Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 37,5-nél még nem kell lázat...

37,5-nél még nem kell lázat csillapítani, ugye? (egyéves)

Figyelt kérdés
Légúti hurut, szívom az orrát rendesen, mára hallom, hogy néha hurutosan köhécsel, elkezdtem az Ambroxol szirupot. Orvosnál még nem voltunk (mind a 3 gyerek beteg, körbefertőzték egymást, nekik csak köptetőt mondott a doki).
2014. dec. 27. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Hol mérted?
2014. dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hónaljban.
2014. dec. 27. 15:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell csillapitani 38 fok alatt. 38-38,5-nél már igen.
2014. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mi dokink mindíg azt mondja 38 alatt tilos lázat csillapítani,38-38,5 között csak akkor ha nagyon szenved a gyerek de álltalában nem szoktam csak 38,5 fölött!

Hagyd had dolgozzon egy kicsit a szervezete a baci vagy vírus ellen mert akkor sosem alakul ki az immunrendszere!

2014. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Biztos ami biztos alapon éjszakára adok egy kúpot vagy egy adag paracetamolt, mert nem biztos, hogy felébred, ha lázas (és akkor én sem).
2014. dec. 27. 18:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van, nem szabad csillapítani. Pláne, hogy nem is lázas.
2014. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia !


Lehet, hogy elkések az írásommal, de ha ennyi marad ne adj éjjelre semmit! Állítsd be az órát és kelj fel hozzá néha megfogni.Vagy ha úgyis kelsz a másikakhoz,akkor fogd meg.Nem tesz jót,tényleg dolgozzon a szervezete ellene egy kicsit.Én az éjjelnek még a 37.8-9 is gyógyszer nélkül állok neki,és kelek többször.Jobbulást mindenkinek!

2014. dec. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is. Végül nem adtam neki éjjelre, mert már hőemelkedése sem volt.
2014. dec. 28. 10:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor jó,ha nem adtál! Mert felesleges már este adni,holott még nem is lázas. Ha lázas lesz éjszaka,úgy is felkel,mert nem tud úgy aludni. Ha nem kel fel,jól alszik,akkor se kel azért felkölteni,mert pl kicsit meleg a feje.
2014. dec. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!