Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csinál MAGÁTÓL olyat egy...

Csinál MAGÁTÓL olyat egy gyerek, ha nem kap meg valamit a boltban, üvölt, és leül a földre, és csapkod? Vagy a szülő a hibás?

Figyelt kérdés

Nagycsoportos óvodás korú kislány gyermek.


Valamit nem vett meg neki az anyja, leült a földre, bömbölt, ordított, sikított, és csapkodott.


Kicsit kiábrándító volt nekem! :(

Nem tudom mit csináltam volna!


Ilyet csinál magától egy gyerek, vagy valamit már elrontott a szülő korábban?



2015. jan. 3. 19:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
szerintem ez egy ilyen korszak.
2015. jan. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

Csinál bizony, ritka kivételek egyike, ha vki gyereke nem.

Engem soha nem kényeztettek el, mégis lecövekeltem egyszer egy bolt előtt, mondván, h addig nem mozdulok, amíg a kirakatban levő babát meg nem veszik nekem...

2015. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Az én lányom sosem csinált ilyet. Valahogy ez kimaradt. Sosem vergődött és kezdett el hisztizni se az utcán, se sehol máshol.

A játszótéren kiélte magát, így itthon sem volt rá jellemző ez a viselkedés.


Mondjuk engem nem tud érdekelni más ember gyermeke. Maximum kikerülöm a boltban, ha esetleg a padlót a lábaim előtt nézné meg közelebbről.

2015. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem nevelesi hiba. Az en gyerekem sem csinalt ilyet.
2015. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%
Mi negyen vagyunk testverek soha egyikunk se csinalta. A lanyom se csinalja velunk!! Ha anyosommal megy vasarolni akkor csinalja. Szerintem erzi a gyerek kinel mi a hatar es mite rhet el. Ha egyszer enged nekik az ember ilyenkor utana addig hisztizik amig meg nem kapja, hiszen a multkor is bejott. De en pl soha nem hagytam ha kezdte volna is, es nem is kezd bele hisztibe. Nem kovetelozik. Ha akar vmit megmutatja de elfogadja ha megsem.
2015. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Ha csak egyetlen egyszer is engednek a gyereknek egy ilyen helyzetben, biztos hogy tobbszor elo fogja adni. Es tobbszor is meg fogja kapni az ahitott jatekot, babat, akarmit, 'csak maradj mar csendben' felkialtassal.


Na ezzel lehet egy gyereket evekre undorito kis zsarnokka valtoztatni.... (van gyerekem, igen, es sosem kapta meg, ha hisztizett, barmi volt is az)

2015. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

2. vagyok.

Nem csak nevelési hiba lehet, hiszen a kérdés nem úgy szól, hogy RENDSZERESEN üvölt a boltban a gyerek stb.


Nálunk 1x fordult elő, nem kaptam meg, amiért hisztiztem, többet nem is került rá sor.


Gyerekfüggő inkább, hogy ki-meddig megy el, az már más kérdés, hogy a szülő enged-e a hisztinek v sem.

2015. jan. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek életében van hisztikorszak, van, amelyik a boltban rendez jelenetet, van amelyik máshol. Nekem két gyerekem van, a nagyobbik kegyetlen hisztis volt, de a boltban szerencsére soha nem csinálta.

Ez 2 éves kor körül teljesen természetes, nem tudja még kezelni a frusztrációját. Persze, hogy magától csinálja, erre nem kell tanítani, az önuralmat kell megtanítani neki. Egy nagycsoportos óvodás, tehát 5-6 éves gyereknek viszont már illene túl lenni ezen a korszakon.

2015. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
15%

A boltban az a gyerek rendez jelenetet akit erre kondicionaltak korabban. Ott kezdodik amikor megveszed az elso olyan dolgot a boltban amit o talal ki.


Alapveto hogy semmilyen edesseget, sutit, nasit nem veszunk a gyerek jelenleteben. Soha.


Nalunk ez volt az alapelv, nem is volt hiszti. Egeszen kicsikent is setalgatatott a polcok kozott, neha ramutatott valamire hogy az milyen erdekes, mi meg mondtuk neki hogy tenyleg erdekes, de nem veszunk kicsim, tedd vissza szepen. O meg nezegette aztan visszarakta.


Egyszer vettunk volna meg ilyesmit, a kovetkezo alkalom mar kovetelozes lett volna, ha akkor is sikerrel jar utana meg foldon fetrengoa hiszti.


A szulok nevelik bele a gyerekbe ezt a viselkedest, es eszre sem veszik.

2015. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%
Ugy latom aki nem tud gyereket nevelni es orjongo gyerekkel vasarol idetevett. :-). Akinek viselkedik a gyereke az le van pontozva :D talan menjetek gyereket nevelni ne itt pontozgassatok. Attol hidd el uvolteni fog meg a boltban. :-)
2015. jan. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!