Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeled, ha kiderül...

Hogy kezeled, ha kiderül (utólag), h gyerkőcöd nem mondott igazat?

Figyelt kérdés
A kérdés arról jutott eszembe,h öt éves kislányom ma elmesélte, h egy szituációban a vele foglalkozó pedagógus rajta kapta, h hazudott (azt hiszem valami tilos dolgot csinált a gyerkőcöm, amit letagadott, de a pedagógus pont látta). Nem is ez a lényeg, hanem h utána beszélgettünk kicsit arról, h mennyire fontos az igazmondás, és h az apjával mi is igyekszünk minden körülmények között igazat mondani, stb. Aztán elolvastam neki a Gyógyító mesékből azt a mesét, ami hasonló témában íródott. Ennél jobban nem akartam belemenni, túlspirázni sem szeretném. Igazából csak az érdekelne,h ki hogy kezelte,ha hasonló korú gyerkőcnél felmerült ilyen dolog? Köszi a válaszokat!

2015. jan. 7. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csináltad. Ebben a korban a hazugságok egy része nem tudatos félrevezetés, ezért kár túl nagy feneket keríteni neki. Ennyi pont jó volt, amit leírtál.
2015. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ilyen idős korú a fiam, és még én sem tudom eldönteni, ha valami nem úgy van ahogy mondja, hogy "hazudik" vagy csak letagadja, vagy csak elfelejtette. Mind más kategória. És mondjuk kamasz korban már másképp reagálnám le. Most még csak példamutatással tudok irányt mutatni neki. Én is csak megszidom, de hamar átsiklok a téma fölött, nem lovagolok hosszasan rajta. Szerintem jól csináltad...
2015. jan. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!