év kellett hozzá hogy ide eljussunk,hihetetlen.
2015. jan. 8. 22:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet ettől, sőt! Minél hamarabb járjatok a végére!
2015. jan. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy leírtad! Végülis akkor nálatok akkor lett durva, amikor bevezetted a glutént, ugye?

A fiam kezdetektől hasfájós, bár az elején jól reagált az Espumisanra. 3 hósan kapott tápszer, onnantól rémálom volt, mi is jártunk gasztrón laktózintolerancia gyanúval, de nem az. Aztán hol fáj a hasa, hol nem. Nálunk a pukikból egyértelműen kiderül. Egyébként ugyanúgy alszik, mint a lányod. Este 9 felé leteszem, és rá 2-3 órára fent van, forgolódik, "szenved", a vége pedig puki és megnyugvás. De nem mindig van ilyen, van h pl. hetente 2-3x, aztán semmi, vagy épp csak 1x. Étkezéshez nem nagyon tudtam kötni, pedig vezettem is naplót. Aztán elkönyveltem, hogy biztos a fogzástól van, mert mindig akkor jön elő (bár mit ne mondjak, folyton fogzik... most jön végre az utolsó 2)


Remélem, hogy végre sikerül nektek a végére járni az ügynek és nyugodt éjszakáitok lesznek!

Én is visszamegyek vele a gasztróra, ha a fogacskák után is megint elő fog fordulni, hogy derítsék ki mitől van, kerül amibe kerül...

2015. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!