Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma reggel az ovodavezetőnő...

Ma reggel az ovodavezetőnő közölte velem, hogy a kislányom megváltozott. Nem fogad szót, és ha rászólnak belenevet az ovónők arcába. Mitől változhatott meg a kislányom viselkedése? Mit tehetnék ilyenkor?

Figyelt kérdés
Eddig mindig dícsérték,hogy milyen kedves jó és szófogadó kislány.Már elmúlt 5 éves és lassan iskolába fog menni.Aggódom,hogy ha ezt így folytatja bajok lesznek vele az iskolában.
2015. jan. 22. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdezted a kislányodat, hogy miért csinálta? Otthon nem változott a viselkedése? Én elmagyaráznám neki, hogy ha rosszul viselkedik máshol, ugyanúgy és ugyanolyan büntetést kap, mint amikor otthon rosszalkodik és alkalmaznám is azt, ami nálatok szokott lenni egyéb esetekben. Ő már elég nagy, értenie kell, pár óra múlva is, hogy a szófogadatlanság, tiszteletlenség, nem megengedett és a tettének büntetés az eredménye.
2015. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze,kérdeztem én,de csak annyit mondott,hogy holnaptól jó leszek.Mondtam neki,hogy jönnek a büntetések,ha így viselkedik.Egyébként itthon is mostanában többször kellett rászólnom.Azt is észrevettem,hogy eléggé követelődző lett. Például amikor megyünk vásárolni,elkezd mindent amit ő úgy gondol,hogy kell neki belerakni a bevásárlókocsiba,annak ellenére,hogy mondjuk neki,hogy nem vesszük meg.A másik,hogy ha rászólok valamiért,folyton visszakérdez,hogy most miért baj ha azt csinálja.Akkor el akarom magyarázni neki ,hogy miért rossz az amit csinál,de arra már nem is figyel.
2015. jan. 22. 12:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem az a fura, hogy ehhez az ovoda vezetöhnek mi köze van. Erröl csak is a gyermek ovonöjével beszélhetsz, és úgy hogy a gyerek ne legyen ott, ne hallja.


Ez egy dackorszak, vagy még nem esett át rajta, vagy újra probálkozik.

Következetes legyél, és a büntetések össze függjenek a bünnel.


Nekem pl a 4 éves lányom azzal állt elö egyik nap, hogy mindenre azt feleselte, hogy "nrkrm mindegy" annyira idegesített. De apjával össze néztünk és nem szoltunk neki. Mikor kért szívószálat, annyit mondtunk, hogy "nekünk mindegy". Nem értette elsöre, majd mikor újra kérte, újra ezt mondtuk. A végén olyan ideges lett, hogy sírni kezdett. Akkor elmagyaráztuk neki, hogy nem szép dolog ilyet mondani a másiknak, mert nekünk is tud mindegy lenni. Azóta egyszer sem mondta.

2015. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az óvodavezető is egy óvonő,ő is foglalkozik a gyerekemmel.Ő szerinte én nem mondok nemet a gyerekemnek,holott ez nem így van.Sajnos inkább nem győzök nemet mondani az én akaratos kislányomnak.Szerinte én rossz szülő vagyok,holott eddig érdekes nem volt semmi gond a gyerekemmel.Már 3 éve jár oda és eddig nem volt panasz rá.Szerintem itt az lehet,hogy jöttek új gyerekek az ő csoportjukba és azoktól eltanulta a rosszat.Egyik nap is a földön hemperegve verekedett a két új kisgyerek.Mindenesetre eléggé elkeserítő,ha így rászólnak az emberre.Nem örültem neki.Első gyerek nekem,és az apjával egyetértésben neveljük és büntetjük,ha kell.Nem tudom mi történhetett nála,de hát ő még növésben van és fejlődik ,változik a személyisége.Lehet a közelgő iskolatéma zavarja,mert többet várnak már el tőle az oviban is mint eddig,és megpróbál lázadni ellene.Eddig ugye babusgatva volt az oviban,most viszont már követelmények vannak,például egyedül kell felöltözni,enni inni stb.Én úgy gondolom túl sokat várnak el hirtelen tőlük.Máshogyan is viselkednek a nagyobb gyerekekkel mint a kisebbekkel és én szerintem inkább ez állhat a lányom megváltozott viselkedése mögött.
2015. jan. 22. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt így látatlanban megmondani...de leírom,hogy én a kisfiamnál mit tapasztalok. Ha valami változik a viselkedésében,akkor meg szoktam kérdezni,hogy ezt kitől látta...ha erre nem válaszol,akkor egyszerűen megkérdezem,hogy aznap kivel játszott :) ...utána megbeszéljük,hogy ő nem xy. és neki nincs szüksége erre a viselkedésre. Általában beválik :) Szerintem ők még erőteljesen utánoznak, szülőt,óvónőt,másik gyereket...

Nálunk nemrég volt olyan időszak,hogy a kisfiam füle botját nem mozgatta arra,amit kértem...erre egy este eljátszottam,hogy én se csináltam meg semmit amit kért, nem igazán tetszett neki,de azóta jobb a helyzet :)

Biztos van a kislányodnál olyan amivel hatni lehet rá.

2015. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló,most hogy említetted beugrott,hogy a lányom az apjától látta,hogy ha hozzászólnak a füle botját se mozdítja.Sokszor a párom annyira belemerül a számítógépbe,hogy ha szólunk hozzá ,meg se hallja.Tegnap este amikor hívtam őket a vacsoraasztalhoz ,egyik sem jött.Láttam a lányomat,ahogyan az apját figyeli,és mondta is,hogy majd csak akkor ül az asztalhoz,ha apa is jön.Erre rászóltam a gyerekre,hogy azonnal üljön az asztalhoz,mert ha nem nincs vacsora,és éhesen megy aludni.Mondtam is a páromnak,hogy szép kis példát mutatsz a gyereknek.De a többi dolog még feltáratlan.
2015. jan. 22. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!