Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a 4 éves lányomm...

Mit csináljak a 4 éves lányommal? Már minden reggel sírva jövök haza miután az oviba vittem öt.

Figyelt kérdés
1 éve kb nagyon rossz, nem fogad szót vissza beszél, semmire nem tudom megkérni. Mindenre nem a válasz majd sírás és hiszti. Az oviban minden reggel nekem vágja a kabátjât, kesztyüt sapkát, nyelvet nyújtogat, lefekszik a földre. Nem köszön senkinek, mindenre pofát vág, akaratos, eröszakos. Ha nem kap azonnali hiszti..Nagyon gonoszan bánik velem mintha nem is szeretne. Nem érdeklo ha mndom szomorúvá tesz.. Normális ez? Meddig tart? Hogyan vészeljem át? Mit csináljak?
2015. febr. 10. 10:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nálunk az válik be, ha azt mondom neki, hogy amíg így viselkedik, egyszerűen nem veszek róla tudomást. Ez bejön 😊. Bár ő ennyire nem vészes.
2015. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Vidd el gyermekpszichológushoz. Történt valami változás a család életében? Óvónőt kérdezted, nem-e a csoportban történt valami? 4 évesnél 1 éve tartó ilyen viselkedés szerintem több, mint hiszti, oka lehet. Esetleg nincs kistesó? Akkor lehet ilyen viselkedés, hogy te otthon vagy a tesóval, őt meg viszed oviba. Úgy érezheti, hogy ő le van passzolva. Csak feltételezés. De, bármilyen más változás a család életében kiválthatja, akár egy apró dolog is.
2015. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Mi a reakciód a hisztire?
2015. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mindent próbáltam. Nem tudomásul venni, akkor kivárja azt az idöt, majd újból kezdi. Szigort is, azzal rosszabb lesz és tovább hisstizik. Türelmet is, az sem segít. Legtöbbször a szobájába küldöm ott tombolja ki magát, akkor rámcsapja az ajtót, lehiggad egy idönután, olyankor kibékülünk és megigéri jó lesz. De kicsvel keésöbb megit ugyanaz. Nem tudom area se rávenji mondja azt kérlek, vagy megköszönjön valamit. Már a végén járok, nem tudom mit csináljak, csak próbálom a konfliktust kerülni vele, a legapróbbat is..
2015. febr. 10. 10:55
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan le leszek pontozva, hajrá. Ellenzem a gyerekek verését, de van az a pont, amikor elfér a makarenkói pofon. A ti életetek pont az.
2015. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4,5 éves a kisfiam.


Nálam az jön be, hogy amikor tiszteletlen velem (korántsem ilyen mértékben és nem ilyen huzamos ideig!), akkor szépen, TÜRELMESEN elmagyarázom neki, hogy

- nyugodtan VÁLASZTHATJA azt, hogy ő most csúnyán beszél/viselkedik velem, kiabálhat, csapkodhat, amíg kárt nem tesz magában, vagy másban, mindenkinek lehet rossz napja, DE

- ezzel tudomásul veszi, hogy nekem sem kötelességem ezt kedvesen eltűrni- mert nekem meg igenis rosszul eshet az ő durvasága/csapdosása stb.


Tehát mérlegelje, hogy ha durva, akkor nagy valószínűsséggel ő sem fog tőlem túláradó kedvességet tapasztalni.


Van egy mondásom, nekem sokat segít :) Azt szoktam neki mondani, hogy

"nézd, anya is ember, nem pedig gyereknevelő automata :) Ha te csúnyán beszélsz, bántasz engem vagy másokat, akkor én is csak a minimális kötelességeimet teljesítem feléd: lesz meleg étel, tiszta ruha, otthonos környezet. De bizony kisfiam nem vagyok köteles téged szülinapi bulira, játszóházba, kosárlabdára elvinni, nem vagyok köteles neked szép mesekönyvet venni, jó programokat kitalálni vagy sok mesét olvasni, együtt legózni. Szóval ha szeretnéd, hogy szeretetet kapjál, hogy anya is jókedvvel foglalkozzon veled, legyen kirándulás vagy közös társas, akkor kérlek viselkedj normálisan. Ha nem teszed, akkor nagyon sajnálom, de nem tudom ezt megtenni neked"


:)


Ne haragudj, de nekem ez már a vállalhatatlan kategória, hogy 1 éve minden nap leveri ezt a hisztit, te pedig ezt sírással reagálod le... pontosan azért csinálja, mert teheti, mert nem érzi, hogy lenne egy határ, amit nem léphet át következmények nélkül.

