Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell a reklámok szerint...

Miért kell a reklámok szerint már pici babáknak is vitaminokat adni?

Figyelt kérdés
A reklámokban hallani, hogy már 9-10 hónapos babáknak kellene adni x vitaminokat. Miért? Csak akkor lehetnek egészségesek, ha ezeket a készítményeket rendszeresen kapják? Régen a gyerekek nem szedtek semmit, és egészségesek voltak. Most "bombáznak" minket a lehetőséggel, hogy ha ezt, meg azt szedi a gyerek, akkor lesz egészséges.Egyébként nem? Az összes gyógyszertárban vény nélkül kapható vitaminok alkalmazásakor is "kérdezze meg orvosát, vagy gyógyszerészét?" hallani.Miért kell a piciket már egészen fiatal korban rászoktatni a gyógyszerekre, melyeknek biztosan van mellékhatása. A mi korosztályunk gyártott vitaminok nélkül nőtt fel, és élünk. Van annak értelme, hogy már csecsemőként művitaminokon nőljenek fel a gyerekek?
2010. febr. 4. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Én nem adok semmit a kislányomnak. 17 hónapos és eddig egyszer se volt beteg, pedig 3 nagy tesó hozza haza a bacikat :) Én főzök neki, általában hazai alapanyagokból, nem innen-onnan hozott, ki tudja milyen vagy primőr dolgokat. 6 hónapig kizárólag szopott, de máig is szopik még. Szerintem és a doktornénink szerint sincs szüksége rá, hogy bármilyen + vitaminkészítményt kapjon.
2010. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Én sem adok rendszeresen,mert ahogy az eslő is írta,az orvosunk szerint nem szükséges,én is úgy ítélem meg,szinte sosem betegek,nincs semmi bajuk.Kúraszerűen szoktam néha pl 2 hétig adok multivitamint,de inkább évszakonként egyszer,nem rendszeresen.

Régebben annyiból más volt a táplálkozás,h nem volt import primőr,amikben se íz,se vitamin,se tápanyag, mindig azt ettük,aminek szezonja volt,és emiatt a sok vitamin kellő időben és mennyiségben jutott hozzánk.

2010. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
mármint első :))
2010. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
72%
Te magad is leírtad: Reklám! A gyógyszergyártó cégek manipulációja az egész, azért, hogy ők minnél nagyobb profitra tegyenek szert, és ha jobban bele gondolunk, nekik pont az az érdekük, hogy minnél gyakrabban és többen legyenek betegek. Ja, és hogy elbizonytalanítsanak minket anyukákat, hogy csak akkor marad egészséges a gyerek, ha ezekkel tömjük őket. Nem szabad ezekhez hozzászoktatni a kicsik szervezetét! Nem azt mondom, hogy ha megbetegszik akkor se támogassuk az immunrendszerét, de mondjuk én mint egy egyéves kisfiú anyukája nem adnék ilyeneket a gyerekemnek. Sok zöldség, gyümölcs, főzelékek, séta a szabadban, ettől nincs jobb immuntámogatás szerintem!
2010. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A vitaminok szerves vegyületek,a szervezetünk folyamatait szabályozzák.Ezeket az anyagokat szervezetünk nem termeli,így a táplálkozással kellene bevinnünk.DE... 20-30 évvel ezelőtt a zöldségek,gyümölcsök valóban tartalmaztak nyomelemeket vitaminokat,de ma már eltorzult összetételük és a rengeteg vegyszer használata miatt kb 50-60 százalékkal kevesebb vitamint ill. nyomelemet tartalmaznak.Összegezve körülbelül 80-90 kg gyümölcs,zöldség bevitel lenne szükséges.Az egész családom vitamint szed,2 éves koruktól az összes gyerkőcöm kapja a vitaminokat,a járványszerű betegségeket is elkerültük eddig,néha egy kis megfázás de semmi más bajuk nincs.A reklámokban szereplő,gyógyszertári készítményeket én se adnám nekik,mivel tele van tartósítószerrel és egyéb mással,olyat adok nekik ami tényleg vitamin és nem félig méreg.!
2010. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, úgy látom, az utolsó leírta, amit én is akartam: amikor te fiatal voltál, volt vitamin a gyümölcsben, zöldségben.

Keress rá bárhol, mekkora a független laborok szerint ma a vitamin az egyes cuccokban.

Az almában, paprikában gyakorlatilag semmi pl.

Viszont cserébe a héjuk tele van méreganyaggal, amit a földbe, vagy permetszerekkel közvetlenül a növénybe juttatott mérgekből kiválasztanak szerencsétlen növények. Ezek a mérgek arra kellenek, hogy ne legyen a külcsín csúnya, tehát pl. ne legyen férges az alma. Mert ma már csak azt veszed meg, ami szép, nagy, kerek, stb. Szerinted honnan legyen vitamintartalma a téli friss paprikának???

Hát ezért nem árt, ha adsz vitamint a gyerekednek. Mert az almából, paprikából egy csepphez se jut hozzá. Sőt, szép lassan mérgezed vele.


A cellulitisz nagy része a szervezet által kiválasztott méreganyag, amit a szervezet elraktároz. Ez tény.

A 4 éves gyerekem bőre (aki nádszálvékony, tehát egy csepp háj nincs rajta, csak izom) cellulitiszes. MITŐL???

Semmi műanyagot nem adok neki, ha lehet. Hát akkor hogy is van ez kérem?

2010. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Mert üzlet! Méghozzá nem is kicsi. És a dokik, akik ajánlják, általában szintén részesednek belőle...
2010. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
58%

Nehéz, nehéz...

Egyrészt nem kéne adni, mert a táplálékokból kellene hozzájutnunk a vitaminokhoz. Ha olyanok lennének a táplálékaink, amilyenek már régóta nem. :( És azért sem kéne, mert minden mű-anyag tartalmaz a több-kevesebb természetes? anyagon kívül olyan anyagokat is, amik viszont kifejezetten károsak, ha nem épp rákkeltőek. Épp most néztem, a Béres-cseppben még kénsav is van! Igaz, "idomított" formában, de akkoris jaj. Minden gyógyszer műanyagból van és ilyen-olyan (kevésbé egészséges) eljárással készül, szóval hiába "természetes alapú", semmi jó nincs benne. Arról nem beszélve, hogy nem élő anyag - márpedig a szervezetünk, mint élő test, az élő anyagokat képes leginkább felismerni és hasznosítani.

Másrészt meg pont azért kéne kiegészítenünk, mert a táplálékokban sincs elég vitamin, valahonnan viszont mégis be kéne őket juttatni a szervezetbe. És nem nagyon van más alternatíva, mint a bolti/gyógyszertári multivitaminok (pláne, hogy ilyen bivalyerősen nyomják a reklámjukat).

Én épp mostanában kezdtem el behatóbban foglalkozni a természetes táplálkozással (életmóddal) és olvastam több olyan bio termékről, táplálékiegészítőről is, amik elméletileg mű-anyag- és mű-folyamat-mentesen készülnek és így sokkal egészségesebbek lehetnek, mint a gyógyszertári kotyvalékok. Persze én is szkeptikus vagyok ezekkel szemben (is), bár a horribilis áruk lehet, hogy nemcsak a profitot takarja, hanem végre egyszer a minőséget is.. Úgyhogy valószínű, hogy teszek velük egy próbát.

2010. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!