Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkerülöd a problémás helyzete...

Elkerülöd a problémás helyzeteket-vagy századszor is elmondod, hogy azt nem lehet?

Figyelt kérdés

másfél éves a kislányom,nagyon sok mindent megnézhet,megismerhet,de pl a számitógépet nem engedem nyomni.érdemes eltenni,vagy mindig mondani,h nem lehet?

nyilván nem az összes problámát akarom elkerülni,hiszen ez az élet velejárója,csak amit nem kell bonyolitani,és megoldható máshogy is,abba érdemes belemenni?


2015. jan. 22. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Én mondom, hogy nem szabad. A gépre és a kukára is, mobiltelefonokra, szemüvegemre, stb. Már csak rámutat és azt mondja, "nem". Aztán megy tovább. 14 hós.
2015. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már a nyolc hónaposnál is egész jól működik, bár még nem teljesen stabil a rendszer.


Szemüveg tabu pl, így amikor nyúl felé, akkor mondom, hogy nem és elhúzom a kezét. Egy ideje elég a "nem" és egy kissé hátrébb húzott fej. Megáll a keze a levegőben.


De pl a telefonom és a távirányító tapogatható, de nem veheti a szájába. Azt is néhányszor elhúztam a szájától. Annyi előnyöm van, hogy korábban látom a szándékot, pl tátott szájjal közelít a tárgy felé, így idejekorán tudok szólni.

2015. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 éves kor alatt inkább pakoltam mert bár láttam rajta, hogy érti mit mondok, valahogy mégsem értette meg teljesen. :D

1 éves kora után a kisfiam már sok mindenre megtanulta, hogy nem szabad. Például nem pakoljuk el a fát a kandalló mellől, nem ráncigáljuk a függönyt, nem húzkodjuk a fiókot stb... ha akarná csinálni, rámnéz, nyúl érte de közben mondja hogy "ne-ne", én meg elmondom neki hogy bizony, nem bántjuk, nem csináljuk stb.

Én mondjuk a laptopomat elpakolom a 2 évesem elől de a telefonom elől van, nem bántja, ritkán megfogja és úgy csinál mintha a mamával vagy a papával beszélgetne, 5 perc után megkérem hogy rakja vissza a helyére.

Szóval van amit inkább elrakok ( laptop, körömvágó ollója, krémek), van amit meg elől hagyok és megtanulja hogy nem bántjuk.

2015. jan. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,persze,hogy érti már ő is,csak kis kópé
2015. jan. 22. 20:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom ismered e a supernanny cimu sorozatot, de en abbol vettem az otleteket a gyerekneveleshez. 6 gyerek mellett sokat tapasztaltam, a legtobb be is valt.


En szazadszorra is elmondom inkabb hogy nem, nem nyulunk a konektorba, se a wcbe, nem maszunk fel a fuggonyre, stb.


Nalam a keteves fiucska otthon egetrengetoen rossz tud lenni, de csodak csodajara, ha megyunk valahova, akkor egybol tudja mit szabad es mit nem.


Mivel latom akkor hogy tudja a szabaloykat, ezert ugy erzem, hogy van ertelme annak hogy elmondjam hogy mit nem szabad

2015. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!