Ha őt ugyanúgy pázyogatod és babusgatod, könyörögsz neki akkor is, ha téged megver, akkor mégis miért viselkedjen úgy, ahogy neked kívánatos? Így is megkap mindent (figyelmet stb.)


A verést ???- mégis ezt miért engeded neki? miért nem lehet elkapni a kis kezét, belenézni a szemébe és határozottan tiltani és elmondani, hogy NEM- ha kell 10* is- ha ez sem használ, akkor valamilyen következményt társítani hozzá?)


Ne haragudj, de nem szomorkodni, meg sírdogálni kell, hanem bizony határozottan a sarkadra állni és végre kijelölni a határokat: eddig és nem tovább és bizony magad számára is betartani a hozott döntéseket (pl. ha megüt szándékosan többször is, akkor pl. aznap sajnos nem tudtok biciklizni menni- akkor sem, ha fejhangon visít haázig- majd megnyugszik.


Hidd el, ez nem érzéketlenség, hanem következetesség és igenis így is lehet szeretni, hogy nem csak a pillanatnyi békét és a gyerek aktuális akratát tartod szem előtt.

Ne légy ilyen gyenge, ezt helyetted más nem olja meg.

Fel a fejjel és érdemes esetleg a témában (hiszti kezelése, határok kijelölése, felelős, következetes szülői magatartás) cikkeket, könyveket olvasni a neten- sok hasznos tanács van.

Hidd el, kőszívűség és tettleges agresszió nélkül is lehet határozottan, de szeretetben nevelni.

2015. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Sarokba állítom. Lehet rossz napja de velem nem lehet durva. Annyi percre ahány éves. 4 éves 4 perc az ideje. De ez csak akkor kezdődik, ha nem tombol. Kezdetben nagyon hosszú volt de ma már tényleg 4 perc. Aztán megbeszélem vele. Bocsánatot kér ésmegöleljük egymást.
2015. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Normális ez?" - Nem, ez nem normális!

"Meddig tart?" - addig, amióíg eltűröd, hogy így viselkedjen!

"Hogyan vészeljem át?" - Nem átvészelni kell, hanem megoldani!

"Mit csináljak?" - Ha az eddigiek nem vezettek eredményre, akkor más módszert kell alkalmaznod! Azokban is fontos a következetesség és a határozottság! Nem kell bántani, de határozottan és érthetően magyarázd el neki, hogy az ilyen viselkedésnek milyen következményei vannak, és azt tartsd is be!


Érzi, hogy ő az erőssebb, és uralkodik rajtad, mert félsz tőle!

MIért félsz a saját gyerekedtől? Nem kiskirály, kezeld őt egyenrangú félként és várd el, hogy ő is így kezeljen téged!

2015. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem,hogy mielőtt bármit is elkezdenél neki magyarázni, győződj meg róla, hogy rád figyel-e! Tehát,amíg hiszti van, addig nem oktatod, megvárod, míg abbahagyja, alzavarod a szobába, vagy akárhova,ahol hisztizhet és mikor befejezte,akkor magyarázol neki, higgadtan és határozottan!
2015. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

11:25nek igaza van! Kerülöd a konfliktus, tulajdonképpen félsz tőle, ezt ő tudja!! Addig megy majd így amíg hagyod.

Ha nem kap hiszti van? Jó, akkor nem kap később sem!

Tiszteletlenül beszél? Jó! Akkor addig nem hallod meg, amíg nem tud úgy beszélni, hogy elvárható.

2015. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!