Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez "normális" dolog?

Ez "normális" dolog?

Figyelt kérdés
"Normális" viselkedés az, hogy egy 4 éves kislány csak és kizárólag fiúkkal barátkozik, csak fiús ruhákat hajlandó felvenni (Verdás, Pókemberes stb.) pólót, pulóvert és mindenből a kék és fiús színűt szeretne. A haját nem engedi felcsatolni, mert az lányos és magáról is azt mondja, hogy Ő kisfiú. Szerintetek?
2015. jan. 27. 10:51
 1/3 anonim válasza:
Hagyd ot kitombolni, csak 4 eves! Bar nekem az unokahugom vegul leszbikus lett, ez nem biztos, hogy nalatok fog kialakulni, sot. Vegyel neki kek, zold, sarga, piros polokat, ezek is lanyos szinek. Majd kikupalodik, valoszinuleg prob bevagodni a fiu baratainal. Sok ilyet lattam az oviban, meg iskolaban is. Ha fius jellem lesz, az sem baj, de ez meg millionyit valtozhat - es fog is. Bar a kijelentesekkel gazdalkodjatok, mondd meg neki, hogy o kislany, igenis az. A kibontott haj egy olyan tulajdonsag, ani ellensulyozza a Verdakat. :)
2015. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a rokonságban pont fordított volt, a kisfiú volt oda a babákért, rózsaszín cuccok, stb. Elvitték végül asszem pszichológushoz, aki mondta nekik, hogy ez bármi lehet még. Lehet, hogy kinövi és semmi, lehet, hogy nagyon kis piperkőc lesz (a te esetedben fiús lány), de az is, hogy meleg.
2015. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is pont fordítva van az ismerősi körben.

A kisfiú hercegnőket gyűjt, balettozik a Jégvarázsra meg hasonlók- de ez ebben az életkorban még normálisnak számít még az óvónői szerint is.

Próbálgatják a szerepeket, keresik a helyüket.

Az ovis kor a szerepjátékok ideje.

Barátnőm gyermekpszichológus, vele is beszélgettem erről, ő is azon az állásponton van, hogy ebben a korban még normális, de persze látni kell a családi mintát- hiszen más a színezete akkor, ha a kislány szülei pl. válnak és az apuka kiesett a képből és valahol ezzel próbál fiús lenni, kompenzálni stb.

2015. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!