Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves, oviba jár. Van egy macskánk, aki még nem teljesen felnőtt példány, de már nem is kölyökmacska. Lányom kérésére szereztük be őt még tavaly év közepén. Nagyon örült is neki, szereti. Viszont a cica játékos, -néha túlzottan is- és olykor előfordul, hogy játékból vagy a játék hevében megkarmolja lányzómat valahol. (olykor engem is). Férjemmel már jópárszor arra jutottunk, hogy visszaadjuk a cicát az ismerősünknek, akitől elhoztuk, de lányom mindannyiszor sír érte, hogy ne tegyük. A macsek amúgy nem vad, nagyon szeretetreméltó kis teremtés, pici kora óta nálunk van és korábban is még a kislányom előtt is volt macskánk, tehát csak bíztunk benne, hogy nem egy vadabb vérmérsékletü macskává cseperedik. Mert amúgy szépen be lett "tanítva", hogy mit lehet és mit nem, de alapból mégis ott van a "tipikus macska-természete" .. Nem tudom mi a jó döntés, mert nagyon a szívéhez nőtt kislányomnak, nagyon szereti, de férjemet és engem meg nagyon zavar, hogy olykor úgy megy oviba, hogy csupa karmolás a keze, olykor az arcocskája. Ti mit tennétek a helyemben? Elajándékoznátok a cicát?

2015. jan. 20. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem:)


Nekünk soha az életben nem volt macskánk. Tavaly a 11 éves lányom kisírt egy macskát magának. Kb. 8 hetesen került hozzánk, rengeteget szeretgeti a család, pedig soha nem voltunk oda a macskákért.

Néha engem is megkarmolt, a múltkor a lányom arcát,mert le akart menni a cica, de a lány még ölelgette, stb.


Mi megtartjuk:))

2015. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is van cicánk és szeretnénk babát is, de még nem jött össze, mindenki a családból mondja, hogy szabaduljunk meg attól a "dögtől", de egyenlőre nem tudjuk elképzelni, hogy ha lesz babánk kiraknánk a macskát, pedig a miénk nem túl kedves állat. Majd idővel megtanul a lányotok is bánni a cicával és tudja mikor érdemes és mikor nem érdemes hozzá nyúlni.
2015. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is van ket macskánk az ot eves lanyom mellett. Még kamaszok. Neki is szokott lenni karmolasa, es volt mar hogy majdnem a szemébe kapott, de mindez azert mert a lanyom nem engedi el ha el szeretnének mar menni. Elmagyaráztuk neki, hogy mivel jár ha a szemébe kap, es ne tegye az arcahoz közel, ezt meg kell tanulnia. Egyébként ezek sem vad macskák, kimondottan nyugodt fajták, persze ha agyon nyuzza oket, akkor egyszer megunják. Erről kell leszoktatni a gyereket, hogy mit lehet es mit nem egy allattal. Oket simogatni lehet, kicsit dogonyozni ameddig hagyjak, ennyi. Ha ezt megérti, akkor nincs gond.
2015. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajándékoznám el.

Nekünk is mindig voltak cicáink, néha elég durván néztem ki :D

2015. jan. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs macskánk de én is megtartanám. A macskák természetünél fogva öntörvényűek, így nincs más hátra, a kislánynak kell megtanulnia, meddig mehet el, mit tehet meg vele és mit nem.
2015. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2015. jan. 20. 13:16
 7/9 anonim ***** válasza:

És akkor mi van? Semmi extra.


Engem is szrrá karmolt a macskánk, a nyuszijaink, szétcsípett a kiscsibe, mégis élek. Nem kell burában nevelni a gyereket.

2015. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is megtartanám a cicát, nekem is nemrég lett kettő, és megvolt a magam tanuló ideje (a saját karmolás gyűjteményemmel), de most már alkalmazkodtunk egymáshoz. Az is fontos, hogy a cica is egyre idősebb lesz és egyre jobban fogja bírni a gyűrődést, valamint a gyerek is megtanulja, hogy hogyan kell viselkedni egy másik élőlénnyel.
2015. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem ajándékoznám el.Az csak kudarc lenne a gyereknek.

Mint ahogy mindenki írta,a karmolás mindig a mi hibánk,hogy nem engedtük el,amikor menni akart.

Ebből a szempontból talán jobb egy öreg,nyugodt,lassú macska elsőnek.Vagy pár a kiscicának,hogy egymással játszanak.

2015. jan. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!